U cilju povećavanje svoje profitabilnosti kompanija Sony planira da smanji investiranje u svoje odeljenje za izradu čipova. Osim ovih planova, ova kompanija planira da započne sa proizvodnjom 45nm čipova krajem 2008-e godine ili početkom 2009-e, izjavio je Yutaka Nakagawa, jedan od izvršnih direktora u Sony-ju. Ali pre početka proizvodnje biće izvedena studija o isplativosti ovakvog poteza. Za sada Sony isporučuje čipove izrađene korišćenjem 65nm proizvodne tehnologije. Prelazak na 65nm proizvodnju omogućila je Sony-ju da proizvede čipove koji su 40% manji od onih izrađenih 90nm procesom.