logo
Jovan

Sapphire Radeon HD 7770 1GB GDDR5 GHz Edition OC

28.05.2012. @ 20:15   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Koliko je napajanje dovoljno za ovu grafičku, da li može da se upari sa procesorom i3 2120 3.3 GHz i 8 GB rama DDR3? Treba mi najpre za surfovanje internetom i ako mi dosadi da pozovem društvo i da igramo PES 12 ili FIFU 12 na max rezoluciji, ako je moguće na ovoj grafičkoj. I da li će joj padati cena do jeseni? +:dobra grafička

18 komentara

Mare
28.05.2012. @ 20:24 #1da6cd60

Ova grafika će raditi bukvalno na bilo kojem napajanju od 450W, dovoljna je za PES i Fifu, trebala bi da joj pada cena.

kasidolac97
18.08.2012. @ 21:14 #27db2f53

da li ova graficka moze da gura bf 3 na ultra i sve ostale popularne naslove ?

klhgg
03.09.2012. @ 12:45 #004adf36

kako ce da tera sa AMD Athlon II X4 640?

Ivan
04.09.2012. @ 18:20 #0fbc4df5

Dobro ce ti ici uz taj procesor, nemaš brige :)

rade
22.11.2012. @ 19:15 #72cfbc7a

da li bi bilo dovoljno napajanje 500 w da pokrene ovu grafiku procesor amd II X4 athlon 641 ram 4 gb 1333mhz i neki seagate hdd +:napajanje

vanja
15.12.2012. @ 16:33 #c984f4f8

Oce biti dovoljno napajanje od 700w, intel i5-3470, 8gb (HyperX predator) i ovu grafu? +:napajanje

Danilo
15.12.2012. @ 17:46 #235ea1b6

Biće dovoljno neko firmirano od 450-500W.

Marko
11.01.2013. @ 16:34 #1d867818

koja graficka od svih 7770, koje imaju u prodaji ima najbolje hladjenje? +:pitanje ?

Zac
31.01.2013. @ 18:06 #05419c26

500w kvalitetnije napajanje je vise nego dovoljno, ili LC power ili TT od ~600w Ovo nije graficka sa visokom potrosnjom struje

marko
22.02.2013. @ 14:57 #1c310033

Najhladnija je sapphire vapor-x 7770

steva
16.03.2013. @ 17:30 #0eeed0c1

Zavisi od ostatka komponenata ali za Core2Duo recimo i 450w je vise nego dovoljno.Naravno da ima minimum 22-25a na 12v grani.Ovo je provereno jer meni radi na Gigabyte 460w 4850 koje je dosta veci potrosac od 7770. PS:Zac,zanimljivo ti je ono svrstavanje TT u klasu sa LC Power

AMDfan
14.05.2013. @ 09:31 #ff22b177

Dosta je tiha, mala i laka... Temperature u idle su mi od 32-34c, maksimalno sam je nagurao na 60c! Graficka je izuzetno stedljiva treba vam 420W prave snage minimum nekih 500w je idealno! U CrossFireX daje jako lepe rezultate... Nemam zamerki na Sapphire, a probao sam i Asus 7770 V2 koje ima jace hladjenje ali ne i tise gde su u idle iste temperature ali u teoriji trpi jaci OC, mada ne treba preterivati sa OC na 7770 seriji.... +:Cena, takt, nema buke, niske temperature, mala potrosnja energije

AMDfan
14.05.2013. @ 12:42 #3e53592f

Danas sam je nagurao do 65c, a kada sma podigao klok na 1200mhz nagurao sam I 72c idle je I dalje oko 32c...... Druga stvar, drajveri trenutno 12.4 izvlace 80% ... Valjda ce da se uzbilje sa tim drajverima I naprave konacno neke dobre drajvere... Nvidia sa slabijim cipom izvalci bolje performance zahvaljujuci drajverima...

dejan
27.05.2013. @ 21:34 #dd5c3520

Amd ne zbunjuj ljude. Verovatno ti je max load 80 % zato sto ti je slab procesor ili je nisi probao na zahtevnoj igri. I naravno da će u idle temp biti uvek ista kad u idle gpu ne radi ništa.

AMDfan
30.05.2013. @ 13:11 #2621cd60

Nigde nisam spomenuo MAX LOAD! Graficka I dalje radi kao da je slabija 20% nego sto jeste! Ne kazem da radi lose ali ko radi sa ATI grafikama zna o cemu pricam I zan kakvo su ATI drajveri smece!

dejan
30.05.2013. @ 15:51 #dfabc687

Ne znam o cemu pričaš. Nisam nikad imao problema sa drajverima.

Uroš
01.12.2013. @ 12:57 #3bfe05d3

Šta mislite o ovoj grafici uz sledeće komponente: Matična AsRock N68C GS FX, AMD FX6300 Black Box, 4GB DDR3 1600mhz. Trenutna grafika je Gainward 9800GT GS 1GB. Uzeo bih neku grafiku do 100 evra a da ne bude downgrade u odnosu na sadasnji 9800GT.

Andrija
23.01.2014. @ 23:15 #1d97f898

Gigabyte 2GB OC je bolji izbor za iste pare! Vise memorije, a svaku igru gura na ultra. Jedino sto je maximalna rezolucija Gigabyte-a 2560x1600 , a ove 4096X2160 i malo ima jaci takt, ali ko ce to primetiti. Pogotovo za igre koje brzo iscrpe 1GB.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan