Širom sveta se još od pojavljivanja Windows Vista-e javljaju pritužbe da mrežne performance u velikom obimu opadaju korišćenjem Vista-e. Sada se došlo do saznanja da na performanse utiče u stvari reprodukcija zvuka. Ono što se dešava je da očigledno reprodukcija zvuka guši mrežne performanse Vista-e, jer se kada zvuk nije aktiviran mrežne performanse mnogo bolje pokazuju. Degradacija brzine mreže se pojavljuje čak i kada je zvuk pauziran i ne reprodukuje se. Kod pojedinih korisnika ovaj problem je rešen isključivanjem automatskog mrežnog podešavanja Vista-e, tzv SuperFetch funkcije.