U Beogradu je u petak 19. juna 2015. godine održana konferencija na visokom nivou o sajber-bezbednosti. Organizatori skupa su Ministarstvo unutrašnjih poslova i Diplo Centar, a podršku je dala Misija OEBS-a u Srbiji. Na skupu je učestvovalo sedamdeset visokih predstavnika državnih institucija, privatnog sektora, akademske zajednice i nevladinih organizacija, a govorili su, između ostalih, i državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova Aleksandar Nikolić, ambasador Finske u Srbiji Peka Orpana, i šef Misije OEBS-a u Srbiji Peter Burkhard. Sveopšta digitalizacija društva, pored brojnih prednosti, donosi i rizike po sve segmente društva - od korisnika preko privrede do državnih institucija i kritične infrastrukture.