logo
Zlatko

Sapphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5 11164-00-10R

05.11.2009. @ 13:21   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Dobra pouzdana nema sta jedino joj je interfejs malo slabiji ali se ne oseti....Topla preporuka....:-))) +:sve super -:Inerfejs ali ne toliko znacajno

52 komentara

NIK
10.11.2009. @ 21:43 #99c9e913

Sta mislite, jel bi mogla ova graficka sa napajanjem Corsair CX400?

Marko
11.11.2009. @ 11:37 #795e8fa5

Ova grafika nije potrošač, a sem toga rađena je u 45nm, tako da može.

Milan
29.11.2009. @ 10:13 #be99bf98

kako da na ovu graficku prikljucim monitor sa vga konektorom? da li je to uopste moguce

sile
29.11.2009. @ 18:49 #150832ce

nadji konektor dvi -vga starije graficke su ga imale i u setu sa njom ja mislim da mozda imaju i nove proveri,ali moze se naci iovako

Stefan
20.12.2009. @ 10:34 #810dd9e7

Mali potrosac, vrh radi ja sam je clokovo na 850/1400. Crysis na 20" monitor i sve na very high oko 28 fps. Extra grafika za male pare!!!! +:dobra grafika, odlican overclock -:128 bit-a, ali nije mnogo bitno

Nikola
08.01.2010. @ 15:44 #54e9df58

Da li mora 6 pin konektor ?

BB
13.01.2010. @ 11:28 #fb980210

@ Nikola, mora 6pin konektor.

bogdan
17.01.2010. @ 12:23 #0533a46a

kupio sam je i prezadovoljan sam. gta4 sam igra sve na low sad je sve na high i nesto na medium i imam 2fps-a zbog procesora. uzimam sa cetiri jezgra i ima da ubija +:odlicna

bogdan
06.02.2010. @ 22:31 #fdaaba35

imam oko 20fps-a,greska u pisanju. sad sam uzeo novi procesor i ubija +:odlicna

Sector
09.02.2010. @ 10:17 #d3b475c0

Sa ovom grafom fabricki podesenom ste mirni 3 god za sve igre na high!A posle 3 godine sa malim overclockom opet ste mirni toliko!

reds
12.02.2010. @ 14:34 #da951835

Jel moze sa napajanjem od 400w?

Mirko
12.02.2010. @ 15:23 #d9cb383c

Može, još ako nije kinez, super. +:Za Redsa

reds
12.02.2010. @ 21:42 #3f691373

Nije kinez, termal take je. Hvala!

Ky-Kiske
19.02.2010. @ 16:37 #4cbc8cc8

svidja mi se zbog cene ali da li ima bolja za slicne pare??? +:Svidja mi se graficka i po ceni a vidim da je i drugi hvale

Sasa
06.03.2010. @ 14:36 #83db8bfa

Uzeo sam ovu graficku pre nedelju dana,za ove pare mislim da nema bolje,Aliens vs Predator na ovoj grafickoj (bez clocka) leti sve na max,imam monitor 21,5 igram na 1680 x1050(njegova standarna rezolucija). Crysis isto takoi sve na max sa 24fps na 1680 x 1050, Dirt2 igram sve na max na rezoluciji 1680 x 1050, 30fps, inace je jako dobar kloker,isprobao sam CPU na 870mhz a MEM na 1430mhz i radi stabilno,ali mislim da za ovim jos nema potrebe jer graficka jede igrice stim da napomenem da imam samo 2GB ram memorije. +:dobar clock

Nikola
11.03.2010. @ 11:49 #96021b3f

Jok mirni ste narednih 20godina. Grafa je ok za sadasnje igre, ali sa DX11 nisam odusevljen, ali ni malo posebno sto danasnje DX11 igre i ne koriste 20procenata mogucnosti DXa 11. Ali za sve koji su se patili poslednjih par godina sa krizom ovo je melem na ranu.

Pux
12.03.2010. @ 13:58 #ddcd7e30

Imam amd athlon 64 x2 3800+ , k9n neo, 2gb ram, geforce 7600 gs, samsung 19''...planiram da kupim ovu graficku, ali ne znam da li ce uopste doci do izrazaja kvalitet ove graficke zbog slabijih ostalih komponenti....sta mislite, da li ce novije igre tipa Bioshock 2, Assassin's Creed 2 itd. raditi bar na medium grafici i rezoluciji 1024*768 ako promenim samo graficku?

EmulatE
12.03.2010. @ 17:10 #e731daa8

2 gb rama nije malo trebao bi ti now procesor bar 2x2.8ghz ili da klokujes taj tvoj ako se naravno razumes u to i mogao bi gurati u 1024*768 rezoluciji nowije igre

Marko
15.03.2010. @ 12:42 #8277ab3b

Čak i sa tim procesorom i ovom grafičkom ćeš moći sve novije igrice da igraš sigurno i na 1280x1024 na very high. Naravno nije nista hitno, kad budeš pri parama menjaj cpu i miran se par seozona! +:Za Puxa

Pux
18.03.2010. @ 19:59 #8b407c9b

Hvala ljudi...a sta mislite, da li je bolja ova ili geforce 250 gts? Razlika je 20ak evra, a slicne su karakteristike...

Marko
19.03.2010. @ 10:43 #18080838

Teško pitanje, ipak ova, ali bi ja na tvom mestu uštedeo još 20e i kupio 5770, to je ubedljivo najbolje rešenje. +:Za Puxa

POLE
25.03.2010. @ 19:23 #ebdedf74

Sa athlonom 3800 neće izvuci ni 50 posto ove grafe znam iz iskustva.Sa nekim osrednjim core2duo daje duplo vise fps.

Eltoro
02.04.2010. @ 17:31 #168709d4

Athlon II x4 oc 3250mhz i 4 GB Ram, + win 7 x64 sa ovom karticom na 830/1380 igram sve ove nove igre bez problema na 1280 x 1024 sa 2 do 4 x AA i uvijek 16 x AF sa svim ostalim podesavanjima na max. Malo Stariji naslovi idu ladno na 1600 x 1200. Veliki kvalitet ove serije je to sto stvarno bilo koje brendirano kvalitetno napajanje vec od 450 W bi trebalo da radi bez problema vec i od 35 Ampera na 12 V. Mali je potrosac. Vantage score mi je 9700 na default settings sa OCiranom karticom. +:kvalitet izrade, klokabilnost, odnost ulozeno dobiveno odlican. -:nije 5770 a jos manje 5850

stalker
18.04.2010. @ 19:08 #6d88be4b

Moze li da radi na Asus P5LD2-X/GBL sa napajanjem KME 450W? +:pitanje -:pitanje

emibc
28.04.2010. @ 15:43 #a37ddf38

ja sam upario dve ove. ne da rasturaju nego kidaju, ako umeš jednu onako, ali kad uzmeš dve full za igranje!!!! PREPORUKA!!!! +:isplati se, 10+ -:možda takt, ali kad upariš dve rastura!!!

Stefan
05.05.2010. @ 15:11 #8ca87961

Pitanje za emibc.....koju plochu koristish, poshto hotju i ja da uparim dwe??

antrax
10.05.2010. @ 09:43 #7fad0b40

koja je najbolja ova ili gts250 ili 5750 vapor-x

EmulatE
11.05.2010. @ 14:54 #56f16721

Brate nisi rekao koja gts250 ali po meni je 5750 vapor-x najbolji

Nikola
13.06.2010. @ 19:18 #ebb71eaa

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+2.61ghz,4GB DDR2 ram,Sapphire HD 5750 1GB,Coolermaster Extreme 500w da li bi na toj konfi mogao igrati sve najnovije igre na 17" monitoru na 1024x768 sa 2x ili 4x AA bez štuckanja i malo ???

Djordje
18.06.2010. @ 18:15 #212a587f

Moci ces i na vecoj rezouciji da igras!!!! 100%!!!! +:za NIKOLU

Adi
24.06.2010. @ 16:16 #6abe7a33

Jel moze neko da mi kaze kako bi ova kartica legla na amd x3 440, msi785gm-e51, i monitor Benq od 24 incha, tj. dal moze da se igra bez problema na rezoluciji 1920x1080? Ne moraju da budu svi detalji high...

rista
21.07.2010. @ 23:57 #1a9966dc

pa ne bi moglo,ni HD 5770 NE MOZE DA IZVUCE 1920x1080 bez problema.

Axde
04.08.2010. @ 10:11 #60d17c10

Ljudi imam asus P5KPLAM-SE maticnu, 4 GB DDR2, intel core 2 duo na 2.93 Ghz, i akd bi uzeo ovu graficku jer bi mogao sve nove igrice na 1440x900 ???????

Darko
04.08.2010. @ 12:24 #f52c4403

Mogao bi lagano sve igrice na maksimumu. +:Za Axdea

Darko
04.08.2010. @ 12:27 #412c000e

Sa ovom karticom može da se igra svaka igrica na maksimumu na full HD monitoru, eventulano ćeš baš crysisu da smanjiš ili isključiš AA i AF, ali ostale će raditi savim solidno. Kad ja sve igram na 8800GT koja je oko 30% slabija od ove! Tako da Adi nećeš imati problema. +:Za Ristu i Adia

Axde
04.08.2010. @ 22:12 #d76bf276

A sta bi nilo bolje, da uparim dve GT 220 ili da kupim ovu jednu... Meni je svejedno... Nego sta bi postizalo bolje rezultate????

Darko
05.08.2010. @ 11:22 #b84ba038

Ova kartica postiže više nego duplo bolje rezultate od GT220 (koja uopšte ni nije za igrice), tako da je ovo best buy oko 100e i GTS250 koja je malo slabija od ove.

Bosko
17.08.2010. @ 03:03 #c962aa87

Nemozes nikako da uparis dve GT 220 jer nemaju SLI konektor na sebi(radi smanjenja troskova pravljenja kartice)...mozes da kupis za 60-70e polovnu 4850 ili dodaj jos malo para i kupi 5770 neces se pokajati!

Axde
22.08.2010. @ 19:50 #2cb16b5a

A jer bolja ova ili HD 5670 ???

Marko
23.08.2010. @ 12:16 #c15f5170

Bolja je ova 30%.

kingston
24.09.2010. @ 13:05 #6d120a3d

Odlicna kartica i sigurno best buy za svoju cenu inace same cene se uopste ne azuriraju tacno ovde tako da je recimo u Monitoru gde pise da je navodno najjeftinija skuplja za cak 15e sto nije mala stvar

aleksandar
26.09.2010. @ 22:52 #55494001

kakva je razlika izmedju ove Sapphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5 11164-00-10R i Sapphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5 11164-00-20R mislim na ova dva zadnja broja, vidim da je cena slična.. bas me interesuje jer ja imam ovu sa zadnjim brojem 20R. inace ja sam prezadovoljan sa njom...svaku igricu koju sam probao radi na maximumu bez problema! +:super je

Stefan
17.11.2010. @ 07:22 #0a4981c3

imam ovu graficku karticu amd athlon x2 265 3.3GHz i cetiri gigabajta rama, imam jedan mali problem kada udjem u gta 4 odlgedam onaj film na brodu na pocetku i kad treba da odvezem romana kuci krece seckanje.probao sam i da smanjim detelje na low cak sam i rezoluciju stavio na 800x600 i dalje nista ista prica kao i sa max detaljima?samo da spomenem da igram F1 2010 na ultra/high detaljima i 1920x1080 rezoluciji tako da ono spomenuto kocenje ne bi trebalo da bude od strane hardvera. ako neko ima neki predlog sta bi mogo da bude problem sa gta 4 molim vas neka javi?

Nikola
17.11.2010. @ 13:22 #a1131688

Probaj da skineš najnovije drajvere za grafičku. +:Za Stefana

Stefan
17.11.2010. @ 21:27 #2c0d8be5

Zaboravio sam da spomenem da imam windows 7 operativni sistem verzija je sezdesetcetvorobitna.

Stefan
18.11.2010. @ 20:48 #6f4a0755

instalirao sam nove drajvere ali opet nista samo sto sam ovog puta slucajno opazio benchmark test dole u uglu u podesavanja i pokrenuo ga. test je isao super bez seckanja i na kraj je prijavljivao 29.73 fps i to u rezoluciji 1920x1080 high/very high. ali opet ne razumem zasto secka prilikom igranja. +:za Nikolu

naucnik
01.12.2010. @ 16:39 #55c209fc

Skini najnoviji crack ili neki patch...

stefan
05.12.2010. @ 15:43 #22a8fa6e

Ajde daj neki sajt odakle mogu da preuzmem najnoviji patch ili crack. +:za naucnika

Aleksandar
04.03.2011. @ 10:31 #effe3ddf

mislim da ti se ne isplati da trayis novije krakove, ni jedan nije radio kod mene. Odresi kesu i pazari originalnu igricu. Sta drugo da ti kazem. :) +:za Stefana

panki
25.06.2011. @ 21:17 #f0ff57a7

Kupio sam ovu grafu pre tri sedmice polovnu...tera sve novije igrice na full HD sa max detaljima i AA na max 4x (nisam probao krizu 2 i GTA4 iako ovau zadnju imam, ali nikako da instaliram) E sad mala zamerka gtx8800 je terala cnc tiberijum wors na max sa full AA na full HD, a ova sve na full, ali ne može da se uključi AA jer slika postane ne čitljiva. +:relativno pristupačna, drži dobro cenu kao polovna, cepa armu 2 na ful -:plastika iako izgleda prelepo nekako je mala

panki
12.10.2011. @ 20:39 #9fb55138

Evo isprobao i krizu i nisam ni sam mogao da verujem, ali grafika gura krizu na full HD very high i nosam puta AA bez usporavanja...doduše ostatak konfe je malo solidniji i5 750, 4gb ddr3... +:odlična bre -:ništa značajno

zemun
21.01.2012. @ 18:47 #1439ba37

klokovo sam proc sa 700 na 850 mhz a memoriju sa 1150 na 1350 i ne prelazi 45 stepeni , igrice sve isto na full , sem gta iv naravno :P

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan