logo
Djura

Western Digital VelociRaptor 300GB 10k 16MB SATA300 WD3000GLFS

16.09.2008. @ 14:24   #Komentar #Hard disk #Western Digital

Kazu najbrzi na svetu, kupujem ga za nedelju dve. Na testovima brzi i od 15K SCSI, to bih voleo da vidim. Brzi je i od RAID 0 bilo koji 7200rpm. Kako to radi u praksi, javicu za mesec dana najkasnije. Za sada samo da vam ukazem na ovo cudo iz WD radionice. +:120MB/s, 7ms, hladan

15 komentara

Stefan
30.09.2008. @ 14:31 #1446e0a3

Ovaj hard disk je bomba! Sve radi mnogo, mnogo brze. Dizanje Windows-a, transfer, instalacija, ucitavanje u igrama... Ko ima para neka ne razmislja, apsolutna preporuka. Kako li je tek u RAID-u.... +:Velika brzina pristupa i transfera, hladan, tih, veliki kapacitet -:Za ovu cenu, apsolutno nista

milan m.
30.09.2008. @ 23:15 #20c211b0

e,momci,a da mi neko kaze kakav je ovaj hdd po pitanju buke?ali iskreno.jer sam na video na nekom forumu da ljudi imaju primedbu na navodno " pistanje" zbog visoke frekvencije rada,tj.brzine rotacije samog diska.inace,bavim se muzikom(snimanje,mix...) i zanima me kako bi se ponasao u akusticki istretiranom kucistu,koje vec imam,a u kom mi se postojeci WD5000AAKS fakticki uopste ne cuje.uopste bila bi mi od koristi informacija za bilo koji od diskova iz Raptor serije,jer bih njega stavio,naravno,kao sistemski disk. unapred hvala na odgovorima

Djordje
17.10.2008. @ 09:51 #1dde259c

Od kada sam stavio ovaj hd sistem mi se dize 15 sec sporije.Na testovima dostize 120mb/s ali testovi su jedno a prakticna primena durgo.Tokom rada se ne primecuje da je ista brze. Razlika se vidi jedino kada nesto kopirate. Paralelno sam prikljucio njega i obican wd na 7200, instalirao neke programe i merio vreme dizanja i rada .Na pr. CS3 se dize za nekih 2sec brze na raptoru. Ucitavanje podataka jeste malo brze ali nista posebno. Jednostavno ne opravdava razliku od 200evra u odnosu na obican hd. Definitivno ne preporucujem kupovinu. Bolje je da uzmete dva obican hd i vezete ih u raid. Dobice te skoro iste performanse za mnogo manje para. Ja sam ga kupio i sada nema nazad. +:Na testovima odlican -:U praksi nista posebno

Peki
31.10.2008. @ 19:43 #cb9d6386

Dordje, ajde lepo napisi sta imas od kompa pa onda reci nesto, i to sto si prikacio taj od 7200 nista ne znaci, a ako si ih ne daj boze prikacio u RAID, mogu slobodno da ti kazem da si lud, jer to ne sme da se radi... A to sto govoris za tesove i za primenu, pa ne bi bio ovoliko hvaljen da nije bilo razultata u primeni, to sto tebi ne radi, to ti vidi sa svojim ostalim komponentama.

zasto
03.11.2008. @ 14:14 #60e5b4a6

probao u AHCI mod-u?

Djordje
24.11.2008. @ 08:35 #e3708212

Peki jel ti imas ovaj disk ili ne? Imam GA-X48T,Intel Q6600,ATI3870X2-top.Naravno da ih nisam vezao u raid.Da sam ih vezao u raid (a nisam siguran da moze) kako bih mogao da radim uporedni test. Ja pricam iz licnog iskustva.Ne prepricavam testove drugih ljudi.

Dule-Soft
20.01.2009. @ 15:10 #4ddbb5dd

Ovaj Hard sam uzeo kad je izasao u prodaju i ne mogu se pozaliti na njega. Radi extra mislim da je 10000 RPM extra brzina.

Milos
08.05.2009. @ 09:29 #95a10250

Kao prvo, raptor može u raid. Kao drugo, u odnosu na sata(2) mogu da se primete "golim okom" razlike u performansama ali... ruku na srce, 99.9% ljudi ne radi ništa što zahteva kupovinu ovog hdd-a, pogotovo kupovinu 2+ i povezivanje istih u raid... +:rapator je raptor -:cena kod nas

mlad i zelen
01.07.2009. @ 08:58 #316f1e3b

Pitanje: Ima li smisla stavljati ga samo kao sistemski disk - ujedno, kao takav ima li smisla deliti ga na particije?

Dzoni
29.08.2009. @ 21:43 #42cc881c

Zelim samo da pitam zbog cega bi iko davao ovelike pare na 300gb hdd-a!? kad za to moze da se uzme 3TB hitachija, ok hitachi nije western digital al sve jedno dobijes 10 puta vise mesta, e sad kad bi mi neko lepo objasnio bio bi mu zahvalan.

Kakashi
05.09.2009. @ 17:05 #1b3766d5

Pa razlika je u brzini.Vecina danasnjih hardova radi na 7200 ili 5400 obrtaja dok Raptor radi na 10000.

SkyFire
11.09.2009. @ 19:19 #e063a147

Ovaj disk iz serije GLFS je jako los.Imao sam dva komada i oba su vremenom crkla.Naime,s vremena na vreme dolazi do bad sectora a kasnije do jos tezeg hardverskog kvara. Disk kao disk je ok,zna se sta je Raptor ali ova serija je jako losa i moze se naci na netu mnogo primera tako da je generalno ovaj disk iz serije GLFS tako i okarakterisan. Sada imam dva Raptora iz serije HLFS,novija serija i prezadovoljan sam.Rade kao sat,brzi su kao metak i sto je najbitnije pouzdani. Moja preporuka,ako se neko odluci za VelociRaptor nek uzme HLFS seriju,verujte mi da ima razlike.Elektronika je druga,mislim da je i mehanika,nemojte me drzati za rec.Uglavnom HLFS dodje kao refresh tj ispravljena verzija GLFS. +:Brz disk,RAID0 donosi visoke performanse -:Bad sectori,losa serija,prebrzo se kvare

Peki
06.02.2010. @ 18:27 #92cfcb8d

Ma batalite ovo... SSD je prava stvar.

qq
24.04.2010. @ 20:23 #50c89e42

raptor je najbrzi "stari" hard disk za kucne korisnike. mnogo vise performanse u odnosu na standardne 7200 diskove. performanse raptora najbolje dolaze do izrazaja kada se vise njih veze u raid 0 jer tada SVI diskovi vrse upisivanje/iscitavanje u isto vreme tako da performanse skacu srazmerno broju diskova. 3 raptora vezana u raid 0 garantuju da ce se vasi programi pokretati MNOGO MNOGO MNOGO brze. ja imam raptor od 36GB kupljen jos davne 2005. i verujte mi razlika je primetna!

qq
24.04.2010. @ 20:24 #e6739413

najveca iskoriscenost dolazi ako je raptor sistemski disk. procitaj moj komentar ispod. +:@mlad i zelen

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan