logo
stef

Noctua NH-C14 LGA775/115/1156/1366/AM2/AM2+/AM3

10.05.2011. @ 02:22   #Komentar #Hladnjak #Noctua

Al ga gigatron preterao sa cenom. +:gigatronova napucana cena -:nista, najbolji cooler na trzistu, bolje hladi od d14

29 komentara

Daum
08.06.2011. @ 15:00 #eb14f06f

Nije najbolji cooler na tržištu, ali je u top 10. I dalje je bolji Zalman CNPSX10...

stefon
20.06.2011. @ 21:11 #4b21c8d8

HAHAAH. Taj zalman ne moze ni da pridje ovom kuleru...

Milashin
02.07.2011. @ 01:39 #e0c03b0c

Nije Gigatron napucao cenu i da ga porucis iz inostranstva 10 ak eura manje bi te iskostao... +:Trenutno najjaci cpu cooler

igor
13.08.2011. @ 14:50 #a4592193

Cuj Zalman bolji !!!!!!!!!!

Sizzle
19.08.2011. @ 13:50 #2ee8b3ec

Pogledajte testove pa ćete se uveriti da se kolju Zalman CNPSX10 i C14. Ali kako to objasniti robovima brenda...

Gapy
17.10.2011. @ 11:44 #3d139c29

sta je bolje za amd 965 ovaj ili d14

eVGA-011
19.10.2011. @ 05:23 #5ba82fb7

ne znam za koliko je stepeni Noctua bolja od Zalmana kog ste naveli ali morao bi Zalman da bude losiji 10-12c da bi uzeo ovo. Zalman je prelep a ova je ruzna da ruznije ne moze biti. Ovo je pravljeno samo da ohladi bez ikakve estetike i razmisljanja o izgledu sem sto se vidi da su kvalitetni i pakovanja i detalji odmah vidis da je cooler evropski a ne kineski. covek kada se nauci lako ume da razlikuje evropsku stvar upicanjenu kvalitetnu americku urbanu i najkvalitetniju i aziski krs. Ako COOLERMASTER kosta neki 40-50e a napravi se za 10-15e ovde se vidi da je dosta ulozeno u izradu sto jes jes ali su ruzni brate i zauzimaju mnog mesta. Za AMD 965 BE dovoljan ti je Hyper 212+ ovo su cooleri prvenstveno za visoke klokove Intela 4.2-4.5Ghz Zato i toliko kostaju jel hlade Intel koji izdrzava 20C vise od AMD a i mnogo se vise greju i gde bi se racunar restartovao da je bilo koji drugi vazusni cooler od 30-40e u pitanju. Pa ko nema za vodeno hladjenje ili nece ili ne moze da nabavi onda uzme ovo. Ovo je od standardnih najbolje kod nas. Da nema ovoga upalili bi se ljudima komp. Posto nema Corsair, Zalman,... da nema jos i ovo Srbija bi mogla da zaboravi na OC.

xxxx
24.10.2011. @ 00:59 #45e725bf

sto volim da citam ovakve postove! :D

mileee
22.11.2011. @ 00:58 #b9b9dadb

zalman,lol...

Marko
29.11.2011. @ 17:41 #8524ef75

Imam procesor i7 960 3.2 u idle modu radi mi na 29 stepeni u load mod pod 80% opterecenja temperatura mi dolazi do 42 ....mislim da je to super......za ove pare je odlican +:NEcujan -:Nema mane

summum
10.12.2011. @ 13:00 #89358b3c

Možda je na testovima bolji Zalman za par stepeni, ali zaboravio si kvalitet. Noctua je daleko kvalitetnija, sa kvalitetnijim ventilatorima (otuda i dugogodišnja garancija). Što se tiče estetike, to je stvar ukusa. Nikome se ne sviđa Noctua. Spoj je dve nepoklapajuće nijanse, ali ko plaća kvalitet, kupuje Noctuu. Ko plaća izgled, uzeće nekvalitetniju, svetleću, robu, koja je za par neosetnih stepeni bolja od Noctue. Ja bih se ipak odlučio za Noctuu.

koce
11.01.2012. @ 15:07 #53925659

kolika je dubina i lel staje u frontier bos-06a i da li moze na msi 880gms-e35 +:kolika je dubina i lel staje u frontier bos-06a

koce
05.02.2012. @ 17:54 #94d90ad0

Nisam overclocker ali mi je potrebno tih cooler.Sta predlazete?

Glorfindell
22.02.2012. @ 00:39 #d858356f

Imam ovaj kuler vec 6 meseci i prezadovoljan sam svime sto ima da pruzi.Imam core i5 760 i bez clocka ga u full loadu drzi na nekih 30-35 stepeni.Necujan je,ne skuplja previse prasine,ma apsolutno sam zadovoljan.E,sad,jeste da je boja diskutabilna,ali,da se razumemo,to je najmanja stavka.I suvise briljira u svemu ostalom,tako da je ta stavka apsurdna i nebitna.A,o kvalitetu i tome sta dobijate u kutiji uz kuler,necu ni da govorim....

aca
26.06.2012. @ 11:31 #0ed6ac7d

jel pravi problem za montiranje mislim zbog rama jel knap staje tj imali dovoljno mestaismedju kulera i rama

max
11.07.2012. @ 13:56 #8595e871

If the modules are not taller than 38-39mm, they fit underneath

Dimitrije
10.08.2012. @ 01:38 #12152833

Hoce li ovo stati bez problema u CM Storm Sniper kucistu?

drica
13.08.2012. @ 20:43 #ebabb1f7

koji je bolji,ovaj ili nhd14?

Vladimir
03.09.2012. @ 22:06 #9dc73761

Vidim uporedjujete Zalman sa Noctuom? Ocito zivite u proslom veku. Takodje pominjete Corsair. Steta sto nema Corsair proizvoda u Srbiji ali sto se tice kulera zapravo nije. Corsairovi kuleri kao i zalmanovi su daleko ispod Noctue. Od Noctue jedino je bolji Phantex, zapravo razlika je neznatna i za toliko je Phantex neznatno skuplji. O ukusu nevredi raspravljati. Ja bas volim Noctu zato sto ima jedinstvene i prepoznatljive boje. +:Noctua -:Zalman

Vladimir
03.09.2012. @ 22:10 #8ab61f85

Mala je razlika izmedju NH-C14 i NH-D14. C je tisi i staje u uza kucista. Sa malim opterecenjem hladi bolje za 1-2c. Dok NH-14 sa 100% opterecenja hladi bolje za 3-4c. Ako se bavis necim kao sto je video obrada ili 3D render D14 je bolji. Za sve ostalo bih preporucio C14. Ilil izaberi na eci-peci-pec. +:Noctua

borysha
27.09.2012. @ 15:51 #5b9d5877

Jel neko probao da ga stavi na, Asrock z77 Extreme4?

Ja
15.10.2012. @ 11:19 #ecd942b8

Kakva je orijentacija montiranja kod AMD podnozja,koja su ogranicenja itd.? Pitanje je za vlasnike s doticnim podnozjem.:) Poz

voivod
05.03.2013. @ 21:50 #c1c67753

odgovor na komentar za zalman. zalman je na prvih 10 mesta sa cpu hladenjem, tacnije na 4 mestu proveri. pozdrav

Ivan
09.03.2013. @ 00:20 #9b17ea63

Vlasnik sa noctua NH-D14 i zelman cnpc 12x,mogu da kazem da su oba kulera veom dobra i da odlicno rade svoj poso,oba su necujna i pri najbrzim obrtajim nikad nisam klokovao proceso ali oba osatavljaju mesto za dobar klok imao sam i noctua nh-u12p ali ona ne moze da im pridje ni u jednom pogledu.

marko
15.03.2013. @ 15:07 #23e65b84

garantovano nema greske bez obzira koj pazarite , ja sam na 3770k imao na idle iste temperatura sa oba hladjenja. kad je u pitanju neki mid OC bolje mi se pokazala noctua za 1c-2c e sad pri full load npr prime nisam mogo da verujem da zelman ima bolje rezultate barem kod mene za 1c. ovo ne mora nista da znaci mozda je bolje legla pasta zelmanu, mozda je bilo hladnije u sobu itd. u sustini to su dve odlicne firme i ako imate lovu pazarite bilo koje. +:zelman noctua

marko
15.03.2013. @ 15:22 #4746cd36

e da umesto ovih preporucujem ili h80i ili ako imate ko da vam posalje nzxt kraken x60 extreme, dere ovo sve za 3 duzine. pozz

B
15.09.2013. @ 21:34 #b67b95dd

prijatelju imao sam h100i,svaki ozbiljniji kloker e ti reci da CL hladjenja su instant glavobolja,ostale komponente izlazes duzem i vecem grejanju,ko nema da stavi sve na vodu najbolje mu je da stavi prolimatech ili noctuu sa 14ticama u push pullu,toliki svez vazduk nema alternativu kod ektremnijeg kloka.CL sistem je dobar za medium klokove i nize,a tu nema potrebe za h80,bolja je varijanta 70 core i dva dobra venta.i da,ako vam smetaju boje,promenite ventove,sam dizajn sinka je kod noctue i prolimatech-a kilometraski najlepse dizajniran.

Nikola
19.01.2014. @ 13:21 #3b2d63a9

Koliko je bucan kada radi punom snagom?

Miki
06.08.2014. @ 03:45 #bc75887e

Dobar kuler i dan danas se pokazuje kao jedan od vrsnih low profile kulera, dobrih performansi, jedina zamreka je CENA, kuler je dobar dobrih performansi, mada na trzistu se pojavljuju vrsne firme sa respektom kvaliteta i naravno cene, cenovne razlike od 25 do 30 € su velike, cena u Hrvatskoj da ne reklamiram firmu pocinje na L... ovog procesora je 400 kuna sa vracenim pdv-om je 20 % jeftiniji, nije jednostravno OK da nista ne mozemo da uradimo povodom ovih cena, inace meni je kuler dobar za pohvalu, ima ovde ljudi koji vise znaju od mene pa nek kazu.. +:Ovi su ludi sa cenom -:Ovi nisu normali

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan