Logitech H250

Odličan headset poznatog proizvođača koji donosi moderan dizajn u belom glossy finišu, kvalitetnu izradu i odličan kvalitet dolaznog i odlaznog zvuka. Radi se o modelu koji koristi 3.5mm interfejs i ima kontrole zvuka na daljinskom upravljaču.

Logitech, kao jedan od vodećih proizvođača računarskih periferija, uvek u ponudi ima periferije koje privlače kupce dizajnom i kvalitetom, uz cenu koja obično nije mala ali jeste zato potpuno opravdana. Headset slušalice su postale nešto bez čega je teško zamisliti bilo koju konfiguraciju, a sve to zbog popularizacije komunikacije preko interneta. Dosta ljudi koristi neke od programa za običan ili video chat, kao u privatne svrhe tako i za komunikaciju sa poslovnim partnerima i kolegama, tako da je postalo dosta bitno imati dovoljno kvalitetne slušalice koje će dati što bolji i prirodniji zvuk. Model H250 spada u srednju kategoriju, gledajući cenu i specifikacije, što će najverovatnije odgovarati i najširem krugu kupaca.

Ključne karakteristike

  • Moderan dzajn
  • Odličan kvalitet zvuka
  • Dobar odnos cene i performansi

Utisak kvare

  • Ništa posebno

Specifikacija

  • Interfejs: 3.5mm

Logitech H250

Ovo su slušalice malo većih dimenzija, tako da pokrivaju celo uvo. Ipak, napravljene su od lagane plastike, tako da neće biti neudobne za duže nošenje. Plastika je glossy bele boje i izgleda dosta kvalitetno, a pošto se slušalice mogu podešavati po obimu, teško da će se naći neko kome ne odgovaraju. Pored delova koji naležu na uvo i koji su postavljeni nešto tanjim sunđerom, i svod je takođe postavljen tanjim slojem sunđera koji malo pomaže u slučaju da gornji deo slušalica žulja. Dobra stvar je što plastika nije toliko kruta i neće stezati glavu, što ponekad ume da bude problem sa slušalicama, tako da model H250 dobija sasvim pristojne ocene za ergonomiju. Kvalitet izrade je odličan i deluje da će slušalice bez problema izdržati intenzivniju upotrebu.

Mikrofon je smešten sa leve strane slušalica, ali se proizvođač lepo dosetio, pa se on može rotirati slobodno, a to znači da se slušalice mogu obrnuti tako da mikrofon stoji sa desne strane, za one koji su na tako nešto navikli. Inače, u pitanju je noise canceling mikrofon koji vrlo lepo filtrira i eliminiše zvuke iz okoline. Kabl kojim se headset povezuje na računar je standardne dužine, sa malim daljnskim odnosno kontrolama zvuka. Na raspolaganju je On/Off prekidač za mikrofon kao i potenciometar za regulisanje jačine zvuka. Logitech H250 koristi analogni 3.5mm interfejs za slušalice i mikrofon, tako da nema nikakve instalacije drajvera i headset se može koristiti na svakom računaru koji ima slobodne 3.5mm audio konektore.

Rezime

Zvuk koji se dobija je čist, prirodan i odlične jačine, dovoljno dobar za razgovor, slušanje muzike ili igre. Što se mikrofona tiče, on odlično prenosi glas i uz eliminaciju pozadinske buke, predstavlja dobar izbor za one koji razgovaraju u bučnijem okruženju kao što je recimo kancelarija. Cena ovog headseta nije visoka, iako je u pitanju Logitech koji i nije poznat po malim cenama, tako da nema prepreka da H250 dobije preporuku.

Conclusion

Provided sound is pure, natural, of great strength, and good enough for conversation, listening to music or playing games. Microphone is great in transferring voice and thanks to the elimination of background noise, is a good choice for those who speak in louder environments, such as office for example. The price of this headset is affordable, although it comes from Logitech, which is not known for low prices, so H250 deserve recommendation.

Preporučena cena (uključujući PDV, mart 2012.): 33€

Gigatron ustupio: Logitech H250
maloprodaja: Gigatron Shop Kirovljeva br. 17, 011 / 354 13 78 ili 011 / 354 13 79
zvanični sajt: gigatronshop.com