logo
mile

Sapphire Radeon HD 7730 1GB GDDR5 11211-03-20G

07.10.2013. @ 01:30   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Odlicna graficka.!! Verujte, jedna od najboljih za ove pare. Kod mene tera sve nove naslove na ultra night bez problema, do dushe sa rezolucijom 1024-768 posto mi je monitor kanta praistoriska.. Necujna, tiha, ma bolje za ove pare ne moze se naci.! Verujte mi na rec...!!!! +:Odlicna grafa

21 komentara

Nenad
26.10.2013. @ 09:09 #5b32e56b

Je l bolja ova za igrice ili 7730 2gb ddr3?

dule
26.10.2013. @ 16:19 #f3d898da

GDDR5 je bolje od GDDR3

mile
31.10.2013. @ 16:31 #03a85ea8

Naravno da je ova bolja..!!! Uostalom pogledajte testove i sve ce vam biti jasno... Ja sam prezadovoljan njome..! :)

Altos Ranger
03.11.2013. @ 00:43 #6f77c0d6

Da li je ova graficka karta mnogo bolja za igrice od Ati Radeon 4850 256 bit koju trenutno imam?Da li je za nju dovoljno napajanje od 420v?

zoran
06.11.2013. @ 23:20 #1f46515e

ako ti ta kartica 4850 radi na tom napajanju bez problema onda će raditi i ova koja ne traži 6 pinsko dodatno napajanje. Passmark G3D Mark za tu karticu 4850 je 1043 a za 7750 Passmark G3D Mark je 1629 7730 je slična sa 7750. Pa izračunaj oko 1.5 x bolja + nova tehnologija i direct x 11.1

demijan
11.12.2013. @ 16:26 #bc8491a1

odlicna karta imam je 2 meseca ..bez problema tera tera far cry 3 na ultra 1920x1080 jos su mi ostale komponente slabe al grafa otkida da i sniper gost warior 2 bez problema pokrece u 1920x1080 rezoluciji naravno bez kapi seckanja da probao sam i ndfs most wanted 2 na tv 42inca na maksimalna podesavanja i 1920x1080 i nista nisam verovao radi super :D .. procesor mi je amd x2 i 2 gb rama..grafa ce raditi bez problema na slabijem napajanju posto ne vuce puno struje ..sve preporuke +:odlicna

djuka
18.12.2013. @ 17:44 #32c7658c

da li moze na ovu maticnu msi k9n6pgm2-v molim za odgovor

jhj
19.12.2013. @ 01:45 #61b2cdf7

ja imam PCI Express 2.0 da li bi radila ova graficka

demijan
19.12.2013. @ 15:24 #111efb53

nije bitno koji je PCI slot morate voditi racuna koja vam je maticna jer nece na svaku da radi ..neprepoznaju je sve maticne, naravno ove starije ..i ja sam se zeznuo uzeo sam ovu graficku ali mi je maticna nije prepoznala..Srecom nasao sam drugu maticnu istog proizvodjaca al mladju od moje prebacio komponente i naravno radila je :D ..vodite racuna i srecno ...

e2180
19.01.2014. @ 14:34 #5c6954e1

e2180 2.0 ghz (OC 2.4 ghz) 2gb ddr2 ram i ova grafa. Iskljucivo za Gta Iv, Call of duty i Euro truck simulator 2. Sta mislite ? Ps: Uskoro planiram da menjam maticnu i uzimam 4gb ddr3 ram i 750k x4 :)

e2180
19.01.2014. @ 22:32 #9a77ab11

Pak uzimam je sutra pa se javljam prekosutra sa utiscima. Inace napajanje mi je 500 w , a maksimalna rezolucija 1360x760. Meni je u sustini bitno samo euro truck simulator 2 da mize na high,a ostalo na med. +:Hvala puno na brzom odgovoru

Miki
21.01.2014. @ 02:27 #201ed6ae

Pozdrav svima da li moze ova graficka da radi na GIGABYTE GA-MA770-US3 .Hvala i srecni praznici

Vlado nk
21.01.2014. @ 09:51 #2d6f3376

Trebalo bi da moze, ali ti ipak ponessi kuciste tamo gdje kupujes graficku...

Matija
21.01.2014. @ 16:38 #d5e83d9a

Zelim da kupim grafu i imam 3 pitanja za sledecu konfiguraciju e5700 4 gb ram i Intel DG43RK maticnu plocu 1. Imam neko napajanje koje nzm sta je ima oznaku atx 500 i 500w da li bi bilo dovoljno za tu grafu sa obzirom na ostatak pcija? 2. Maticna da li ce da prepozna graficku? 3. CPU da li ce da podnese graficku 100% ili da gledam nesto drugo?

zo
22.01.2014. @ 18:42 #f93b4e71

ne vidim svrhu da na matičnim pločama sa DDR2 memorijom uzimate grafičku koja je DDR5, mislim da je bolje promeniti celu konfiguraciju na m ploču sa DDR3, ulaganje na staru konfiguraciju se ne isplati Pravo je pitanje gde kupiti ovu grafičku?

Vlado nk
23.01.2014. @ 11:19 #31ebbe33

Nije bas tako, igrama nije vazno koja je vrsta Ram memrije, vec koliko je ima....Sto se tice grafickih, opako je vazno da su DDR 5 !!!

zo
27.01.2014. @ 23:10 #230fe09b

Nije priča o tome da li neko razlikuje ili ne razlikuje DDR ili GDDR nego o tome što neki kažu da im matična ploča ne prepoznaje ovu grafičku kartu. Te matične ploče može biti sa DDR2. Bolje je preći na matične ploče sa DDR3 memorijom i ram ddr3 koje su mnogo jeftinije od ddr2 memorije pa onda kupovati novije grafičke. Nije rešenje uzeti jaku grafičku , a ostale komponente stare. ulaganje u staru konfiguraciju je neisplativo. Uskoro će i početi i matične ploče sa DDR4 memorijom da izlaze i verovatno GDDR6 DDR SDRAM=GDDR2 DDR2 SDRAM=GDDR3 DDR3 SDRAM=GDDR5 DDR4 SDRAM=GDDR6 -:neko ne čita šta piše

bajasadrveta
28.01.2014. @ 15:06 #2c37726a

Ploca je ddr3, zanima me samo da li ce da j prepozna ne vidim razlog da ne, plus nisam siguran jos da li ce CPU da je izdrzi svi mi kazu da ali negde na netu sam.video ne?

Vlado nk
31.01.2014. @ 11:09 #ff14d9d5

Nema CPU sta da izdrzava, samo je pitanje moze li da stigne ovu graficku, u principu, svaki bolji Dual moze bez problema....Trebalo bi da radi, jer , kao sto rece, ploca ima podrsku za DDR 3 .... +:Bajasadrveta -:Bajasadrveta

e2180
23.03.2014. @ 13:02 #e9dfc1f2

Otisao i vratio se sa istim komponentama. Maticna stara ne moze da prepozna ovu graficku :D

Boba
26.03.2014. @ 22:39 #f0a6ed17

Nisam bio siguran koju graficku da uzmem birao sam izmedju te graficke I gforce 210 svi su rekli da je gforce 210 bolja pa sam je I uzeo posto nisam zadovoljan radom te graficke dali bih mogao da vama dam tu graficku I da doplatim jos 4000 ili 5000 hiljada dinara???

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan