
Dosta dobar headset full size dimenzija, dobrog kvaliteta izrade i sasvim solidnog zvuka za svoju kategoriju. Po sličnoj ceni nema puno slušalica koje bi mogle da se porede sa modelom H11, koji zaslužuje toplu preporuku.
Za Natec smo već od ranije čuli, pa iako možda većini to ime neće biti mnogo poznato, znamo da je u pitanju proizvođač prilično dobrih periferija, koje su uz to i veoma povoljnih cena. Genesis serija periferija je namenjena igračima, i već smo mogli da isprobamo neke od modela miševa, tastatura i headsetova, a stiže nam i jedan novitet, headset H11, koji spada u neku srednju kategoriju po dimenzijama i mogućnostima. Koristi se analogni audio interfejs, tako da će slušalice biti kompatibilne sa praktično svim platformama.
Ključne karakteristike
- Dobra ergonomija, udobne za nošenje
- Odličan kvalitet zvuka
- Povoljna cena
- Izdržljiv kabl sa kontrolama zvuka
Utisak kvare
- Nema On/Off tastera za mikrofon
Specifikacija
- Interfejs: 2x 3.5mm
- Dodatno: kontrole zvuka na kablu
- Impedansa i osetljivost: 32Ohm-a i 119dB
Natec Genesis H11 Gaming Headset
Genesis H11 je gaming headset koji spada u full size, over-the-ear odnosno circumaural modele (kako kome više odgovara). Ovo znači da slušalice idu oko uva i potpuno ga okružuju, tako da se vrlo efikasno izoluju okolni zvuci, još jedna od prednosti ovakvog dizajna (posebno ako se slušalice koriste na bučnijim mestima). Slušalice su modernog dizajna, napravljene od crne glossy plastike visokog sjaja (što znači i neizbežne otiske prstiju), sa atraktivnim crvenim detaljima sa bočnih strana. Kvalitet izrade je dosta dobar, stim što jesmo primetili da plastika ume malo da krcka prilikom jačeg pritiska.
Kabl je dužine 2m, presvučen zaštitnim omotačem koji će ga zaštititi od preteranog habanja, ali i sprečiti uplitanje, što ume dosta da pokvari doživljaj. Kabl na sebi ima mali daljinski odnosno kontrole zvuka, sa potenciometrom za jačinu zvuka, dok je kontrola mikrofona na žalost izostala. Na kraju kabla se nalaze i dva pozlaćena 3.5mm konektora za mikrofon i slušalice. Kabl ide samo sa jedne strane slušalice, leve, gde je montiran i mikrofon koji se može potpuno podignuti ukoliko se ne koristi. Što se udobnosti tiče, i headband i same slušalice su postavljene debljim slojem sunđera i presvučene veštačkom kožom, vrlo prijatnom na dodir.
Rezime
Za zvuk su odgovorni 40mm drajveri koji isporučuju dobro utegnut zvuk, snažnog basa i odličnog balansa. Deluje nam da će igrači biti veoma zadovoljni, što je i glavna stvar, pošto je zvuk prilagođen igrama gde bas preovladava. Ovo jeste na račun visokih tonova koji nas nisu oduševili, ali opet, ovo je ipak gaming headset koji neće često služiti za slušanje neke fine jazz muzike. U svakom slučaju, Natec H11 headset će odnosom cene i performansi sigurno zadovibi solidan broj fanova.
Conclusion
40mm drivers deliver great sound, powerful bass, and excellent balance. Gamers will be satisfied, because the sound is adapted to games where the bass is prevalent, however, at the expense of the not so good treble sound, but this is a gaming headset that will not be used for listening to some fine jazz music. Natec H11 headset will get a solid fan base thanks to its price/performance ratio.
Preporučena cena (uključujući PDV, novembar 2014.): 20€
Pro Net System ustupio: Natec Genesis H11 Gaming Headset
maloprodaja: Save Kovačevića ulica 2. 2a
zvanični sajt: start-play.info