
Cudno je da nema ni jedan komentar za ovaj ventilator. Mene interesuje da li ovaj vent sa ovim brojem obrtaja moze da hladi klokovani X4 965 BE na 4,1gHz?
@ Bojan: Može.
Kvalitene stvari niko ne mora da hvali. +:Kvalitet
Skup za ovaj novac i ove performanse !!! Sveki Vent 12cm kada se spusti sa 2000/1900 rpm na 1300rpm ne pravi buku !!!! Xigmatek-cristal/CM SickleFlow - 12cm imaju bolje SVE i proto vazduka i Veci vazdusni pritisak - jedino nemaju adaptere-kablice, ali sve se regulise preko ploce ! 6 godina garancije NE VAZI u nasoj zemlji zato sto nas zakon propisuje MAX 2 za SVE KUPLJENE proizvode - a sve preko 2 god ste u milosti prodavca , koji ce malo teze da vam zamene neki proizvod posle 6 godina : ) !!!! -:Skup, los odnos cena - performanse
Ako govorimo o 12cm ventilatorima onda : Jedini CM koji je bolji je SickleFlow 120 2000 RPM oznake R4-C2R-20AC-GP sa 20% vecim protokom. Jedini Xigmatek koji je bolji je XSF-F1252 sa 27% vecim protokom. NIJEDNOG nema u prodaji ! CM govori da ce vent raditi 50 000h, Xigmatek 30 000h a Noctua 150 000h ! Da ima ova dva venta u prodaji i da su ~30% jeftiniji - uzeo bih njih i ako su i tihi preporucio i drugima. Za sada uzimam Noctuu zarad tisine i efikasnosti ! +:Tisina, protok -:Manji "pritisak" ~ 1,68 mm H2O
1.68mm nije mali pritisak vazduha uopste
trebaju mi 3-4 neka stvarno kvalitetna ventilatora za kuciste, razne namene citajuci overclock.net zakljucio sam da je gentle typhoon ap-15 je nesto sto mi treba. u principu ga svi hvale. treba mi ventilator od oko 1500-1600 rpm sa odlicnim protokom vazduha ali toga naravno ovde nema.nista nema tipa enermax magma koji radi jos samo jedan ili scythe koji su se prodavali.
Ovo je prvenstveno cpu fan,yato sto je napravljen tako da uvlaci veliku kolicinu vazduha,ali je ne :baca: daleko.Ako hocete dobar case fan,onda je bolji NF-S12B.
Jel ima neko viska onaj Y 4 pinski kablic sto se dobija uz ovaj kuler, to je razdelnik da se povezu 2 kulera na jedan prikljucak na ploci. Treba mi ko za oci ?!!!
Žalosno je što neko ko nema ni jedan NOCTUA ventilator šuketa i komentariše proizvod a da ne govorim da spominje smanjenje obrtaja i da navodno dobijaš NOCTU-u. Smešno!!! Šta god da imate i spustite obrtaje imaće veću buku od NOCTU.e na tim obtrajima a drastično će se smanjiti protok. Ja imam u računaru 4 noctue koje se u potpunoj tišini noću uopšte ne čuju, računar kao da je ugašen a ipak radi. Svaka kupljena noctua je dobro uložen novac i vredi svaku paru. +:Nema zamerki
Uzeo sam 2 ovakva ventilator pre par dana i iskreno da kazem to je vrh vrhova ventilatora i ko nije imao noctua ventilatore nikada ali nikada nece shvatiti i uvideti razliku u odnos na druge marke koje sam i ja koristio i mislio da su extra ali sada ovo je nesto izuzetno , jeste skupo ali brate odkida ,inace nemora da znaci da je samo za CPU ja ih koristim za kuciste i realno su tako dobri tihi i rade posao kao nijedan pre koji sam placao neznam koliko a jos i 6 godina garancije to nije mala stvar, tako da ko moze da dozvoli sebi neka se ne misli ni sekund ovo je nesto najbolje.
Cudno je da nema ni jedan komentar za ovaj ventilator. Mene interesuje da li ovaj vent sa ovim brojem obrtaja moze da hladi klokovani X4 965 BE na 4,1gHz?