logo
Redakcija

Sigurnost Vista-e neće mnogo izmeniti

26.04.2007. @ 15:30   #Novost

Uprkos činjenici da je Microsoft uveravao da će Vista biti mnogo sigurnija nego XP sigurnosni eksperti same kompanije upozoravaju da se veoma malo promenilo. Mark Russinovich, iz Microsoft-ovog odeljenja Platformi i Servisa, naveo je na CanSecWest konferenciji u Vankuveru da će se hakeri i pisci virusa lako adaprtirati na novi Vista okvir. On je naveo da će Vista-in User Account Control zaustaviti malware koji je pravio promene u operativnom sistemu ali je naveo da on ipak nije sigurnosna brana. On smatra da će malware razviti svoje sopstvene tehnike i uspeti da zavara korisnike da klikom omoguće zlonamernom fajlu veća prava.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan