logo
Mrkela

Mushkin 2x4GB 2133MHz DDR3 Blackline 997015

10.07.2012. @ 19:36   #Komentar #RAM memorija #Mushkin

Nece bas na 1.5v da radi iako je tako napisano,a na visoj voltazi se greje solidno jer ima manje ladnjake...inace je okej

5 komentara

banjokv
12.07.2012. @ 13:52 #fd82170e

Mrkela, jesi li koristio XMP profil, ili si rucno podesavao vrednosti? Cudno mi je da nece da radi na XMP profilu koji stoji u opisu. Koje kuciste imas? Ne greje se valjda nesto nepodnosljivo?

Mrkela
13.07.2012. @ 12:30 #8e40ba91

Koristio sam xmp profil lepo se ucita ali memorija trazi nesto vecu voltazu od 1.5v na pr bar 1.55v inace izlecu bluescreen-ovi :) Bar je tako na mojoj asus sabertooth p67 ploci.Nisam imao vremena da se pozabavim popustanjem secondary tajminga. Ne greje se nepodnosljivo ali se greje poprilicno kad se poveca voltaza(ide na 70c) u dobro provetrenom kucistu...

banjokv
13.07.2012. @ 15:44 #77465052

Hvala ti puno na odgovorima. Ne mogu da verujem da se toliko greje, moj overklokovani kingston nije presao 45 stepeni u HAF X-u. Memorija je inace za z77 ko bajagi pravljena, moguce je da je zbog cipseta i cpu-a, jer ivy bridge ima najbolji moguci IMC.

Mrkela
13.07.2012. @ 18:15 #5cd6f6a9

Nema na cemu ;) Sto se tice samog imc-a amd-ov je po meni mozda i bolji ali nema to veze pre svega je problem cipset koliko se meni cini p67 je veoma probirljiv pogotovu u kombinaciji sa asusom :) Slicno je i sa z77...asus inace ima neke veoma zahtevne standarde za ram pa su zato asus ploce problematicnije od drugih...Mozda ovaj mushkin ne bi pravio problem na drugoj ploci niti bi se toliko grejao...mozda :P

banjokv
14.07.2012. @ 15:41 #c7016a09

Za IMC se potpuno slazem, ma i 990FX je dosta bolji chipset, 2 x PCIE3.0 x16 & 6 x SATA3 vs. 1 x PCIE3.0 x16 & 2 x SATA3, ima jos dosta toga, samo sto su procesori, nazalost, osetno slabiji :( Kada je u pitanju z77, hvale ASUS da podrzava sve moguce memorije. Istrazivao sam po netu, i naisao na sve pohvale za ovaj RAM, ko zna, videcemo, meni bi odgovarao, jer drugi i ne moze zbog Noctua NH-D14 heatsink-a. Pozdrav

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan