logo
Ivan

Sapphire Radeon HD 6850 1GB GDDR5 11180-00-20R

31.10.2010. @ 16:35   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Ono sto sam ja video je da se u solidnom broju igrica pokazala bolja od 460gtx i to one od 1gb. Posto joj je cena okvirno ista, cak i niza, deluje mi ovo kao daleko ipak bolja kupovina. +:novotarije

114 komentara

Vlasta
04.11.2010. @ 16:23 #feedc489

Super za ove pare, mislim da joj cena nece spadati godinu dana tako da se isplati kupiti.

@@@
07.11.2010. @ 00:55 #45640639

Koja od ove tri verzije se pokazala najbolje - ASUS Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850; GIGABYTE Radeon HD 6850 1GB GDDR5; ili SAPPHIRE Radeon HD 6850 1GB GDDR5?

Naucnik XD
07.11.2010. @ 16:01 #66fac1f0

ASUS Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850

AtomsiVepar
07.11.2010. @ 17:04 #257a299c

Ovaj model sam klokovao na 999/1150@1250mV,guru3d test pokazuje da taj oc daje performanse~6870. max temp 50% cooler sc2 ‚mw2,force unleashed 2~60c jedino gothic 4 ~70c uz jace napajanje moze veci oc bar sto se temperature tice.hteo sam da kupim 6870,ali sam uzeo 6850+sc2 za te pare i to je definitivno pravi izbor.sto se proizvodjaca tice saphire najaci ati partner godinama a to sto neko nije cuo za njih a za asus jeste nista ne znaci.sve u svemu preporuka.ps. poredjenje sa 5xxx je suvisno price/performance wise +:"ne cuje se,a radi"(film rane)

sharky
08.11.2010. @ 01:38 #7f2b9945

Imam hd5750 1gb i menjam je uskoro,planiram da kupim hd6850 sto je mislim neverovatan uprade?Ja smatram da hd6850 moze da jede za dorucak 5770 a kamoli moju hd5750 dobro slabija je od hd5850 ona je i dalje odlicna ali hd6850 i nije bila odredjena da zameni hd5850.Ostatak konfe je:Phenom 955be 3.2,gigabyte 790xta ud4,3gb ddr3 1600 khx,thermaltake shark,corsair tx650...

Danijel
08.11.2010. @ 13:12 #288b2de2

6850 je slabija do 10% od 5850.. +:Za sharkya

laki
08.11.2010. @ 18:17 #aba9a525

bolje dodaj jos 30 eura i uzmi 6870 koja je malo slabija od 5870 a klokovanjem stize 5870... +:@sharky

sharky
08.11.2010. @ 21:25 #9f4ffa2a

Jeste slabija od hd5850 za 10% ali nema veze od moje je definitivno mnogo jaca i zato sam odlucio da je kupim ali narucio sam gigabyte verziju,razmisljam da dodam jos ram memorije recimo jos 2gb ddr3 ne bi skodilo. +:porucena je :)))

laki
09.11.2010. @ 13:39 #d10af590

a memorije nikad dosta al dovoljno je 2 gb,pozeljno 3 gb da kartica radi bez ikakvog opterecenja... +:@sharky

Vlada83
10.11.2010. @ 12:40 #84f7dddb

Nazalost proslo je vreme kada je 2 Gb bilo dovoljno za igre, mada moze da tera a cena je skocila i ne pada : ( mislim da je sada 3-4 Gb potrebno za nesmetano igranje ali deru sa cenama.

laki
10.11.2010. @ 14:18 #a975c4e4

naravno,ali 2gb je neki minimum na kojem bi ova grafa radila kako treba a naravno da je proslo vreme 2gb i sad treba minimum 3gb...

sharky
15.11.2010. @ 02:52 #4d00c4a9

Cuo sam da ova nova serija AMDa ima nekih problema da li neko zna nesto o tome??Citao sam po nekim forumima da oce da blokira komp,popijes bsod i ne znam sta jos...Nemoj da je kupim i da se to desi jer cu da poludim i sve da polomim!!! xDDD +:brza je -:blokira izgleda mada nisam siguran???

Lesa
15.11.2010. @ 23:57 #d5378423

Jel moze napajanje LC Power 650W da gura ovu karticu i core i5 760?

sharky
16.11.2010. @ 00:44 #34a37cb3

Pa ja imam tx650 znaci nije problem,jeste to je ta tema i ja sam isto pomislio da je napajanje kod njega u pitanju ipak je cx400 preslabo za takvu grafu i jake konfe. Hvala brate i sve najbolje,e sad ja gledam neke testove i ne znam da li da dodam pare i uzmem 6870 nesto i nije previse brza od ove mozda i gresim,posto mogu da kloknem 6850 i dostignem nivo 6870 pa se dvoumim sad,ne znam sta da kupim?Cak je i 5850 u opticaju i nju merkam ima po oglasima za lepe pare.

Vlasta
23.11.2010. @ 09:44 #91f8f9a1

Ova kartica trosi 150 w, ako se navaram a 5850 trosi 300 w tako da je ovo daleko bolja kupovina!Sapphire spasava nas kucni budzet!

zoran
24.11.2010. @ 00:57 #d9ae3654

kako je 7-mica ocenila ovu karticu,ako neko zna?

Ljuba
24.11.2010. @ 09:59 #d514047d

Ova kartica u fulu troši oko 120W dok 5850 troši oko 150W. +:Za Vlastu

AtomskiVepar
24.11.2010. @ 14:48 #753ff62c

stock 7.7,oc 7.9(max).

saint
28.11.2010. @ 11:01 #d0297568

da li bi ova grafa bila overkill za athlon x4 630 @ 2.8 ghz?

pUMBAKA
28.11.2010. @ 23:57 #4bcf20d8

moze da se klokuje kao blesava.. ne greje se uopste.. pri max opterecenju 52C'... sve mozete da pikate na ultra high... +:kupujte dok ima jos zaliha

pUMBAKA
28.11.2010. @ 23:58 #cdc736bd

500w, firmirano je sasvim dovoljno za nju. nemojte da vas prodavci loze..

Buzzz
30.11.2010. @ 18:52 #d87295a5

AMD Athlon X2 5600+, Kingstone Hyper X 4GB DDR 2 800mhz, Antec 500W... e sad pitanje je dali se ja uklapam sa ovim sto imam za ovu karticu...hvala unapred

Buzzz
30.11.2010. @ 18:55 #495974fe

...mala dopuna uz koofiguraciju....igram WoW, pa ako imate neko bolje i mozda jeftinije resenje, javite :) samo da je ATI

laki
30.11.2010. @ 22:04 #d7392225

trenutno bolje a jeftinije nema od ove...trebao bi da zamenis procesor jer ne moze da izvuce maximum iz ove graficke....

sharky
01.12.2010. @ 02:42 #afea10f1

Klokni malo procesor i bice ok,samo stavi neki dobar kuler ako ga vec nemas recimo titan fenrir ili cm hyper 212 plus,guglaj malo pa vidi kolko se klokuje taj x4 630.

saint
01.12.2010. @ 12:47 #4cdf2fe8

imam hyper tx3 msm da ce biti oke, samo jos jedan ventilator s druge strane stavim

buzzz
01.12.2010. @ 15:12 #c7736974

hvala puno momci...

sasa
03.12.2010. @ 17:16 #a84e0dca

Ja sa Lc Power 550 w Super Silent v2.2 teram Athlona II 440, Gigabyte 880GM-UD2H plocu, 2 GB RAM memorije, WD Black seriju, DVD rom, WIrelles karticu, 3 ventilatora (jedan led) i Gigabyte 6850. Mislim da opusteno tu moze da se ubaci jos RAM memorije i da budem miran jedno godinu-dve.

mendi
17.12.2010. @ 22:26 #de691616

koja graficka je najbolja za igrice na rezolucij 1680x1050.

Pedja
22.12.2010. @ 21:04 #cf3bf0d1

Da li sa ovom grafickom karticom mogu da igra igre na 1920x1080??

Dzoni
23.12.2010. @ 18:48 #4596c796

mozes,sve u fullu

skijeti
25.12.2010. @ 02:01 #d5d5ab6c

Za 1680x1050 trenutno najbolja kupovina ti je PowerColor 5750 jer kosta oko 80 eur! :) Malo je kloknes i imaces sjajnu kartu za naredne dve- tri godine za igrice. +:za mendi

Stefan
25.12.2010. @ 12:39 #8032c80b

Zanima me koliko je jaca od moje Radeon HD 5750 1 GB, i da li je jaca od Radeon HD 5830 1GB?

Marko
28.12.2010. @ 10:10 #b67634b8

Od 5750 je jača osetno, oko 50-60%, dok je od 5830 jača oko 10-20%, ali je i tehnički mnogo bolja, manja potrošnja, zagrevanje...

Andrija
08.01.2011. @ 19:34 #aed31807

Da li je ova graficka dobra za igrice posto sam GAMER zelim jaku grafiku da se gura u fulu da li ova graficka to moze ali na ovaj procesor ? Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz , 2.00 GB of RAM

Nikola
09.01.2011. @ 14:33 #659dcab1

Ako bi hteo sve u fullu,zavisno od igrice neke mozes i bez kloka i jos rama,ali da bi ti sve picile u fullu,trebao bi da klokujes procesor,sto vise mozes,i da kupis jos 2 gb rama.pozz

Manda
13.01.2011. @ 18:01 #e6913d22

Do koliko ste uspeli da je klokujete? Da li da kupim bas ovu karticu, ili da biram drugog proizvodjaca? Pozzz

salence777
18.01.2011. @ 14:09 #9aefc23b

Odlicna kartica! Ali pazite sa drajverima, bar u mom slucaju, bolji je onaj koji dobijate na cd-u uz karticu, a ne ovaj noviji sa zvanicnog sajta, ne znam zasto je tako, ali mi sa drajverom uz grafu win 7 daje ocenu 7,7 , a sa novijim drajverom 7,6 ?! I novi mi drajver automatski spusti takt procesora kartice sa 775 na ispod 700?! srecom ovaj drugi drajver super radi, a nema te igrice koju (za sada) ne gura u fullu, preporuka svima! Necujna je, ne greje se ni pri opterecenju, super! -:drajveri

Dario
26.01.2011. @ 21:52 #e99bedb1

Može li mi itko reći koje napajanje moram imati za ovu karticu i da li trebam stavljati dodatne ventilatore na kućište. Karticu sam poručio.... Pozz +:Pitanjce

777
27.01.2011. @ 11:31 #0ba0a586

Ja imam lc power 600w, sasvim je dovoljno i lc power ili chieftec od 500w za ovu grafiku, a sto se tice dodatnih ventilatora, zavisi od kucista, ja uz kuciste imam ventilator (15cm) i nikakve dodatne ventilatore nisam stavljao, a kartica se inace uopste ne zagreva puno, videces vec i sam Pozzz

Dario
27.01.2011. @ 16:31 #3a62ef61

777 Ok hvala. pozz

Stručnjak ;)
27.01.2011. @ 16:36 #3ecb3587

Ne razumijem se baš u ovo pa mi treba jedan savjet. Da li na dolje navedenu matičnu ploču može ići ova grafička? Procesor je i7 920..... Možda nekom pitanje izgleda smiješno ali pomozite :) Ako ne može zašto ne može.... Hvala Opste Informacije : Proizvodjac : PEGATRON CORPORATION Proizvod : IPMTB-GS Verzija : 1.00 Seriski Broj : Neodredjeno Podrska MP : Da, 4 CPU(s) Verzija MPS : 1.4 Informacija o ventilatoru : Proizvodjac : PEGATRON CORPORATION Type : Desktop Verzija : Chassis Version Seriski Broj : Neodredjeno Asset : Neodredjeno OEM Support : HPET : Da SLIC : Da SLP OA : v2.0 nVidia SLI Ready : Ne Informacija o Senzoru : Chip za Nadzor : Fintek F71858DG Informacija o uredjaju na Ploci : Embedded Controller : Da Informacija o Slotovima : Slot PCI-Express : x16 [3.3v, Shared Slot Opening] - U Upotrebi Slot PCI-Express : x16 [3.3v, Shared Slot Opening] - Prazno Slot PCI-Express : x4 [3.3v, Shared Slot Opening] - Prazno Slot PCI-Express : x1 [3.3v, Shared Slot Opening] - Prazno +:Stručnjak :)

za strucnjaka
30.01.2011. @ 03:10 #3c13ae69

hahahaha, sorry brate al je smesno... imas maticnu za i7 a pitas da li moze grafa na nju,naravno da moze! cim ima taj pci express slot moze svaka grafa od pre 2-3god pa nadalje...

skefi
12.02.2011. @ 00:52 #062f8033

planiram sledece asus croshair IV formula 4gb ddr3 radeon 6850 (neznam asus sapphire toxic il koju) amd x6 (six core) 3.2 ghz 1090t (ako je los izbor il neku drugu da uzmem recite) ekran mi je 1280x1024 zelim da se osiguram sa mocnim kompove za sledece 2,3 god :) pa mi recite jel ovo dobra konfig za to i kako ce ici na navedenoj rezoluciji :D Hvala -:pomozite

joca
12.02.2011. @ 01:56 #06d71bb7

je li bolja ova ili 5770

sasa
13.02.2011. @ 00:36 #daae559b

ova je bolja.

Nikolaj
15.02.2011. @ 14:51 #cece14ae

Skefi poslusaj moj savet.. Imam konfu sa asus m4a88t-v plocom, x6 1090t, 4gb ddr3 1600mhz, napajanje ciftek cft600 modularno, trenutno sve super radi na stari cft monitor 1024x768 sa int grafikom... kupicu najverovatnije 6850 i 1080p monitor... ne bacaj pare na Iv formulu iako je najbolja ploca za amd x6... bolje kupi monitor i uzivaj u svim naslovima na max... ja koristim kom za rendering i 3d grafiku i ekstra me sluzi a tebi za gaming ima da razbija... samo da napomenem da je ploca 30-35 stepeni, proc 40-45 na neke igrice koje sam probao... na rendering proc 55stepeni tako da ces u odgovarajuci kuler za proc postici i preko 3.7xx mhz, ja sam probao na stock kuler i stabilno je samo sam vratio na normalu jer mi je i to dovoljno jer stedim proc i nemam dobro hladjenje... kuciste je lexa s koje nenormalno dobro hladi, ps ne menjam kompu naredne 5 god (nedao bog da nesto crkne samo)...:) nadam se da sam pomogao...pozzz

?
06.03.2011. @ 10:53 #03077d64

Interesujeme da li moze da radi na napajanju od 500w?

WD-40
06.03.2011. @ 13:56 #1deed267

moze

Bojan
08.03.2011. @ 09:23 #ec37b176

WD-40 polako sa procenom. Nije svako napajanje od 500W pogodno za ovu kartu. Ako je kinez nece ni slabiju kartu pogurati. Koje je napajanje u pitanju i koliko je staro?

miki
13.03.2011. @ 20:44 #ea440067

Bojane, ti si stručnjak za napajanja??? Ova karta troši pod punim opterećenjem 140W tako da nije teško izračunati kolika je potrošnja i napajanje potrebno. Ako se još zna da je drugi i jedini potrošač u PC kućištu - procesor, koji ne prelazi pod punim opterećenjem 125W AMD quad core, dok je Intel još blaži i troši oko 90W. Sve ostale komponente zajedno ne potroše 30W. Svako firmirano napajanje koje isporučuje preko 400W snage je i više nego dovoljno za ovu grafu i najnoviju konfiguraciju i to još da radi bez opterećenja. +:za @bojan .... bolje za 150€ nema!!!

Darko
14.03.2011. @ 12:30 #e9d41f4f

Svuda na netu možeš počitati informaciju da ova karta pod punim opterećenjem troši 117W.

stefon
14.03.2011. @ 16:18 #70d42339

Tacno tako, ja je imam i lc power od 500w je drzi odlicno ... :D

nemanja
01.04.2011. @ 18:40 #df00e6d1

bolja je 5850 ,ima je za 130e ko ima slabije napajanje neka se odluci za ovu .... +:odlicna kartica ali je trenutno kod nas bolja kupovina 5850 koja je malo jaca kartica a moze se naci vec od 130 e i to msi verzija sa odlicnim hladjenjem

Rajko
05.04.2011. @ 23:41 #9693bcd8

Hocu da znam koja se od modela 6850 (gigabyte,msi,asus...) najbolje klokuje. To mi je jako bitno... Gledo sam da sa cackanjem voltaze neke predju 1ghz a neke nece ni 850mhz, i zani ma me na kolko vi mozete ici sa vasom (stabilno) Hvala unapred. +:Poz Pitanje za sve koji poseduju 6850!!! -:koja se dobro klokuje?

Rajko
06.04.2011. @ 00:04 #970651e4

Hocu da znam koja se od modela 6850 (gigabyte,msi,asus...) najbolje klokuje. To mi je jako bitno... Gledo sam da sa cackanjem voltaze neke predju 1ghz a neke nece ni 850mhz, i zani ma me na kolko vi mozete ici sa vasom (stabilno) Hvala unapred. +:Poz Pitanje za sve koji poseduju 6850!!! -:koja se dobro klokuje?

stefon
07.04.2011. @ 16:05 #410d6b50

Ja imam MSI i u afterburneru je max 850 Mhz, gigabytove su najlosije i najvise problema imaju sa memorijskimm cipovima, tako da je asus najbolji izbor :D

aca
08.04.2011. @ 11:39 #17533734

ova max 850mhz sa 1200mhz,bar moja,radi stabilno samo poveca temperaturu za 6-7 stepeni.za 150e je odlicna

aca
08.04.2011. @ 11:41 #0d42605f

a zna li neko sta znaci oznaka na kraju 20R,a ima i 40R?

Gio
12.04.2011. @ 18:43 #7290beea

koja je razlika izmedju ove i 5770 osim u interfejs-u i sta to menja?

aca
12.04.2011. @ 18:51 #2b22487b

prikazuje sirinu memorijskog interfejsa izmedju memorije i grafickog procesora.Veci broj(sirina) memorijske magistrale inplicira vecu brzinu ukoliko se govori o memorijama iste generacije.Tako kaze GPU-Z +:256bitvs128bit

phenom
22.04.2011. @ 21:29 #b3ae8377

dal moze ova grafa da radi sa 6870 u crossFire X

neso
22.04.2011. @ 22:26 #f81a45c6

ne moraju biti iste sa identicnom kolicinom memorije, a mogu jedino raditi na MSI plocama koje imaju lycid hydra chip gde se moze kombinovati po zelji ( razlicite karte ati,razlicite nvidia, ati i nvidia zajedno)! +:@phenom

phenom
23.04.2011. @ 00:38 #b4130d67

hvala.a bio sam ubedjen da moze jer imaju isti barts gpu a maticna mi podrzava crossFire x

marjan
27.04.2011. @ 00:39 #04b0dbef

Ova ili 5870 (ima je za 170e) +:pitanje

neso
29.04.2011. @ 01:02 #2590cabc

5870!!!

nemanja
05.05.2011. @ 14:47 #506219fe

Ako imas dobro napajanje onda uzmi 5870, ali ako je losije napajanje onda uzmi 6850, mozes da uzmes i 5850 ona je oko 130 evra...

vozar.b
29.05.2011. @ 16:22 #6be1bc08

kako bi radila sa phenom II x2 555 (tkljucan na x4) 4gb kingston i lc 600w? jel bi bio iskoriscen ceo potencijal graficke? i kako bi radile igre sa ovom konfiguracijom na full hd?

Rajko
31.05.2011. @ 00:01 #e50dd42e

Radila bi extra!!!

exteme
06.06.2011. @ 20:00 #38e6f8f1

5850 je preko 200e...5870 preko 300...6850 je best buy graficka...citaj te malo tomshardware.com i ostale strane hardware sajtove,a ne ova nasa ne informisano-amaterska izdanja...

G
14.06.2011. @ 15:49 #7ab7f68b

Ljudi su mislili na 5850-ke koje su se donedavno prodavale za 130-140€ i koje su bile daleko najbolja kupovina. Tomshardware i slični sajtovi su popularni, ali u velikom broju slučajeva nisu ništa bolji odi naših momaka sa sajtova kao Benchmark, Pcaxe i SK. Tomshardware je često najobičnija sponzoruša, tako da manje pametuj jer očigledno nisi dovoljno obavešten da bi to radio.

Tugomir
19.08.2011. @ 18:59 #0636f1c9

koja joj je ocena u win 7 +:koja joj je ocena u win 7

Lesa
21.08.2011. @ 13:05 #b15d3765

Kod mene ocena u Win 7 je 7.7, max temperatura 50 stepeni u igricama na 1680x1050. dovoljno je napajanje od 500W (preporucio bi neko kvalitetnije od LC Power) za CrossFire treba preko 650W... +:odlicna

Al Pacino
27.08.2011. @ 20:33 #1982fd52

Probao sam ovu kartu,kod prijatelja na racunaru i mogu vam reci da sam zadovoljan sa njenim radom...Dvoumim se izmenju 6850 ili 6790..moze preporuka....????

ivan
28.08.2011. @ 12:28 #ae4c41ec

Pazi kod AMD-a koliko procentualno dodas para, toliko ces dobiti otprilike i u performansama. Trenutno najbolji odnos performansa i cene jeste MSI 6770 1GB (83€), ok karta ako neces da se igras sa AA, ako ti je AA neophodan uzmi 6850. 6790 je izmedju 6770 i 6850, znaci moci ces fino da se igras uz manju dozu AA, pa vidi koja ti kombinacija najvise odgovara. +:@ Al Pacino

Sale
28.08.2011. @ 19:33 #415cc6f3

Ljudi kupio sam nov komp sa ovom grafom,znaci kida sve igre rade perfektno sa full detaljima,da ponovo uzimam racunar uzeo bi isto ovu grafu,ne zalim te pare sto sam dao za nju,Napajanje mi je 500 W LC Power LC500H-12, V2.2 i nemam nikakvih problema sto se napajanja tice . . .Preporucujem je :) . . . . +:Cena,kvalitet,ne greje se,nije bucna -:nema za sad :)

hocukusurnecuzv
31.08.2011. @ 00:04 #8cc9c7c2

Grafika je ubica, jede malu decu. Preporucujem! Duza graficka nego sto je ploca siroka, udara u hdd napred :) @Sale i Lesa I ja imam 500w ali iskreno to je malo za nju. Minimum 650, cisto da se ne strahuje. +:Strasno

hocukusurnecuzv
31.08.2011. @ 00:08 #acd729a8

A da, prva stvar na kutiji je 3D support pa zna li neko koje to 3d igrice mogu sa njom i kako/sta podesiti? Znam da ima neki Batman u 3d. Imam obicne kartonske r/b naocare.

David
31.08.2011. @ 09:37 #cab39bbf

hocukusurnecuzv, nije tacno to sto pricas za napajanje da treba bar 650 jer imam ovu kartu vec 6 meseci u kombi sa phenomom 955 i sve to gura LC Power napajanje od 550 bez ikakvih problema, a guralo bi i neko manje, od 500 recimo... +:Sve za tu cenu i sire -:hocukusurnecuzv-ov komentar

hocukusurnecuzv
02.09.2011. @ 09:19 #765310e3

E zavisi za sta je koristis. I meni je za igrice dovoljno ali za neke druge stvari i programe koji nisu public nije dovoljno! Pozz

@aca
12.09.2011. @ 21:15 #d2cf1ca3

CITAT:"a zna li neko sta znaci oznaka na kraju 20R,a ima i 40R?" Ako do sada nisi saznao, proguglovao sam po netu i ako je verovati jednom liku na guru3d forumu jedina razlika je sto 6850 sa 40r oznakom dolazi sa hdmi kablom od 1.8metara.

x
22.09.2011. @ 00:26 #e0e0965e

sto da ne. takav kabal je 6-8eur

Lambo Jet
17.10.2011. @ 13:30 #5a491b2b

Da li bi 6850 izgurala battlefield 3 na ultra setting sa rezolucijom 1440x900 bez AA ? +:Battlefield 3

Darko
17.10.2011. @ 14:36 #2655338c

Koliko sam shvatio BF3 će biti malo zahtevniji nego BC2, tako da bi trebao sve da igraš na very high čak i sa AA...za ultra nisam siguran, ali ti garantujem da ćeš teško primetiti razliku između very high i ultra. Naravno ako imaš više para uzmi 6870, ako nemaš, bićeš vrlo zadovaljan i sa 6850. +:@Lambo Jet

zocky91
24.10.2011. @ 12:07 #7da626e7

Do sada sam imao 8800gts pa planiram da pazarim ovu karticu, ali zbunjuje me pci-e 2.1. Je li to kompatibilno sa obicnim pci-e, ili ću morati da menjam i maticnu? Molim vas pomoc...

Mirko
24.10.2011. @ 14:13 #f2145988

Neka te to ne zbunjuje, bitno je samo da je PCI x16.

Moma
01.11.2011. @ 21:54 #92ade807

citam razne komentare pa sam hteo da pitam nekoga ko zna. Kako moze da bude bolja grafika ati 6850 kada NEKE OD NJIH imaju takt procesora 775 Mhz i takt memorije 4000 Mhz a grficke 6790 imaju takt procesora 840 Mhz i takt memorije 4200Mhz? A obe imaju ddr5. Hvala u napred. -:Pitanje za one koji se razumeju

Marjan
02.11.2011. @ 15:02 #5afc8cff

U odnosu na 6850 seriju kartica, na 6790 su 4 stream multiprocessor bloka zatvorena (u bloku ima 80 sp-a) tako da je GPU kraci za 320 stream procesora tj ukupno ima 800 i to je u klasi sa radeonom 6770. Kvalitet kartice 6790 povecava 256bit-na magistrala (6770 pa nanize imaju 128bit-a), GDDR5 memorija, i veci radni takt priblizivaju ovu karticu radeonu 6850 ali ne dovoljno jer u performansama u igrama zaostaje 10-15 % sto i nije mnogo sobzirom da je 40% jeftinija. Po meni Radeon 6790 je trenutno best buy za ulozeni novac. Uz ovu karticu mogu sve najnovije tj najzahtevnije igre da se igraju u full hd rezoluciji, medjutim kada se ukljuce AA i AF u full hd rezoluciji igranje ce biti na granici igrivog zbog loseg framerat-a. Za igranje u full hd rezoluciji sa ukljucenim AA i AF minimalni hardver koji treba da posedujes je RADEON 6850 ili GeForce GTX560 1GB sto vec trazi dzeparac od 150+ evrica. Sve preko 200e je bacanje para jer ulozeni novac ne moze da opravda performanse (subjektivno misljenje). Nije sva snaga kartica u Mhz i kolicini memoriji kojoj poseduje, takodje bitni faktori su sam GPU na kartici (6770 na sebi ima JUNIPER cip, 6790, 6850 i 6870 imaju cip BARTS). Juniper cip je znatno oslabljen cip u odnosu na Barts iskljucivanjem stream multiprocessor-a, tekstualnih jedinica ROP-a.Znaci projektuju se cipovi za low i high end kartice, pa ko koliko ima para neka se toliko sipruzi.. poz +:za Moma

moma
03.11.2011. @ 21:48 #944a1690

Hvala na savetu i detaljnom objasnjenju. Ja sam mislio da se razumem malo ugrafike ali sam uvideo da sam 0 za tebe :-) . 0vako detaljno objasnjenje svakako da mi mnogo koristi, jer nisam znao da tu ima mnogo stvari koji uticu na jacinu. U svakom slucaju mislim da sam postavio veoma kvalitetno pitanje koje je mnoge interesovalo a dobio sam i veoma kvalitetan odgovor. HVALA +:Marjan

Petar
05.11.2011. @ 19:13 #aaed829d

Jel' bolja ova ili asusova 6850, razlika je nekih 7-8eura

Cile
05.11.2011. @ 19:55 #9bbcf594

Mozda asusova samo zbog hladjenja ,jako neprimetno :)

Zagi
07.11.2011. @ 11:14 #56a7c61e

kako ce ova graf. da se slaze sa ostatkom moje konf. amd phenom 955 b.e 3.2 ghz kingston hyperx 2x4gb msi 870-c45

bole
08.11.2011. @ 12:52 #6e260775

Odlicno cela konfa je old samo to nemoj da stavljas na napajanje ispod 600w

Mirko
08.11.2011. @ 13:39 #15ce25e8

Zašto da je ne stavlja na napajanje koje ima manje od 600W?! Pa na napajanju od 600W sa tom konfiguracijom može bez problema da stavi dve 6850, a kamo li jednu. 6850 pod max opterećenjem troši 110W, tako da je za tu konfiguraciju 500W sasvim dovoljno, čak i za overklok i grafike i cpu-a. Inače uklopiće se odlično.

Zagi
08.11.2011. @ 15:10 #416b03bd

napajanje mi je lc power 600, graficku necu da diram, samo proc hocu, samo da uzmem neko malo bolje hladjenje, npr loki ili tx3

Влада
09.11.2011. @ 18:16 #2068a3b2

Правио тиху конфигурацију. Уз малу корекцију у Sapphire trixx програму картица се уопште не чује у idle. У игрицама (без звука) се чује веома мало. Само шум. Није непријатно. Купио бих је опет.

moma
15.11.2011. @ 18:42 #58b169bb

imam tv karticu winfast DTV2000 h plus. od kako sam instalirao ovu grafiku, ne radi mi tv kartica. (pola slike na tv-u je potpuno crno a pola slike normalno). Sve sam probao sto mi je palo na pamet. Instalirao naj novije drajvere i na grafiku i na tv karticu, cak sam podizao i sistem misleci da se nesto pobrljavilo i nista. Vracao sam stare drajvere i nista ne pomaze.Tako da ako neko moze da mi pomogne oko ovoga jako bih bio zahvalan. Inace i grafiku i tv karticu sam kupio u GHigartonu i oni ljudei ne znaju sta je. Tv kartica radi normalno n Nvidiu a na ATI ne valja -:problem sa tv karticom

Dimke
21.11.2011. @ 13:19 #e16dd13f

Pa i sam si dosao do zakljucka verovatno je u pitanju kompatibilnost drajvera od tv karte u odnosu na drajvere od grafe sad tesko mogu da ti pomognem kad nemam uvid u situaciju...probaj da ubacish neku drugu tv kartu ako radi onda je ovo sto sam ti napiso a ako isto nece onda imas ozbiljniji problem!!!

Velja
29.11.2011. @ 01:12 #d9394ddd

Skini sa neta program DScaller, koristim ga za tv karticu za koju ne postoje drajveri za sedmicu...radi kao sat...program ima u sebi bazu drajvera za masu tv kartica, jednostavan je, garantujem ti da ce raditi. molim te, javi mi na mail da li radi. hogarnp@gmail.com

Adis
30.12.2011. @ 13:46 #1eef78dd

Ljud zanima me da li na ovu graficku mogu da se prikljuce obicni vga monitori (imam kuci samsungov sa 17 inci, max rezolucija je 1280x1024). ?

deze
15.01.2012. @ 11:54 #71b2ac47

moze sa onim malim konvertorom sto se dobije u kutiji, ali nemas potreba da uzimas ovu graficku za taj monitor, neces je moci iskoristiti,sem ako ne planiras kupovinu nekog veceg led ili lcd monitora

s
16.01.2012. @ 15:05 #bd2261f1

da li ova pase na plocu p5g41t-m lx, i jel isto ovo pci 2.1 i 2.0 posto je moja 2.0 n220gt gddr 2 pci x16

Darko
16.01.2012. @ 15:21 #80f445de

Nebitno je koja je verzija pci-a, bitno je samo da je x16.

seki
29.01.2012. @ 01:12 #45e46e2a

ati radeon 6850 safira teosam da pitam zasto mi drizi stalno temperaturu 53 stepena dali moze neko dami odgovori

DracoWolf
01.02.2012. @ 20:21 #87c21b69

zato sto je to normalno za nju xD , i kod mene je oko 50 C. tiha je i tera sve igrice na max

bole316
09.03.2012. @ 21:32 #c43816bf

Hocu da kupim ovu grafuciku ali neznam da li s njom mogu igrati The Witcher 2 na max.???

fsfs
27.03.2012. @ 18:24 #e69ffb4d

ona moze da potera na max, ali zavisi i koje ostale komponente imas

bole316
30.03.2012. @ 19:56 #93db3a28

Imam rama 8gb ddr3 kingstone grafa ova procesor amd phenom ii x4 black edition od 3.4 ghz jel bi me ova konfig.sluzila par god.i jel bi mogo sve igre da teram na max.?

fsfs
08.04.2012. @ 19:54 #52fc73a4

ja sa x2 250 i 2gb rama i ovom grafom teram sve na max igre u 1920x1080 , jedino metro 2033 ne moze sve ma max ali neces samo nju igrati . nemoj da se brines sluzice te lepo

fsfs
08.04.2012. @ 19:55 #20bff8c7

malo sam isao na oc i stavio sam na 850/1150(4600) radila je bez greske i nije se cula +:odlican oc

6850
13.04.2012. @ 22:52 #06f9ce6b

imam monitor od 19 inca i pitam li se hoce li bolje ova grafa terati na njemu igrice ili moram da kupim i bolji monitor......

fsf
26.04.2012. @ 18:43 #4a1fae84

meni na 22 incha igrice rade extra, sve na max

Hibiki
17.06.2012. @ 18:46 #c84849e4

6850, ne bih rekao da ce ti monitor praviti probleme, mada si do sada sigurno saznao

DracoWolf
08.08.2012. @ 21:08 #ca753c36

posle 6 meseci odjednom crkla, bad luck

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan