logo
Milos

Sapphire Radeon HD 5970 2GB GDDR5 21165-01-51R

19.12.2009. @ 04:30   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Cudo nevidjeno,najbolja graficka do sada!!

56 komentara

Dragan Milic
24.12.2009. @ 19:17 #46683168

Neverovatno mocna. Gledao sam nekoliko benchmarkova,Svaka igrica do sada na MAX detaljima i rezoluciji cepa sa 100fps i vise. Grafika je izvanredna Jedino sto nemam para da je kupim xD +:Dovoljno je reci ATI.

Milos
25.12.2009. @ 15:47 #b5deed6c

Ova karta je prepuna marketinga .Razbija 1000000 teraflopsa, bla bla, ovo ono, a jedva radi kako treba. Driveri za nju su jos uvek u beta fazi. Jako lose se skaliraju dva gpu-a. 5850 u CF jako lepo radi i iskoriscenost druge karte je uglavnom preko 50%, dok je iskoriscenost drugog gpu-a na ovoj karti u proseku 30%. Trenutno i u skorije vreme nema igre koja ce moci da optereti ovu kartu, i zato je mnogo bolja kupovina 2x 5850 ili jedan 5870. Zasto davati 500 evra na kartu koja ne radi kako treba? +:Dobra samo na papiru -:Driveri i ATI generalno

sax
25.12.2009. @ 22:44 #f5b75b7d

jel to tebi krivo sto je nemas? :) pa bolja je sa "bodjavim drajvarima" od 295 sa vrhunskim i sa sve nVidiom vrhunskom generalno

gt
28.12.2009. @ 23:40 #dc6aa514

sax mnogo je glupo porediti ovu karticu sa gtx295...gtx 295 ima svog konkurenta s`kojim je obrisala pod (4870x2)....kad izadje nova nvidia dx11 onda cemo da komentarisemo sto je bolje... +:ovo je high end ati-a -:nerealno skupa

sax
29.12.2009. @ 11:13 #1b067667

ma dobro sprema i ATI 5990 i 5890 nego me nervira komentar ATI drajveri, pola planete koristi ATI,a pola nVidia-u i svi srecni nego ti marketinski trikovi kad ne moze drugacije, imao sam do sada 5 ATI-ja i 2 nVidia-e i sve radilo kako treba i cena je realna, saberi 2 5870 i spusti im clock i tacno u paru ti izadje ova karta

un-gt
30.12.2009. @ 21:40 #7fb5c2ee

Cena ove kartice je malo veca od cene 2x 5850, a ovo je tehnicki 2x 5870. Za gtx295 nije konkurencija 4870x2 vec 2x 4890 koje su skoro uvek bolje, a za cenu 295 mogu da se kupe skoro tri takve kartce u zavisnosti od proizvodjaca. P.S. I ja sam pristalica nvidie, ali ovo je realnost

un-gt
13.01.2010. @ 22:04 #f78c6184

to ti je isto kao da si napisao 4870x2 je konkurent 2 x 285 gtx.. ja nisam mislio na dvije ati 4870 nego ja jednu jedinu 4870 x2 (kao dual gpu) ti poredis single gpu puta 2 sa jednom dual gpu karticom to nije realnost... gtx 295 je dual kartica i njen konkurent je 4870x2 a gtx 285 je signle gpu kartica i njen konkurent je 4890 koja je isto single gpu inace ovde gledam poredjenja novih ati kartica sa starim nvidia nigde logike i veze sa vezom +:ok kartica

Nikola
16.01.2010. @ 17:04 #72e4ac22

ja imam HD 5970 VAPOR-X a moj drug ima ovu karticu ja na crysisu imam 46 fps-a a on ima 47.5 fps-a imamo najnovije drivere i nisu klokovane pa ovo je nerealno skupo -:ništa naročito

sax
18.01.2010. @ 13:03 #4e8498ac

napisi koja ti je konfiguracija i koji setup igre kad imas toliko frejmova sa kojima ti u sustini ne secka, a 5970 vapor-X nema, pogledaj na sapphire sajtu, to je sto je jace nema, a za najjace cena se ne uzima u usta kad se kupuje jer je the best a ne best buy +:@ NIkola

Prki
20.01.2010. @ 16:00 #333f1f9c

Ljudi manite SAPPHIRE i prepucavanje. Kome je sta skupo, a kome ne. Svako kupi ono sto moze i gotovo. Nemozemo svi imati bogate roditelje i visoke plate da bi nesto ovako priljustili sebi. Ova Ati ili nVidia KARTICE STO MI OVDE KUPIJEMO SU PROSLE PORED OBA PROIZVODJACA. Mi kupijemo C klasu koja se radi za istocno trziste ako ne i africko nije videlo one prave kartice. I sve te sto ste dole naveli su fabricki nasvirane i greju se kao lude da bi sto pre crkle.Da bi se kupovale nove i nove...i od toga fabrike zive kao i nasi uvoznici. I jos nesto one napolju sto kostaju 500 ili 600 dolara su kartice A klase,a nasi uvoze C klasu po nabavnoj ceni do 200e i nama prodaju 500e ili 600e sto je jos skuple od gore navedenih cena,a marza je tu njima da ni nepominjemo. I o cemu mi sad tu pricamo o kvalitetu i jacini? Mislim ...smesno. Prava nasa (KINESKA) GRAFICKA JE ONA KOJA ZADOVOLJAVA NASE POTREBE. +:O cemu mi tu polemisemo? -:O Kineskim proizvodima!

un-gt
21.01.2010. @ 11:49 #5ceec759

Dobar si majstore, poceo si da se potpisujes kao anti (un-) ti. Ja sam odgovorio na tvoju tvrdnju o ceni kada sam poredio kartice. Zasto ne bi mogle da se porede 2 single sa jednom dual karticom, ako im je cena ista ili cak i niza, sve sadasnje ploce podrzavaju i SLI i Crossfire. Ti si onaj ko nije hteo da poredi gtx 295 i ovu (dva dual GPU-a). Reci mi zasto da poredimo ovu sa novom nvidiinom karticom? Koliki je vremenski razmak izmedju ove i 295, a koliki ce biti izmedju ove i sledece nvidie. Uostalom o cemu mi pricamo kada kao sto je Prki rekao niko od nas nece moci da je priusti. -:@gt i sta jos?... a da @gt

eldar
23.01.2010. @ 13:52 #a876d23b

sacekajte nvidia gtx 380 pa cete da widite shta je graficka

Prki
23.01.2010. @ 14:18 #bedc621f

Pa naravno, svaka novija je bolja od starije. Ali na to se netreba obazirati jer to prosecan covek nemoze da isprati. A i cim je izneses iz radnje gubi upola svoje vrednosi tako da se netreba opterecivati sa novim modelima.

sax
24.01.2010. @ 12:12 #d4fa9840

nVidia ima moralnu obavezu da bude brza od ATIja sto ce i biti ali za koje pare, da umeju da naprave kartu u 40nm vec bi je izbacili, imaju veliki problem sa 40nm preocesom izrade zato i kasne ovoliko, samo me interesuje sta bi bilo da ATI ovoliko kasni, katastrofa

.
24.01.2010. @ 15:07 #b4312290

Bilo bi isto kao sa Intelom i AMD-om sada.

gt
26.01.2010. @ 13:01 #22ef8620

za un-gt greska moja kod nick-a (gledajuci tvoj ne znam sta mi bi da stavim un-gt) a sto se tice poredjenja nije ti bilo bas eqvivalentno no dobro....da skratim pricu uvijek treba poredjivati kartice iz istog proizvodnog ciklusa a ne novije tehnologije sa starijim,jer i kad bi se novije poredile sa starijim bez znacajnog napredka,svakako da bi prodaja novijih modela bila jadna,gotovo nikakva.....zato sto kaze elder sacekajte novi nvidia chip..dal ce se on zvati gtx 380 ili nekako drugacije uglavnom novu nvidia karticu sa dx 11 koja ce biti konkurent 5970 po perfomansama pa onda dajte sud!

un-gt
26.01.2010. @ 16:34 #3cb05b82

Zavisi sta ti smatras istim proizvodnim ciklusom. Dok nVidia izbaci svoje kartice i ATI ce se spremati da izbaci svoje novije. Nvidiine kartice su skoro uvek bile bolje, ali ATI-eve isplativije. Nova kartica ce biti GF 100 (Fermi), ali ona ce se porediti sa (i verovatno biti malo bolja od) hd 5870. Za jacu od 5970 morace jos da se ceka dok ne izbace dual-GPU.

gt
01.02.2010. @ 23:56 #6ed33a83

eto to pricam svo vreme...ati je napravio dobar korak jer je na vreme izbacio svoje nove kartice sa dx 11..nvidia kasni dosta ocekuje se u februaru-martu prestavljanje single gpu kartice dx 11 koja ce biti konkurent 5870 (verovatno ce biti brza) ali mislim da nece cekati puno sa prestavljanjem i dual gpu jer je imaju gotovu i vec kasne puno pa ce to nekako prestavit sve do aprila nadam se :)

sax
02.02.2010. @ 11:59 #9b57c83c

sad jedini problem predstavlja to sto i ova jednoglava azdaja GTX 380 vuce mnogo struje, bice zeznuto da je optimizuju, a vec su imali problem sa grejanjem i potrosnjom, nesto im ne ide 40nm, samo neka ona izadje da mi vise ne tuguju zelembaci :)

Darko
02.02.2010. @ 12:31 #e9d2ae70

Samo nek Nvidija izbaci nešto, makar samo da bi primorali Amd da spusti cene..

gt
03.02.2010. @ 23:00 #44ac1e10

ja racunam kad ga je ovoliko chekamo da ce biti nesto dobro ispitace je detaljno a sto se potrosnje tice kako god imam 1 kw ocz gamer extreme neka trosi koliko joj volja samo neka daje fps!

sax
04.02.2010. @ 02:14 #8d248fda

ne radi se o napajanju i njegovoj snazi nego koliko ploca izbacuje struje (75W) plus 2 8pinska PCIe konektora, da li ce je to napojiti, nisam siguran ali neki limit je nesto preko 300w sve zajedno tako da ti ni 2kw ne pomaze kad su grane nedovoljno jake, zato je 5970 usporen kako bi mogao da radi noramalno i da ima luft za OC

gt
04.02.2010. @ 18:18 #a78889e4

pa ta 2 8pinska su tu da pruze tu struju koja hvali koja se ne moze isporuciti preko ploce direktno...to se koristi u zadnjih 4 godine :)

sax
04.02.2010. @ 20:22 #0bdf4809

pa ja ti o tome i pricam i da to nije dovoljno jer ako ti trosi karta 300w kao single gpu dual nikako neces moci da napojis osim ako ne dodaju jos dva tj da ima 4x8pinski konektor, nisi skapirao sta ti rekoh, ploca 75w + napajanje sa dve grane od 8 pinova = sve zajedno nesto preko 300w, a toliko ti trosi jednoglava karta tj tako su pricali, sto znaci da dvoglava u ovakvom slucaju nece vuci ispod 400w a to ne mozes da napojis

Rasa
13.02.2010. @ 23:16 #090ad52c

koje su dimenzije ove graficke? jel moze da stane u cm haf 922?

sax
14.02.2010. @ 00:06 #338beeb5

karta je valjda dugacka 13.5 inca tj 34.5cm pa vidi da li moze

Djoka
14.02.2010. @ 20:54 #1c3735b2

Ploca sama gura 150,jedan 8. pinski gura 150,a 6,75,dakle neznam sta ima ova karta ali logicno da ce vuci mnogo struje.+ sto je ovo trenutni vrh a kosta ispod 500 evra...Naravno da je vecini to skupo,ali opet,gtx285 je jefriniji 150 evra,gtx295 manje od 100,tako da o cemu vi pricate.... +:....Kolko je kostala 8800ultra,kolko su hi end od NVIDIE,UVEK PREKO 600 evra,bio je nekad i x850 iceq II preko 600 -:mesate babe i zabe...Kome treba ovakav hardver,niti gleda cenu niti je ona generalno VELIKA...

Djoka
14.02.2010. @ 20:59 #8bc7b67e

Pa oni kad izbace karte,i to sa single GPU-ovima,kostace ko ova,a dual mogu samo da zamislim...Mislim ne vidim oko cega se lozite,kad su oni sad na ogromnom gubitku od strane kartica,+ kad izbace novo i najbrze oni nabijaju cenu,tako da daj boze da bude gtx480 u rangu ispod 400 evra...Ali cisto sumnjam...Ali opet,ljudi po forumima koji je cekaju,ne zanima ih cena,cekaju je i cekace i dalje. +:I DALJE MIslite da ce biti jefrinija NVIDIA

sax
14.02.2010. @ 23:10 #e29e3b60

slazem se sa tobom i ja sam negde napisao da je 5970 the best a ne best buy ali se ne slazem sa tobom za PCIe slot da gura 150w jer da je tako mnoge karte koje trose manje struje od 150w bi radile bez dodatnog napajanja, 8PIN daje 150w a 6PIN daje 75w, ni 2.0 nema 150w

sax
14.02.2010. @ 23:12 #7a163867

e da zaboravih meni cak u biosu ima podesavanje za W na PCIe i max je 75w po slotu, a ploca nije shit vec DFI 790fxb-M2RSH

miki
16.02.2010. @ 14:28 #8c2a5b79

Kartica staje u HAF 922. Na netu imas slike sa njom u HAF-u 932, dok je 922 otprilike iste duzine.

miki
16.02.2010. @ 14:28 #df664748

Kartica je dugacka 12.2 inca ili 31 cm

Rasa
19.02.2010. @ 18:36 #064d11c8

ako je zaista 31 cm onda taman moze stati. +:hvala Miki

GaiN
11.03.2010. @ 17:38 #6a1fadab

grafa je zver sve na maximumu ,bez ikakvog mucenja ili trzanja !! Ako dodjete do nekakvih para ko ja uzimajte obavezno !! Konf:GIGABYTE GA-X58A-UD5,1tb WD,Chieftec 1200w ,12 gb DDR 3 2100mhz,2x SAPPHIRE Radeon HD 5970 2GB GDDR5,Altec Lansing Vs4121,Benq G2220HDA,Mx -518 :D +:Najjbolje cudo ikada napravljeno ,jos ako neko ima 2 u cf,u narednih 30 god ne bi menjao nista -:velicina

lolzinjo
17.03.2010. @ 21:53 #0d1fcd87

2 x Dual-Link DVI 1 x Mini-DisplayPort GPU 735 MHz Core Clock 40 nm Process Technology 3200 x Stream Processors Memory 2048 MB Size 512 -bit GDDR5 4040 Mbps Clock Effective jel ima jace , jos jedan dokaz da je 100% vrednije od gejvidije ovaj Nvidije ... U svakom slucaju preporuka uzimam je 100% za koji dan - dva pa javljam kako ide +:Trenutno najaca na planeti zemlji QQ -:skupa jeste al ova od Sapphire je u najeftinija

Nikola
20.03.2010. @ 19:44 #cd1d042c

ja imam ovu kartu moram da kažem da je ultimativni predator moja konfa je Sapphire HD 5970,Intel Core i5 750@4.56ghz (Sa vodenim hlađenjem temperature mu ne idu preko 55),matičnu ASUS SABERTOOTH 55I, 1156, Intel P55, DDR3 2000mhz,ram 2x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz=12gb, HDD Seagate 2 TB, Serial ATA II, 5900 rpm, Barracuda 5900.12, ST,Napajanje Corsair TX850w,Kućište Thermaltake Element S VK60001W2Z, mid tower,Monitor Samsung P2770HD, 27", 16:9, 1920x1080 i Crysis,Nfs Shift,Operation Dragon Rising,GTA4,ArmA2,DiRT2...sve mi one rade na 1920x1080,4xAA,MaXXX settings iznad 70fps u shiftu mi je jednom skočilo i na 300fps Cryis na 1920x1080,8xAA,Maxxx dx10 goni na 55-60fps-a grafa je ultimativni terminator mislio sam ići do zadnjih granica i staviti Eyefinity6 ali to bi bilo preperverzno...na testu se poakazala bolja od Crossfire HD 5870 (Sapphire) nema te igre koja može da preoptereti ovu grafu ee da i BBC2 igram na 1920x1080,8xAA (mada je to nepotrebno na full HD),Maxx dx11 sa 60fps-a,pokida GTX 295 za 30fps u svim igrama sad hoću da je testiram sa Tri Way SLI GTX 285 pa da vidim ko je galvNIIII

miki
09.04.2010. @ 11:45 #5d17af6b

Kartica je zver, ali je za one malo dubljeg đepa i one koje pate za time, meni dobra moja HD 3850 s njom još uvijek igram većinu igrica na high, kad odlučim mjenjati kupit ću ovu i bit ću miran narednih par godina kao što sam i s HD 3850

Hanyic Robert
12.04.2010. @ 08:25 #9b9f7375

Do pre 2 dana imao sam Evga Gtx295, a pre toga uvek sam imao Nvidine kartice. Puno sam se dvoumio da, da li da predjem sa nvidie na ati.najvise sam se odlucio za ati, zbog razocaranja u gtx 480. mogu reci, da se dosada nisam pokajao. kartica je jaca od 295 barem 30%! i veoma lepo radi! Poene u win 7 nikada nece biti 7.9, jer nezna da racuna PhysX! Gtx295 je imao 7.9! U vantage se to primecuje, jer sa physX om je preko 56000 poena ima cpu(core i7 na 4000 mhz) , a bez njega oko 25500! zato nema 7.9, jer gpu ima vise poena od cpua!!! preporucujem ovu karticu svakome, ko je nvidiin fan, a nesmeju da predju na radeon!!! Razocarace se u pozitivnom smislu!! pozdrav +:Zasada Najbolja Kartica -:Nedostasice PhysX

123123
09.07.2010. @ 23:16 #6171f00b

Ma kakva Nvidia GTX480.Sapphire Radeon HD5970 je zakon! Moja konfa : Maticna ploca:GIGABYTE GA-790FXTA-UD5 Procesor:Amd phenom x4 3.4 Ghz Black Edition Ram:Kingston Hyperx 2x3+2 ddr3 [8 gb ddr3] Graficka:Sapphire Radeon HD5970 Napajanje:750 ocz Fatal1ty kuciste: Haff 922 -----mogu da stanu i dve od HD5970 NEMA STA DA NEMOZE DA POKRENE MOJ KOMP! +:+++++Sapphire Radeon HD5970 -:GTX470 jeste da ima dobre perfomanse ali ne moze da se meri sa HD5970

Mlakonja
13.07.2010. @ 10:50 #f4a3af94

Mislim sta reci... +:Monstrum

simce79
22.07.2010. @ 01:50 #4bed28ad

pre par godina sam iskesirao mnogo novca za 8800GTX , tacnije 44.000 dinara , da bi za godinu dana postala obicna karta.... ova karta je skupa mnogo , imajuci u vidu da dve karte 295 GTX razvaljuju ovu u testovima . ko ne veruje saljem slike -:cena , napajanje , prevelika temperatura

bolesnik
30.07.2010. @ 20:08 #9e92d0e1

da li si svestan sta si sad rekao> da ce biti obicna karta? druze, ovo je bolestina od karte a za god dana bice kao 4870x2 koja je i sada jedna od boljih karti. a sto se tice 5970 protiv gtx 295 sli, naravno da ce biti bolje npr. u crysis-u ali i 5980 ce da okrene sve igre na dx10, ali gtx 295 sli je skuplji , vise se greje, mnogo vise trosi, nema dx11.... -:nista naravno!

Siniša
10.08.2010. @ 11:48 #20a2a2b6

Kupio si 8800GTX u pogrešno vreme, pošto sam ja samo par meseci kasnije kupio 8800GT, za 15.500 dinara, koja je bila slabija 15% od 8800GTX. Ta situacija će se teško ikada više ponoviti, jedna je 8800GT.. Tako da ovo za godinu dana neće biti obična kartica, kao što nije ni GTX295 i 4870x2 trenutno obična kartica.. +:Za Simče76

Dragon
22.08.2010. @ 06:23 #01bec6eb

@Simce - druze, da li si ti svestan sta poredis? Poredis babe i zabe. Iako si vatreni fan nVidie to ti nece pomoci u savladavanju cinjenice da je ATI preuzeo tron najboljeg proizvodjaca grafickih kartica na svetu. Uveliko se sprema 6xxx serija grafickih koje ce ako nista drugo bar da "poprave" nedostatke trenutne serije (ako ih ima uopste), dok je nVidia ocigledno zakucala po tom pitanju... A bas bi boleo da vidim te slike.... +:slazem se sa poslednjim redom bolesnika :D

Nikolaaa
27.09.2010. @ 13:48 #813cae85

Koliko centimetra je u duzini ova graficka kartica?

Vlado nk
04.10.2010. @ 02:22 #f8eb162f

Steta sto serija 6000 jos nije izasla

jocal
05.10.2010. @ 20:50 #3a259883

... zao mi je sto nisam u mogucnosti da testiram ovo parce hardvera ... iiipak , ako bih dobio na lotou , pre bih zamenio svoj sadasnji kompjuter (athlon x2 2,5GHz / HD3850 ) masinom koja bi mogla da se nosi sa dve ovakve karte ( ili dve nove HD6870/6970 ) , nego sto bih promenio auto ( fijesta stara 15 godina ) ....

laki
06.11.2010. @ 22:31 #f4c1903d

kartica je zver i mislim da joj ni 6900 nece moci nista,ko je kupi miran je naredne 3 godine sigurno...ali nenormalna je velicnina ove grafe ko daska za kucanje mesa jbt...e da ima jos physx... +:najjaca,2 GPU -:velicina,nema physx

ja
23.11.2010. @ 12:21 #677e88cc

Divim se klincima znalcima koji se loze na brzinu hardvera nekad sam i sam bio takav dok nisam naucio skolu naravno...da je istina karta je dobra za sad sta ce biti za godinu dana??? pa bice bacenih 500 EURICA...kazem skolu sam naucio wise amd karte ne kucpujem za zivota widecete da ce biti tako. Yasto je nvidia bolja pa jednostavno stavite jos jednu kartu koja vam radi pomaze prvoj kartici da fura bolje recimo evo sta cu ja da uradim za koji mesec. Sad imam xfx gtx260 koja mi gura napominjem sve igre na high detaljima+ploca mi je gigabayte n680sli tako da mogu da biram kakvu cu kartu dograditi kad im drasticno opadnu cene i uvek cu imati dobar hardver vredan para koje ulozim eto saveta razmisli 2 put seci jednom pozzz +:nije losa -:samo joj fali physix

Tralala
21.12.2010. @ 11:42 #8a6cd727

@ja A da se vratiš u školu i naučiš pisati? :P Lupaš ko maxim po diviziji. Pozdrav. +:Odlichna karta -:Ne ispati se kupiti atm - chekajmo high end 6xxx seriju :P

brko
28.12.2010. @ 13:47 #71cc5b78

Ja sam vidio monitoer koji prikažu 600FPS. Valjda je prošla godina dana od pojave ove kartice, i još uvijek je to najbrža kartica na tržištu. Nvidia u ovom trenutku nije bolja, zato što nemaju najbržu karticu na tržištu, a cijene mainstream modela su im neizbalansirane. Ova kartica je u rangu sa GTX295x2SLI, znači nije ni bolja ni lošija.

Marco
20.01.2011. @ 02:32 #d24a469e

Kako to da niko nije napomenuo da GTX 295 SLI s kojom je uporedjujete ima zapravo 4 graficka jezgra i zahteva jedno 1000W napajanja? Da ne pominjem cenu...

GTX
18.08.2012. @ 22:35 #425f0f16

578W trose 2X GTX 295 .....nemoj lupati 1000W

simce79
22.12.2012. @ 03:20 #67d1cbe6

dve GTX 295 su radile na napajanje 650Watt , posle sam uzeo cooler master Ultimate 1000watt... test ima da su dve GTX duplo jeftinije a bolje testove daju.. pisem samo da za manje para ima bolje resenje , sto se tice singla jaka karta

Vlada
21.01.2014. @ 18:53 #5295df34

evo druze proslo je skoro 5 godina od izlaska ove karte,a ti si rekao da ce za godinu dana biti bacene pare,valjda sada mozes da vidis da kartica i dan danas izuva skoro sve kartice koje su se pojavile kako od ati-ja tako i od nvide ,retko koja moze da joj parira i posle 5 god.Mnoooogo mocna kartica!! +:Za ovog sto se potpisuje sa "ja"

Sasa
12.03.2014. @ 15:59 #bda1a2de

Ja sam imao ovu karticu tri god i dobro se pokazala stavise,mozda i odlicno. Al naisao sam na par oglasa gde traze od 250 do 400E za ovu kartu.Mislim koji bolesnici kartica je stara 5 god!!!!!I naravno otisao sam i dodao 300E i kupio 7970 Boost Edition i oduvala je sva ova govna! Preporuka za sve nekupujte nista polovno za racunar starije od dve do tri god.!!!!!Pozz svima +:Dobra al stara -:Cena polovnih

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan