Samsung je sredinom nedelje započeo formiranje na svetu najvećeg postrojenja za proizvodnju memorije. Novo postrojenje biće locirano u Južnoj Koreji i u njegovu izgradnju biće uloženo $10.2 milijarde. Prema rečima zvaničnog predstavnika kompanije, kapacitet novog proizvodnog postrojenja biće 10.000 2’’ čip wafer-a svakog meseca. Prvi proizvod koji će biti proizveden u ovom proizvodnom postrojenju biće 2GB DDR3 RAM koji će se izrađivati korišćenjem vrhunskog 20nm proizvodnog procesa. Pored toga, Samsung planira i rapidno predstavljanje Android telefona sa ciljem pokretanja dodatnog poslovanja kada se proizvodno postrojenje razradi.