logo
?

Sapphire Radeon HD 7850 2GB GDDR5 11200-00-20G

29.03.2012. @ 16:08   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

7850 ii 6950?

91 komentara

AMD
29.03.2012. @ 17:18 #e629b43b

Sa aktuelnim cenama (29.03.2012) 7850 2GB je najbolja kupovina, tu nema diskusije. Kakvi su ovi naši trgovci, ne bi me čudilo ni da poskupi...

Alexa
30.03.2012. @ 00:23 #b3aca51d

+1

efsdf
01.04.2012. @ 12:18 #650c947e

Graficka nije losa. Na stocku je izmedju GTX560 Ti i GTX570, a kada se klokne na 1020Mhz, dolazi blizu GTX580(2-3FPS slabija). Ceka se voltage tweak jer ima potencijala barem na 1100Mhz, onda je vec odlicna kupovina za ovu cenu.

tool
03.04.2012. @ 09:24 #a154d99d

@dsfds nemoj da lupash gluposti kad se klokne na 1020 dolazi blizu gtx580 :D stvarno si smesan nemoj da lazes narod Inace grafa je sa performansama tu negde za nijansu brza od gtx560ti ali se vrlo pristojno klokuje +:potrosnja (W)

neko
03.04.2012. @ 10:43 #41407ebc

Ne isplati se prelazak sa 58xx serije, bolje uzeti jos jednu 58xx za crossfire nego kupiti ovu kartu. +:low temp, tiha -:losija od gtx570

Darko
03.04.2012. @ 12:31 #d0dd3a9b

U većini igara jeste blizu 6950 i GTX 560 Ti, ali u nekim novijim je osetno bolja, pogotovo od GTX 560 Ti, recimo Crysis 2 i BF3. Hladnija je od pomenutih kartica a troši manje čak i od 6850. Biće ovo odlična kupovina, kao singl i kao CF kad jednom dođe na cenovni rang 6870. +:Best Buy u svojoj klasi, potrošnja, temperatura -:ipak cena

ivan
04.04.2012. @ 15:50 #1fb5e1e1

@neko: Naravno da je sporija od gtx 570 koju je skuplja za 100€ -:@neko: Naravno da je sporija od gtx 570 koju je skuplja za 100€

upravo
06.04.2012. @ 03:32 #e73d03e2

vreme je doslo za zamenu 4870... posteno je radila 4 godine...

dsfds
06.04.2012. @ 13:58 #7c437e7a

Ova karta sa voltage tweakom dostize 1250Mhz, i sa tim vrednostima je brza i od 7950 i od GTX580 za nekoliko FPS-a!!!!

Bojan
08.04.2012. @ 16:36 #be221f4b

Ova kartica trosi 130 w

deze
08.04.2012. @ 19:09 #e77e23cb

dobro je napisao da je blizu gtx580 kad se klokne, a na fabrickim podesavanjima je za nijansu bolja od gtx570. ova je jeftinija oko 70eura, cak 89w manje trosi 7850 i ima skoro duplo rama memorije. veliki ++++++ ide za 7850

bg zemun
08.04.2012. @ 19:50 #00852c07

ljudi ja imam intel core 2 quad q8300 2.5 ghz , 4gb ddr2 rama i 600w napajanje (uzo pre mesec dana) , pa se pitam da li bi mogao da izvucem max iz ove graficke ?

branko
09.04.2012. @ 01:17 #965af42a

da ne bi nagadjali koja je brza od koje i koliko, koja trosi vise a koja manje kucajte na googlu "7870 review" i na sajtu "guru3d" imate detaljan pregled i ove i 7850 na 20 testiova. bg zemun, naravno da mozes da izvuces max iz nje, to je mnooogo dobar procesor i na defaultu, a kad se klokne na 3.0 postaje vrhunski, govorim ti iz licnog iskustva...

branko
09.04.2012. @ 01:23 #f21f69bb

i da li mislite da ce ova kartica kad se klokne na 1.0 ili vise moci da stigne malo jaceg brata 7870?

Dragan
09.04.2012. @ 11:39 #9002d9da

@bg zemun, da bi izvukao max iz ove kartice moraš da klokneš taj cpu bar na 3GHz. @branko, teško će stići 7870 na 1000MHz, ali recimo na 1100 ili više može da bude vrlo blizu.

branko
09.04.2012. @ 14:12 #a54fbe7e

ova kartica ima ogranicenje i moze samo da ide do 1050mhz bez podizanja voltaze sa amd overdrive i kad je na toliko, memorija koja bez problema ide do 5800mhz brza je od 7870, pogledajte sajt koji je uradio pregled ovih kartica i na 23 stranici

bg zemun
09.04.2012. @ 21:48 #1ecc798a

nazalost ne mogu da overklokujem proc , ne da mi maticna , mada ja mislim da nema veze tih 0.5 ghz ... ja mislim da cu ipak uzeti 6870

Alexa
09.04.2012. @ 22:02 #ea7ca97b

Ko jos klokuje u "amd overdrive"-u? SAPPHIRE Radeon HD 7850 2GB GDDR5 OC "The 28nm core on this model is set to 920MHz and the 2GB of Hynix GDDR5 memory is set to 1250MHz (Reference 860/1200MHz). For the Stream processors AMD have gone for a 1024 "core"/32ROP design and our memory bus is 256-bit with 64 texture units." Uz pomoc Trixx-a..a ima i jos alternativa. Ja koristim vec par godina Afterburner. +:@branko

branko
10.04.2012. @ 20:28 #875a4b12

preporucujem ti da uzmes ovu graficku karticu, zato sto ja imam isti procesor i 6870 i na defaultu tj na 2.5ghz izvlaci max iz nje bez problema. a sto se tice maticne probaj prvo da smanjis brzinu memorije pa tek onda da dizes brzinu procesoru

milos
11.04.2012. @ 01:25 #11612e7a

dobio sam ovu grafu na poklon imam procesor ath;on x3 425 dali moze se igrat kakve igre sa ovim procesorom na 19x10 rezoluciji u full nemam para za jaci procesor jel usko grlo planiram da uzmem athlon x4 ocel radit na njemu bolje +:pitanje

Dragan
11.04.2012. @ 09:17 #e7d63f2b

@milos, za većinu igara će ti taj procesor odrađivati posao, još uvek je mali broj igara koje iskorišćavaju sva 4 jezgra, dok je mnogo veći broj igara koje iskorišćavaju 3 jezgra, vidi samo ako možeš da ga klokuješ na 3.2GHz. Kasnije kad budeš pri parama uzmi recimo 960T i klokni ga na 3.7GHz. Inače, odličan poklon :)

@milos
16.04.2012. @ 18:33 #0f187176

@Milos Radice Sve na HD bez problema. Nemas potrebe za clokom ako nisi siguran, samo ga odkljucaj na B25 i dobijas L3 cash... Onda si miran jos jedno godinu mozda malko vise...

acep
18.04.2012. @ 12:00 #87c32a68

Jel mi se isplati prelazak sa 6870 na ovu MOLIM VAS ODGOVORITE STO HITNIJE!!!!

мики
18.04.2012. @ 18:48 #428312e1

Теби се не исплати, јер је 6870 и даље моћна карта, једино као желиш да ти све ради на ултра, али онда боље сачекај до краја године, почетак октобра и купи неку 7900, јер ће ти она обезбедити ултра доживљај најновијих игрица барем 2 године. За сада ће ти ова карта омогућавати све детаље на врло високом, а можда и на ултра.

acep
19.04.2012. @ 11:51 #9a6b438b

hvala miki ,razmisljao sam za grafu ili da oc cpu 2500k na 4,5 ali nemogu da nadjem sad nigde noctuu nh d14 koja je najbolja.

Dimke
20.04.2012. @ 10:00 #f246a012

acep@ ko ima stariju platformu nema potrebe da prelazi na ove nove grafe jer one su napravljene da rade na pci expres 3.0 i 3.1 naravno one rade i na 2.0 ali to nije to...moj ti savet da predjes na 6970 ako vec imas loodo zelju za promenom, ja sam od nove godine promeno 8 kartica u sustini dobijem ih na test pola iz inostranstva pola kod nas iztestiram i prodam najaci utisak sam imao na modelima: Asus eah6870, Asus gtx560ti TOP i obicna, Gigabyte 6970 2gb, sad koristim asus eah6850 v2 i ocekujem da uzmem novu masinu da vidim kako ce raditi ove nove karte a i nvidia kepler u sustini njihovo vreme tek treba da dodje sto rece Miki ja bih zadrzao tu 6870 i prst u uvo a ako imas opciju croosa za mozda 6 meseci cena ce poceti da opadaju i kupish jos 1 istu u cros i cao pod uslovom da imas neki jak cpu naravno, 6850 kod mene rade extra na i5 760OC na 3.8 GHz

acep
20.04.2012. @ 13:22 #2ae2eb2c

Ma imam 2500k ali za cf neznam posto mi je drugi PSI slot 4x nije isto 16x pa koliko cu dobiti verovatno nista.

мики
21.04.2012. @ 12:43 #deada5c3

Ако ниси превелики залуђеник, гурај 6870, када сакупиш новац, пређи на нову плочу са ПЦЕ 3.0 и узми јенду од новијих картица и то не испод 2ГБ рама, типа 7950 (3ГБ) то би била заиста велика промена, јер поред меморије, интерфејса (384), потребан је све већи број обрадних јединица, а разлика између 6870 и 7950 је готово 2х. Поред тога мање троше па када повећаш све параметре неће толико да оптерете напајање. У сваком случају води рачуна да имаш квалитетно напајање бар до 600 вати. 500 ако не желиш све одједном да "одврнеш". сисоник је најдобар, али скуп. Најбоље куповине су последња недеља септембра и прва октобра.

deze
21.04.2012. @ 18:54 #65d035a9

koja je razlika izmedju pcie 2.0 i 3.0

acep
21.04.2012. @ 22:00 #8dca8251

videcu, mada sam sve skoro kupio,jedino sam treba uzeti plocu sa pci e 3.0 napajanje imam THERMALTAKE Toughpower 775W kad upalim comp sijalica zatinja :)

мики
23.04.2012. @ 18:59 #546a1f9a

Када будеш мењао плочу, онда види да други ПЦИ буде 16 или макар 8х, али са друге стране све те графичке трају најмање 3 године, а до тада се све мења. 2015 требало би да крене у комерцијалну продају и ПЦИЕкспрес 4.0, оптички каблови (слично тандерболту) који проводе и информације и струју, процесори у 14 нанометара сви већ 3гејт технологијом. Гурај ти то чудо и онда купи нешто попут 7950, то је уистину звер, а крајем године или боље , крајем следеће коштаче барем 50-60 евра мање. То је заита прелаз на виши ступањ. Да падне на неких 250. Уживај са том аждајом и мотри на осигураче. надам се да имаш УПС

acep
24.04.2012. @ 00:41 #2bdef332

hvala brate, nemam ups mada bi trebalo.

ацеп
25.04.2012. @ 12:42 #e6b11727

Ако ти је сувише сукопо за УПС (њега ипак купујеш ан 5-10 година), води рачуна да ти бар плоча има добру заштиту од високог напона, 8+2, тојест добре преднапонске јединице. Суштина је да звер добија рану равномерно и у довољној количини. Само квалитетна технологија то омогућава-скупо

deze
25.04.2012. @ 22:42 #269f09d5

danas sam uzeo ovu graficku mogu da kazem sve samo pozitivno o njoj.metro2033, gta4,bf3 sve na full detalje, 1920x1080p gura oko 60fps, a temperatura nije presla 59c na automatski namesten obratji ventilatora 20%, a kad stavim na 50%, temperatura je max 44c. extra hladna i tiha graficka. ko je kupi, nece se pokajati +:sveeeeeee

Marko
28.04.2012. @ 22:38 #ec460ade

Procitao da moze na pci 2.0 ali manji protok,interesuje me hoce li mi prepoznati maticna jer je gigabyte a ovo sapphire i hoce li je zadovoljiti core2duo e 8400 na 3ghz i 6 mega kesa?KOja je jaca ova ili gigabyte gtx 560ti? +:Odlicna

Vlado nk
29.04.2012. @ 09:32 #91dcc5fe

Ova ti je jaca.Mislim da ce fino raditi na tvom kompu. +:Odlicna

Neske
01.05.2012. @ 23:07 #9af03825

Kupio sam je pre 2 dana, OC na 1200/5800. U Heavenu ne prelazi 68-69 stepeni uz vent na auto oko 45%. Sve u svemu, ekstra tiha i dobra kupovina. +:overclock, cena

deze
02.05.2012. @ 22:22 #8642e096

kako si dosao do 1200 kad je max kod mene 1050? msi afterburn

Neske
02.05.2012. @ 23:28 #6db88980

Asus GPU tweak, poslednja verzija, ukljuci advanced mode i u settings/tuning obelezi overcklocking range enhancement. Za 1200/5800 ti treba 1.176V. Ziveli.

deze
03.05.2012. @ 00:28 #c3f8f795

probacu. vec mi posle nedelju dana krci jedan od ventilatora

Djaps
07.05.2012. @ 14:32 #92dbd7da

Koliko trazi PCI-E konektora?

Ziks
07.05.2012. @ 23:53 #2ae1d246

Po specifikacijama trebalo bi da zahtjeva 1x6pin.

Djaps
08.05.2012. @ 00:04 #1165388d

@Ziks Hvala druze!

deze
09.05.2012. @ 12:49 #d0224234

1x6 pin

Imo
14.05.2012. @ 02:31 #1a18b89b

I ja sam se iscimao kada sam dobio 7950,video sam odmah da je pcie 3.0 ,razmisljao kako li ce raditi na pcie 2.0 ,posto sam na amd-u prelazak na intel i na njihove pcie 3.0 ploce bi me kostao dodatnih 150e,malo sam sunjao po netu i naleteo na ovaj link...Mozda u nekoj buducnosti bude bilo drasticnijih razlika ali sada je ovo smesno...Furam je i danas na 2.0 bez ikakvih problema i zadovoljan sam...Komsija je uzeo klincu ovu 7850 sa i3 2120 i pcie 3.0 plocom,razlika u igrama je nekih 10-20 fps zavisno od igre.Pre 7950 sam imao asus 6950 i rezultati su mi bili malo losiji od njegovih sa ovom grafom i i3 2120.Opet imao sam srece sto sam dobio 7950 a asusa sam prodao i castio moju masinu ssd-om i 8 gb rama...Kartica za pohvalu jedino sto ovi nasi duvaju cene,bila je 196e sada je otisla na 212e..Srbija je ipak zemlja cuda i prevara...Pozz

Imo
14.05.2012. @ 02:32 #e9d33095

Ok je sve sto si je rekao ali se ne slazem sa cinjenicom da karta nece raditi na pcie 2.0 tj. hoce ali da nije to to..Naime,razlike izmedju 2.0 i 3.0 su mizerne....www.overclock.net/t/1188376/hardwarecanucks-hd-7970-pci-e-3-0-vs-pci-e-2-0-comparison

deze
17.05.2012. @ 18:10 #f118baac

graficka radi na pcie 2.0 jer ja na ploci 990xa-ud3 nemam 3.0 i radi bez problema

Igor
23.05.2012. @ 23:07 #214d9b6a

PCI-E 3.0 je novi standard koji nudi duplo veći protok u odnosu na 2.0, ali to ne znači ništa za današnje grafike, jer čak i najjači modeli ne koriste u potpunosti ni 2.0. To je kao kada imate auto koji ne može brže od 100Km/h, svejedno vam je da li idete auto-putem sa ograničenjem od 120Km/h ili 200Km/h. Isto važi i za procesore, konkretno i3-2120 podržava standard PCI-E 2.0, možete ga staviti na PCI-E 3.0 ploču, ali i dalje ćete imati 2.0 protok. +:malo pojašnjenje

Imo
24.05.2012. @ 03:33 #4fc56c73

U potpunosti se slazem sa tobom ali trenutno jedino Ivy podrzava 3.0 standard....Ukoliko bi isli na sandy ili amd bio bi podrzan 2.0 standar bez obzira na interfejs na ploci...Ali opet kazem videcemo sta buducnost nosi...pozz

Mirko
23.06.2012. @ 13:17 #668f2ba4

Poterana na 1200/5800 pri 1.176V odradila je ovaj skor: Heaven Benchmark v3.0 Basic FPS: 84.3 Scores: 2124 Min FPS: 40.3 Max FPS: 159.9. Fan je dobacio do 50% a temp pri tome 63 C ( sobna 25 C) Znaci ubrzanje od neverovatnih 31.84%!!! Veeelika preporuka! -:no comment

Zeljko
18.08.2012. @ 18:10 #168392cf

dali moze na napajanju LC POWER LC600H-12 600 W

Danilo
18.08.2012. @ 20:44 #507f446b

MOže.

Zeljko
18.08.2012. @ 22:32 #0e02efa9

dali moze lepo da radi na Biostar NF520D3, AMD Athlon II X2 255 3.1 GHz i 4 GB RAM

Zeljko
18.08.2012. @ 23:15 #40dcfcfe

I dali je bolja ova ili ili msi 7850 oc twin frozr III

Sloow
26.08.2012. @ 03:59 #afa3bdeb

kako bi se snaso moj Phenom x3 8650 2.4Ghz?samo trenutno ......do nove godine? U napred hwala +:Za 1mesec stize kod mene

Dimke
27.08.2012. @ 10:07 #dd866ca5

Sta reci kad se pojedini proizvodjaci kod nas bahate i omogucavaju uvoznicima da koriguju garantni rok, najbolji primer za to jeste Evga koja se preko gigatrona pojavila u srb prosle godine takodje sa 2 god garancijom sto je APSURD, to je vec neko vreme i sa Saphire... X3 sa ovom grafom moze dok x2 i starija braca tesko. Probaj da ga kloknes sa tih 2.4 tj. moracesh dobices dosta busta. Generalno ove nove AMD grafike su uradjene u 28 nm teh sto je sjajno i to sa 1x6 pin power cablom i max 130 w tdp sto je smesno cak i jeftina kineska napajanja mogu da poteraju, naravno ja ix nestavljam u svoj komp no ko zeli da uspara koju kintu eto ima priliku i za to...I jos 1 stvar oseca se razlika u perfomansama izmedju ove i 7870 sto recimo nije bio pre slucaj sa 6850 i 6870... trenutno bestbuy! +:dobra grafika -:mana 2 god garancija u nasoj zemlji

Stefan
30.08.2012. @ 04:27 #062e6dfe

Da li bih ja mogao da je uparim sa mojim procesorom e8500? i jel bih dobio koliko bolje performanse u odnosu na moju sadasnju 9800gtx+?

Danilo
30.08.2012. @ 10:40 #9efc2902

Mogao bi da je upariš sa E8500, ali nećeš u svim igrama moći da izvučeš 100% iz kartice, recimo iz GTAIV. Trebala bi da ima duplo bolje performanse od 9800gtx+.

igor
29.10.2012. @ 03:57 #e08b5fc4

Za 175 evra i sve sa 2GB rama najbolja karta na duze vreme. Sa 5850 1GB mi je seckao Battlefield 3 na ultra samo bez anti-aliasinga dok sa 7850 2GB ne pada ispod 40fps! +:2GB,cena -:samo 2 godine garancije ako se to uopste moze uzeti kao zamerka

Nenad
26.11.2012. @ 14:14 #249632f3

Kako bi radila na M4A77TD PRO,AMD Athlon II X3 440 3Ghz,4GB rama i napajanje LC Power 420W....da li je potrebno da uzimam jace napajanje...??? +:Planiram da kupim

heq
29.11.2012. @ 10:48 #516a2144

ova ili 7870 ? napajenje je 550w

Ivan
29.11.2012. @ 14:28 #4f154c23

Da li je bolja ova graficka ili gtx 560 1 gb ddr5???

Darko
29.11.2012. @ 15:23 #d9b31bca

@Ivan, Jeste. @heq, 7870.

Nenad
03.12.2012. @ 15:46 #35f0c882

Da li moze da radi na ovoj konfiguraciji....maticna M4A77TD PRO,AMD Athlon II X3 440 3Ghz,4GB rama i napajanje LC Power 420W....da li je potrebno da uzimam jace napajanje...???

Alex
04.12.2012. @ 00:26 #94f7f374

Pitaj ove sa winwin-a al ja mislim da ce ti reci da uzmes od 500W.To su meni rekli kad sam uzimao istu karticu samo od MSI-ja.

Ivan
07.12.2012. @ 13:46 #a2837a2e

Maksimalno trosi 220W u load-u tako da bi trebalo da mozes i sa 420W da je poteras, naravno kvalitetno napajanje i zavisi koliko ti ostale komponente vuku struje. Ipak i na sajtu proizvodjaca pise 500W tako da bih ti ja preporucio ipak da nabavis 500W i siguran si.

Danilo
07.12.2012. @ 15:15 #aca08a12

7970 u full loadu troši oko 220W, ova čak i klokovana ne prelazi 130W. +:@Ivan LOL

deze
22.01.2013. @ 19:13 #9169d270

od prosle godine marta imam ovu graficku i cepa ko luda, bez problema gura sve igre sa max detaljima u 1080p rezoluciji, temperatura ne prelazi 59c

Vlado nk
13.02.2013. @ 20:35 #f17f4034

Moze na tvoje 420W, jer je Lc Power odlicna marka....A ako vec kupis neko dobro od 500W, otkljucaj 4-to jezgro! Radice sjajno sve, ne brini se! +:Nenade -:Nenade

Nenad
27.02.2013. @ 23:07 #0122a374

Jace napajanje uzimam sigurno...A jezgro sam vec otkljucao ali sam ipak ostavio da mi radi na 3...!!!!Inace drugar je uzeo graficku i kida kako radi,sve novije naslove cepa u max rezoluciji i jednostavno pliva...:) +:Hvala svima

Zoran
06.03.2013. @ 10:26 #f567bff9

Da li ploca ASUS P5QL/EPU podrzava ovu graficku.

Darko
06.03.2013. @ 15:04 #e59e42bf

Naravno da podržava.

Dule
08.03.2013. @ 01:13 #0498f59a

Da li bi ova graficka radila na K9N Neo V2? Pozz +:Planiram da je kupim ako...

Fox
11.03.2013. @ 17:59 #d4064533

Pozdrav svima. Graficku sam skoro kupio zajedno sa Chieftec napajanjem. Graficka je odlicna, i odlicno se pokazala u igrama. Mada u mom slucaju imam malih problema sa Vga prikljuckom, tj. monitor koji imam radi na Vga. Tako da sam morao DVI da prebacim na Vga uz pomoc adaptera koji sam dobio uz graficku. Koliko sam saznao nisam jedini koji ima istih problema sa horizontalnim linijama i nekim anomalijama po ekranu. Tako da ako imate stariji monitor sa Vga prikljuckom, moja preporuka je da prvo kupite monitor sa HDMI-om. Pozdrav svima :)) +:Razvaljuje -:Vga problem

panki
12.03.2013. @ 12:48 #6a89360b

Što bi neko bacao pare na HDMI kad može DVI

Fox
12.03.2013. @ 22:37 #9685998d

Pa ako vec dajes pare, ipak je to monitor. Das malo vise jer njega neces menjati svake dve godine. Bar ja necu. Das malo vecu paru

Goran
15.03.2013. @ 09:55 #a9be404a

evo ja imam safirovu sa dual x kulerom i klokovo sam je gpu na 1000 memoriju nisam dirao a imam fx 6300 cpui imam 6000 poena u 3d marku 2011 presao sam i gtx 570 koja daje 5730 poena a oce da se klokuje do 1200MHz GPU a memorija hoce do 1350x4 sve u svemu odlicna. +:odlicna za te pare

deze
04.05.2013. @ 09:06 #ec2a86fe

pocinje da crkava, pojavljuju se cudne linije, nema veze sa drajverima

msi
30.05.2013. @ 23:32 #91f55086

kako vam radi tomb raider i crysis 3 na max detaljima, 4x msaa i 8x msaa , rezolucija1920x1080 ?

bane
02.06.2013. @ 16:09 #1228138e

uzeo bih ovu karticu i koristio bih je na vga monitoru ako nije tolika katastofa, ako ne imam tv sa hdmi ali je hd redy, jel ima neko da me posavetuje sta ciniti , hvala

mare
28.06.2013. @ 13:26 #71d49748

ukoliko imate vga monitor nikako ne kupujte, ne pomazu ni adapteri ni kablovi sa vga-dvi, kazu da moze preko nekog programa da se podesava ali ne znam koliko to pomaze +:sve naj -:vga monitor

FTW
16.07.2013. @ 19:43 #2fbd2e6b

Kako bi ova graficka radila na sledecoj konfiguraciji : Intel e5700 3.0ghz , ram 6gb , mainboard g41m-p23

dejan
20.07.2013. @ 10:47 #95ce495a

Ftw malo ti je slab cpu za 7850. Bolje ce ti ici 7770.

deze
16.08.2013. @ 13:31 #a1a733f1

bas sam probao da vidim kako ce da radi na vga i sve dobro radi. ne znam zasto se zalite

krcko
15.09.2013. @ 17:08 #f6bdd729

Kako bi radila na crt monitor???

deze
11.11.2013. @ 16:39 #86d7239f

krcko. katastrofalno

deze
11.11.2013. @ 16:40 #e70d0b94

sta mislite da li phenom ll x4 955 moze da gura dve ove graficke?

igor
25.01.2014. @ 11:29 #13fece48

sta mislite da uzmem ovu grafu ili gtx 660????? imam procesor i3 2100 3.1 GHz , 6 GB ram , maticna H61M S2PV.........molim odg???????? Hvala

Marko
23.07.2014. @ 14:19 #0280b6f5

Posto je neko dole napisao da se nikako na kupuje ova kartica za vga monitor,mene zanima kako bi ona radila na mom sxga monitoru(17 inca,1280x1024)?I da li je ova kartica osetno slabija od R9 270?Ako neko moze da odgovori bio bih mu zahavalan. :) +:pitanje -:pitanje

koda
25.07.2014. @ 00:59 #588808a6

Odgovor onom ko kaze da ne treba uzimati ako imaste VGS monitor. Moj monitor je acer v233h vga ovu karticu imam skoro 2 godine super je sa adapterim radi bez problema. sad je poce omalo da koci jedan cooler al u servisu su mi obecal ida ce da srede i za 2 dana idem po nju

deze
23.08.2014. @ 11:46 #d36dda57

Nije za vga monitor iz jednog razloga. Preskupa je za vga monitore.Da kupite graficku r7 240 i ta bi vam bila puno na vga monitoru, zbog male rezolucije. Meni je ova graficka gurala na dva displeja 1080p sve igre na max detaljima, bez problema i pregrevanja

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan