
Solidni mali zvučnici koji će zainteresovati prosečne korisnike kojima treba kvalitetan zvuk, ali ne za žurke već svakodnevni rad, slušanje muzike i gledanje filmova. Ovi zvučnici nude odličan kvalitet izrade i vrlo dobar zvuk po veoma povoljnoj ceni.
Creative A200 su verovatno idealni zvučnici za sve one koji misle da je došlo vreme da pošalju u zasluženu penziju svoje stare 2.0 zvučnike (koji su tada koštali čitavih 15 maraka), a nemaju nameru da ozbiljnije investiraju, već samo žele da imaju pristojan zvuk kada ponekad puste muziku sa računara. Kompaktni i veoma jednostavni, oni će za malo novca pružiti vrlo lep zvuk. Uz to, izgledaju veoma lepo i sigurno će se svuda uklopiti.
Ključne karakteristike
- Solidan kvalitet izrade
- Veoma dobar i uravnotežen zvuk
- Vrlo povoljna cena
Utisak kvare
- Nema daljinskog upravljača
- Samo 9W ukupne snage
Specifikacija
Creative Labs Inspire A200 - Sistem: 2.1
- Snaga: 9W (subwoofer 5W, sateliti po 2W)
- Konektori: 3.5mm stereo konektor
Creative Labs Inspire A200
Nova A serija Creative zvučnika predstavlja osnovne modele, pa tako prvi od njih koji nosi oznaku 200 sistem od dva zvučnika i subwoofer-a male snage. Sa svega 9W ukupne snage, po 2W sateliti i 5W woofer, nemojte očekivati da se zatresu prozori. Sateliti su vrlo mali sa po jednim drajverom i fiksnih postolja. Pošto se pretpostavlja da će stajati na stolu sa obe strane monitora (podrazumeva se da su magnetno oklopljeni) nema ni potrebe za nekim drugačijim rešenjem. Napravljeni su od plastike i deluju vrlo elegantno i neupadljivo.
Subwoofer je napravljen od presovane iverice (odnosno kako proizvođač kaže, drveta), i nije previše glomazan ni težak. Otvor za izduvavanje vazduha se nalazi sa prednje strane, dok je sam zvučnik postavljen bočno, pa se subwoofer može postaviti vrlo blizu zidu. Sa zadnje strane se nalaze samo konektori za povezivanje levog i desnog satelita. Konektor za zvuk kao i potenciometar za paljenje zvučnika i regulisanje jačine zvuka se nalaze na desnom satelitu (otud i nestandardni malo deblji kabl koji povezuje ovaj satelit i subwoofer).
Povezivanje je naravno veoma jednostavno i ne zahteva nikakvo znanje, osim povezivanja izvora zvuka 3.5mm konektorom, a voleli bi da postoji i daljinski upravljač pošto nije uvek zgodno korstiti potenciometar na satelitu. Sa svega 9W ukupne snage, zvuk nije posebno glasan, ali je zato veoma uravnotežen i topao i veoma nam se dopalo kako ovi zvučnici zvuče. Pretpostavljamo da će onima koji ne traže što glasnije zvučnike sasvim odgovarati, pošto ih definitivno terba uzeti u obzir.
Rezime
Ako bi sumirali utiske, rekli bi da su Creative Inspire A200 vrlo jednostavni i kvalitetni zvučnici, ne previše bučni ali vrlo dobri zvučnici. Odličan su izbor za svakodnevnu upotrebu u vidu slušanja muzike i ponekog filma. Prilično su povoljne cene, i mislimo da će potpuno opravdano biti dobro prodavani.
Preporučena cena (uključujući 18% PDV, novembar 2007.): 32€
ComputerLand ustupio: Creative Labs Inspire A200
maloprodaja: Pyramid, Beogradski sajam, 011/2655.485 i 011/3067.051