logo
Nikola

Sapphire Radeon HD 5870 1GB GDDR5 VAPOR-X

16.01.2010. @ 16:59   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

htio bih da kupim ovu grafičku da li bi neko nešto rekao o njoj???? +:EXTRAAA -:MONEY MONEY MONEY

32 komentara

Nikola
17.01.2010. @ 19:47 #0a947236

dotični gospodine zašto ne valja OVO JE VAPOR-X ima pojačano hlađenje i kupio sam je vrti sve živo i neživo na 1920x1080 bez sjeckanja ništa mu ne ide ispod 55 fps-a čak i GTA 4 tjera na 58 fps-a na full everything -:glupsonu

Ljuba
26.01.2010. @ 10:08 #d59652a0

Sačekaj, tek se pojavila, uvoze se male količine i odmah se prodaju.

sisco
29.01.2010. @ 14:30 #69e7c3ca

grafička je full,jedina mana je cena,ali za pare sam se snašao... +:perfekcija

Rasa
13.02.2010. @ 23:13 #3f243444

Imam i-5 750 procesor, asusovu p7p55d maticnu i Kingston 4GB 1600MHz DDR3 HyperX Black Edition. Uzeo bih i ovu graficku, i interesuje me koje napajanje da uzmem?

nenad
17.02.2010. @ 10:19 #8987aafc

Kao sto rekoh vrh ali cena je katastrofa,sta mislite za koliko ce joj pasti cena na nekih 290e ? -:cena,cena,cena

Mitar
17.02.2010. @ 10:42 #3420bccf

Ne manje od 500W firmiranog napajanja.

Nikola
05.04.2010. @ 19:09 #02e656b0

za Rasu hmmm ti ti minimalno treba jedno 600w brand napajanja Corsair,Thermaltake..Coolermaster ev odličan izbor bi ti bio Corsair HX620

kolins
31.05.2010. @ 10:36 #b81b165d

stvarno ne vidim zasto MINIMALNO 600W?? ova graficka trosi par wati manje nego moja GTX285 u loadu. znaci, imam silverstone 500W 80+ certifikat, i sa tim napajanjem guram GTX285 + Phenom X4 965 na 3,7GHz, i nikakvih problema nemam! znaci, 500W bendirano napajanje ce biti sasvim OK, a naravno jace jos bolje..... +:grafa je extra -:cijena je previsoka

Nikola
13.06.2010. @ 23:06 #d8fbc30f

ja ostajem da treba min 600w dobrog napajanja jbš to kad vučeš sve na knap....Coolermaster Silent Pro 600w,Corsair HX620,VX550 minimalno,Thermaltake Litepower 600w..

mario
18.06.2010. @ 03:00 #636dc8f7

I meni se cini da je po sadasnjem stanju cena Fermi 470 gtx bolja kupovina. Negde je 5870 malo bolji, negde gtx 470 ali ako se pazljivije pogleda vidi se jasno da je prednost fermi-ja osetna u svim novijim naslovima (sa dx11 api-jem) Druga stvar-nVidia ce ostvariti kroz drivere sigurno vise nego solidan skok performansi dok je Ati manje vise dostigao plafon sto se tice unapredjenja drivera, kakvi su inace na tom planu-i ovo sto su uradili je preko ocekivanja. Po meni, sve ove varijante 5870 su postale neisplative pored nVidia-e GTX 470 koja kosta slicno a pruza vise.

nikola
22.06.2010. @ 15:03 #6e8be556

Skroz neisplativa karta,a kako koji dan otvorim ovu stranu-cena sve veca. Ne vidim smisao za kupovinu ovog a i ostalih radeona kad vec postoji nVidia 470 gtx za puno manje para a jaca od ove karte. Plus fizika, cuda,bolji driveri itd itd. -:nekonkurentna, cena joj raste iz dana u dan...

Danijel
22.06.2010. @ 20:30 #8c1ef3f1

Kao prvo ovo je bolja kartica od GTX470, imaš mali milion testova i svi rezultati su na Atijevoj strani, od buke, potrošnje do rezulta, kao drugo ovo je nabudžena verzija 5870, koja je nečujna, još manje se greje i bolje klokuje, samim tim i skuplja od custom verzije, kao treće ova kartica je i više nego konkurentna, u prilog toj činjenici ide i to, što je Ati na našu žalost podigao cene kartica, jednostavno jer je video šta je Nvidia izbacila posle 7 meseci kašnjenja, tako da nema razloga da spušta cene. Dok je Nvidia u sasvim drugom položaju, gorim im pod nogama, ATI im je za 7 meseci 5xxx serije oteo čistih 7% tržišta (što je ogroman procenat), tako da nemaju izbora nego da spuštaju cene (a nekad su bile obrnute pozicije). ATI čeka očekivano konkuretnije Nvida kartice izrađene od GF104 čipa, kada bi trebao da počne da spušta cene svojih. Naravno krajem ove, početkom sledeće čeka se 6xxx serija... +:Za Nikolu

Miki
08.07.2010. @ 13:26 #54672d5f

da li je ova graficka jako bucna i da li se puno greje??odg???tnx u napred :)))

dado
08.07.2010. @ 13:52 #f1d85f98

Sto se tice rasprave ova karta vs 470 gtx, moram da kazem da nisam sreo tih mali milion testova koji idu u prilog Atiju, naprotiv, s najnovijim driverima nVidia vec kida 5870 u vecini igara, a klokovana na maksimum je debelo jaca od vapor 5870 klokovanim na celih 1 gHz i te testove svi mogu da vide. Objektivno-jedina prednost 5870 vapor karte jeste niza temperatura za nekih 20 stepeni i odsustvo buke, te naravno niza potrosnja, dok performanse idu na stranu 470 gtx milion%. +:hladna, tiha -:neke nemaju voltera chip, mrsava teselacija, cencuga

Nikola
06.08.2010. @ 13:03 #46a8bad4

ne kida HD 5870 znam jer imam 2 kompa u kući,moj i bratov moj brat je htio komp s gx 470 a aj s hd 5870 vapor x uradili smo testove i ati pobjeđuje u 40 testova a nvidia u 29 testova..msm može gtx 470 parirati hd 5870 vapor x ali hd 5870 ipak vuče...više

velja
06.08.2010. @ 20:20 #cfa9bb6a

Sto se tice napajanja, to su sve fenserska napajanja, uzmes lc power legion x2 1000w za 150eur ili 170eur zavisi gde nadjes i za koje pare a kida sva ta Seasonic,Thermaltake..Coolermaster ev, Corsair HX620 cak i HX850 je smesno pa cak i da isto radi (a neradi !) skuplje je od 15 Eur-35eur topla preporuka vrh !!! Tiho, ladno i stabilno napajanje pluz jeftinije od svih tih nasminkanih napajanja.

Max
12.08.2010. @ 07:06 #e3ad64f4

Ovako ljudi, dvoumim se izmedju ove karte i XFX modela. Planiram da kupim kartu u americi cena ove je sada 440$ a xfx modela 380$ sta se vise isplati? da li klokovanjem xfx mogu da dobijem ptreformanse vapor-x-a? Sta je kvalitetnije Sapphire ili XFX? Sta je hladnije i tise? i ako je vapor-x bolji da li je toloko bolji koliko je i skuplji? Unapred hvala.

sd
16.08.2010. @ 09:54 #ae00631f

uzmi najjeftiniju narravno sve su iste

pop
24.08.2010. @ 21:24 #fac71a41

Prvi ikada Ati u mojoj masini i veoma sam zadovoljan xfx pravi vrhunske Nvidija kartice +:tiha, hladan, pouzdana -:nije nVidija

DJOLI
08.09.2010. @ 20:53 #065ea5e3

Razlika izmedju XFX-a i Sapphire Vapor-x-a je hladjenje. Xfx je brzi za nijansu tako da ako nameravate da stavite vodeno hladjenje bolji je xfx. A vapor-x ima ugradjeno hladjenje (tecnost) pa je s tim i hladniji (dosta) od xfx-a i tisi je naravno.

Nikola
03.10.2010. @ 15:15 #b215c6e4

ee čuo sam od nekih tipova da CX400 može povući ovo..jel istina ???

Stanislav
08.10.2010. @ 04:10 #f43a117f

Imam je nesto vise od pola godine, tada je bila 320e (ispadne da sam dobro pazario) jos nisam naleteo na nesto sto trzne pri full hd na maximalnim detaljima. Imao sam nvidia-ine kartice 10 godina sve do 4870 i sve predrasude su pale u vodu, ati kida u ovom momentu, a tako ce verovatno biti i dalje

N_E_R_O_N
19.10.2010. @ 17:56 #b0d509df

Ova karta umesto da pojeftinjuje ona poskupljuje :D Videcemo sta ce biti kad pocnu kod nas da se prodaju karte iz serije 6xxx. XFX vec ima svoje modele... -:sve skuplja i skuplja :(

zox036
10.12.2010. @ 11:27 #4a772753

U full loadu vuce 355W.Vidim da ovde dosta vas polemisu da je GTX470 bolja?????Zavisno u tehnologije grafickih katica tako i dodje do nejasnih rezultata u testovima igrica.GTX470 se bolje pokazala u Crysis i HAWK dok u ostalim ATI pobedjuje.Naravno da ce stici novi drajveri i doci do naizmenicnog primata u testovima ali gledajuci u budocnost ipak je ATI u prednost zbog DX11,koji doduse jos nije zastupljen dovoljno(srecom).Glupo je polimisati koja je bolja kartica,jednostavno gledajte sta vam je potrebno tojest zasta vam treba takva graficka katica.Necu sad da reklamiram firmu koja prodaje ove kartice za (normalne) cene.Ja sam moju platio pre neki dan 32000din.SAPPHIRE 5870,850mhz-4800mhz-overclock 900mhz-5200mhz sve stabilno full load 375W,nisam obratio paznju na temp.posto sam podigao i broj obrtaja hladnjaka na kartici.

LJuba
10.12.2010. @ 13:41 #7cfbe852

Greška, sama kartica vuče u full loadu oko 180W!

Mikro
27.12.2010. @ 17:12 #e40b7462

2011 nam dolazi za 5 dana a ova karta i dalje dere po dzepu, nije ovo lampasko pojacalo pa da drzi cenu zauvek, za dve godine ce vredeti 30eur i ova cena koja se drzi vec 1 i po godunu i cak raste je SKANDAL!!!!! +:Hladjenje, tisina, brzina -:Bezobrazno i neopravdano visoka cena!!

MaX
19.02.2011. @ 14:25 #806a7743

Ipak sam pazario ovu umesti XFX. Kupio sam je pocetkom Septembra u USA za 400$ i kao sto rekoh sve gura u fulu. Nego, da li je normalno da ovaj Vapor/x u CM HAF-u 932 kada je 0,0 % opterecen ima temperatutu 16 stepena vecu od sobne? Npr sad je u sobi 19 a graficka je 35, ili kad je 28 u sobi onda je 43-44 naravno kada slusam muziku. NA hafu imam 2x200, 2x120 i 140. Da li neko moze da mi kaze kakwe su temperature kod njega. unapred hvala!! +:do danas nema nista sto ne gura u full-u -:temperatura?

stefon
19.04.2011. @ 18:15 #2ff5f6a2

To su potpuno normalne temperature... Kolko ide u full loadu ??

TG
05.05.2011. @ 15:27 #87052054

Citam ovde neki "specijalci" pisu da je GTX470 bolja od ove kartice....hahahaha....ATI 5870 (obicna,znaci ne ova OC edition) je za 12% bolja od GTX 470...a ova je minimum 15% bolja,pa sad vidite i razmislite...ova je u istom rangu sa GTX 480. A sto se cene tice:cena je boli glava...ja kupio 2.Cena po jednoj je 164,26 "ojra"...

Zile
14.09.2011. @ 20:36 #6a18c21b

Imam je vise od godinu dana,tacnije uzeo sam je cim se pojavila kod nas u prodaji platio sam je u 35000din.Koristim je u Eyefinity 3x24 benq.Tu pokazuje pravu snagu.Nebacajte pare na skupe grafike ako koristite 1 monitor.Kome znaci u igrama hoce li imati 70 ili 80 fps.kada je i 50 sasvim dosta.Skuplajte pare za 3 monitora ,jer je eyefinity vrh u igrama...a i za jos mnogo stvari.oc je odlican sa 875 ide na 975 bez dizanja napona!!Tema je kako se vapor x pokazao u praksi,molicu ljude koji je nemaju da nekometarisu ono sto nemaju...i manite se testova sa neta koja je jaca a koja slabija.Pitajte nekoga ko je ima...a posle odgovora zakljucite sami,dali ce te uzeti istu! +:eyefinity -:oc verzija nema volt cip

Milos
31.05.2015. @ 06:36 #06dfe442

Imao sam Gtx 470 do skoro, dobra je to grafika i sve je to lepo al kad mi je crkla resio sam da kupim 5870 i shvatio da bi bilo bolje da sam ovu odmah kupio... Posto se u igrama mnogo bolje pokazuje, npr. GTA V tera bez ikakvih problema... Takodje Need For Speed Rivals na Gtx 470 je malo bagovalo al sa ovom grafikom nikakvog laga nema i mogu sve da igram normalno na 60fps.. Zaista odlicna grafika PREPORUCUJEM +:Cak u 2015 godini predobra grafika

Milos
31.05.2015. @ 06:36 #17111de8

Imao sam Gtx 470 do skoro, dobra je to grafika i sve je to lepo al kad mi je crkla resio sam da kupim 5870 i shvatio da bi bilo bolje da sam ovu odmah kupio... Posto se u igrama mnogo bolje pokazuje, npr. GTA V tera bez ikakvih problema... Takodje Need For Speed Rivals na Gtx 470 je malo bagovalo al sa ovom grafikom nikakvog laga nema i mogu sve da igram normalno na 60fps.. Zaista odlicna grafika PREPORUCUJEM +:Cak u 2015 godini predobra grafika

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan