
Eksterni TV tjuner koji podržava sliku do rezolucije od 1920x1200 piksela. Ovaj uređaj je dosta praktičan ukoliko želite na monitor da dovedete TV, sliku sa recimo kamkordera i konzole za igranje. Jednostavnost rukovanja je jedna od pozivitnih strana, dok odsustvno nekih elementarnih funkcija kao što je Teletext zameramo.
KWorld TV tjuneri su prilično dobro poznati domaćoj publici, a ovom prilikom predstvljamo TVBox varijantu odnosno eksterni TV tjuner. Već smo videli veliki broj eksternih tjunera, ali model Blazing Orange 1920ex nudi nešto što još nismo videli. U pitanju je rezolucija od 1920x1200 piksela koju ovaj uređaj podržava, odnosno mogućnost da spoljni signal (TV, sa kamkordera ili konzole) prosledi na monitor u maksimalnoj rezoluciji. Ovo je veoma praktična i zgodna stvar pogotovo ako imate jedan monitor visoke, pune HD rezolucije na kome želite da gledate i TV program i igrate igre. Kworld Blazing Orange 1920ex je jedno od najkompletnijih ovakvih rešenja, zbog čega je i zanimljivo videti šta nudi.
Ključne karakteristike
- Podržan veliki broj rezolucija zaključno sa 1920x1200 piksela i 4:3, 16:9 i 16:10 formati slike
- Odličan daljinski upravljač i veoma jednostavno rukovanje
- Taster za prebacivanje signala PC/VGA/TV
- Prilično dobra slika TV kanala
Utisak kvare
- Nisu podržani Teletext, TimeShift i FM radio
Specifikacija
KWorld Blazing Orange 1920ex - Interfejs: VGA
- Rezolucija: 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1440x900, 1680x1050, 1920x1200
- Konektori: D-Sub, S-Video, Komponentni, PS2/3 i Wii adapteri, antenski ulaz, 2x audio 3.5mm
- Dodatno: daljinski upravljač, ugrađeni zvučnik
KWorld Blazing Orange 1920ex
Spolja gledano, ovaj tjuner veoma liči na gomilu drugih modela, plastično kućište prosečnog kvaliteta izrade sa nešto atraktivnijom kombinacijom boja (belo-narandžasta) od uobičajeno crne. U pakovanju dolazi i plastično postolje koje omogućava da tjuner stoji uspravno, ali je on dosta lagan pa se može desiti da ga kabl povuče unazad. Pored crne glossy plastike sa prednje strane, na gornjoj površini je raspoređeno pet tastera od kojih ćemo kao najinteresantniji pomenuti onaj koji signal prebacuje između PC/VGA/TV opcija. Pomalo neobično, tjuner ima i ugrađeni zvučnik koji može biti zgodan za neku osnovnu upotrebu, mada je prava šteta što nema radio prijemnik i definitivno je to nešto što bi dodali.
Daljinski iz pakovanja je iznenađujuće dobar, pošto smo navikli da viđamo plastične klonove koji retko kad impresioniraju kvalitetom. Odmah otkrivamo još jednu stvar, a to je da nije podržan Teletext. Nije baš najjasnije zašto je Kworld rešio da jedan od naprednijih modela liši mogućnosti koje podržavaju i najjeftiniji modeli u aktuelnoj ponudi. Sa zadnje strane se nalazi konektor za napajanje i antenski konektor, analogni D-Sub video priključak za povezivanje na monitor, S-Video i komponentni (YPbPr) konektori (u pakovanju se dobijaju odgovarajući kabl-adapteri) kao i dva 3.5mm audio konektora (in i out). Adapteri za konzole za igranje dolaze u vidu posebnih kablova. Povezivanje je veoma jednostavno i ne zahteva neko posebno znanje ni umeće. Skeniranje kanala je dosta brzo, a slika veoma dobra. Ovaj tjuner nudi mogućnost PiP (Picture in Picture), prikazivanja do 15 kanala istovremeno ali za čudo ne i TimeShift snimanje koje nudi većina aktuelnih tjunera.
Rezime
Kako podržava praktično sve rezolucije i odnose stranica od 4:3, 16:9 i 16:10, mogu se očekivati odlični rezultati pošto se slika dosta može prilagoditi monitoru. Analogni TV kanali izgledaju dosta dobro, ali ako kojim slučajem imate HD signal, ovo definitivno nije najbolje moguće rešenje pošto tjuner na ulazu prima samo HD do 480i koji interpolira na višu rezoluciju. Igre sa konzola izgledaju veoma dobro i samo to je sasvim dovoljan razlog za kupovinu ovog tjunera. Utisci su dosta pomešani; ima dosta stvari zbog kojih nam se KWorld Blazing Orange 1920ex dopao, ali nije jasno zašto neke od opcija dostupnih na osnovnim modelima tjunera ovde nema.
Conclusion
Bearing in mind it has support for all 4:3, 16:9 and 16:10 aspect ratios; we can expect excellent results because picture could be adjusted to the screen. Analog TV channels looks very good but if you have HD signal, this isn’t the best possible solution because tuner accepts only HD up to 480i that interpolate to higher resolution. Games from consoles looking very good and that is the only reason to buy this tuner. Our impressions are mixed up; there are many things to like on Kworld Blazing Orange 1920e but it puzzled us why some basic functions are missing here.
Preporučena cena (uključujući 18% PDV, februar 2009.): 77€
Gigatron ustupio: KWorld Blazing Orange 1920ex
maloprodaja: Gigatron Shop Kirovljeva br. 17, 011 / 354 13 78 ili 011 / 354 13 79