logo
Carli

MSI Radeon HD 6870 1GB GDDR5 Twin Frozr OC

29.01.2011. @ 02:09   #Komentar #Grafička karta #MSI

prvu karticu u Srbiji sam uzeo ja i sve pohvale, mozda je i ovo skupa cena za danasnje uslove, ali MSI je opravdao svaki euro, hladna, tiha, brza, Babaroga kako da je nazovem ili ZMAJ od kartice, ja misli da nema smisla kupovati skuplje od ove. +:the best, DRAGON, samo M S I, i nista vise -: nepostoje mane

38 komentara

user
03.02.2011. @ 01:24 #7f3c4329

@Carl Da li mozes da podignes napon gpu-a i koliki je max overklok za svaki dan?i

@user
04.02.2011. @ 00:16 #54ab3364

Ne moze da se klokuje kao 6850 ali msm da mozes da dignes takt na nekih 960 MHz(bez povecavanja napona).

luka
06.02.2011. @ 18:12 #fe417d80

Ova kartica se trenutno nista neisplsati,bolja je gtx 560...

Kivu
09.02.2011. @ 01:02 #9c827784

Da li je dovoljno 550w za ovu grafu? Napajanje je coolermater GX550 sa 44A na 12v grani. Imam jos i5-760, 2x WD500GB, 2x2GB ddr3, gigabyte P55A-UD3 , TV kartica. Da li bi sve ovo radilo bez problema???????????

stefon
10.02.2011. @ 20:15 #7aa1c390

Naravno da jeste...Odlicno napajenje ;))

A
01.03.2011. @ 23:34 #1b3da5ed

@decko koji je odgovorio useru: Sta se gubis,ne moze da se klokne kao 6850? Momak,ovo je 6870 koja je fabricki brza od 6850,a tek kad se uzme msi-jev nereferentni dizajn i dupli kuler sa 6 rashladnih cevi koji hladi i gpu i memaru... Savrsenstvo za oc!

Carli
04.04.2011. @ 14:38 #577ce173

Ljudi ova graficka karta je najbolja do sada klokuo sam je na 1000/2500 Crysis 2 sve na very high fps je oko 70 sve naj naj. -:nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

stefon
10.04.2011. @ 20:27 #4f5c2c5d

Kako ti stoje temperature ??? +:sabija -:ma kaki

Carli
12.04.2011. @ 09:37 #76203b6b

stefon@ temperature mi stoje: idle 32;load 48

Marko
06.08.2011. @ 15:04 #d0f594b3

@Carli: Ja imam 6870 powercolor i radi mi na 1000/1200,preko kog programa si je klokovao i na koliko V?

Carli
12.08.2011. @ 14:20 #63f37a3e

@Marko ja sam je sada i fleshovao ja sam napravio bios na 1100/1280,znaci menjavao sam 5 graficke karte ova je ispala neko cudo nemam zamerki a voltaza je na 1233 pozdrav

ivan
01.09.2011. @ 03:39 #660f69e4

Kakva je ova kartica, da li je vredi kupovati sada ili treba izdvojiti novac za neku drugu?

Darko
01.09.2011. @ 12:21 #13ad9db8

Odlična kartica za ovaj novac.

Adi
06.09.2011. @ 12:31 #5c5484d0

Ova ili MSI 6850 Cyclone PE, koja je usput jos desetak evra i skuplja? +:Pitanje

Carli
22.09.2011. @ 01:32 #1a4bbfdf

@Adi ovu uzmi nema nikad da pogresis kad je uzmes reci cu ti kako da je fleshnes pozz

Robert
05.10.2011. @ 16:27 #2ead1625

A kako da je fleshnes? +:pitanje za carli

Milan
10.10.2011. @ 19:29 #3759bc4d

Koje je napajanje potrebno za ovu kartu??? +:PITANJE

Darko
11.10.2011. @ 13:31 #e7fdfe71

500W firmiranog će biti sasvim dovoljno.

dex
23.10.2011. @ 21:40 #c46c8db7

@Carli mozes li mi reci kako da flashujem bios

forcarli
26.10.2011. @ 10:50 #43ed02aa

trebao si reci da si je clock na 1250/1450 tek tad bi poludjeli...i napon na 2.8... +:@carli ti si kralj :)

SneR
28.10.2011. @ 04:58 #bddaf60a

El neko probao BF3 sa ovom grafičkom interesuju me... :)) +:PITANjE? -:PITANjE?

MSI_Guy
31.10.2011. @ 20:21 #9b712721

Radice veoma dobro, HD6870 se generalno dobro pokazao sa BF III i uz prakticno sve na High ce raditi, ali nije preporucljivo paliti AA i AF :)

MDR
03.11.2011. @ 01:46 #ee12373b

ha, battlefield 3 kod mene na msi radeon hd 4870 1gb radi sve na high bez af i sa aa x2 na 40fps, ume da padne na 28, ali ne cesto. Tako da mogu misliti kako radi na ovoj grafickoj... -:ajde samo jos malo da spuste cenu :)

SneR
19.11.2011. @ 13:59 #d2e0aa31

Ja isto imam 4870 :) i meni tako radi BF3 ali oseti se u helikopteru i avionu da fali jos frejmova (FPS-a) Tako da ocekujem da sa 6870 bude 60-70 (FPS-a), i da ne opada ispod toga. Nemojte meriti po Singleplay-u vasu masinu i graficku, Multiplay je zahtevan jako! Ako jos neko ima iskustva sa 6870 neka se javi! Moja preporuka iz iskustva govori da je ova graficka dovoljna za BF3.

Adi
24.11.2011. @ 15:33 #566625e0

Kupio Twin Frozr II OC varijantu, sljaka dobro, al mi se nekad zagreje do 90 stepeni, pa mislim da je to malo vise nego sto bi trebalo. Verovatno je zbog neprovetrenog kucista :(. A sad pitanje za Carli a i sve ostal: Jel moze i ova moja da se flesne i da li neko ima iskustva sa njenim klokovanjem i ponasanjem u tim prilikama? Hvala unapred i pozz svima +:Nije ona nego neka druga :)

Marko
25.11.2011. @ 12:44 #671e00d9

90C je prilično visoka temperatura, dodaj kulere na kućište napravi bolji protok vazduha u kućištu i spusti temperaturu ispod 80C, tek tada razmišljaj o klokovanju.

SneR
25.01.2012. @ 06:00 #eb253eca

Dru ima ovu graficku, temparatura mu je u windowsu na 37 C Nesto nije u redu sa tvojom grafickom. U igrica mu je 50-60c. Proveri na koliko ti rade kuleri, na koliko posto hladjenja ? Kad igras igre stavi na 50%.

arsen
28.01.2012. @ 17:40 #da77beb4

može da bude visoka temp od lošeg napajanja,vidi prvo jel imaš prašinu u kuler,ako nema,probaj drugo napajanje

Matija
31.01.2012. @ 15:38 #fdb8ebb7

Koj je najbolj od svih 6870 koje imaju ovde u ponudi???

SneR
02.02.2012. @ 16:29 #8212c18f

Ova ti je najbolja, jeftina je a ima sve sto imaju i ostale 6870, plus je u prednosti sto ima 2 ventilatora, znaci da je hladna i da kad je overklokujes nemas problema, kao overklokovana radi kao 560 ti (titanijum). Tako da ova graficka je pun pogodak i nema mane nikakve! +:Za @Matiju

q8300
10.04.2012. @ 20:16 #d6fb7c0d

imam procesor intel core 2 quad q8300 na 2.5 ghz (nmg da ga overklokujem) pa se pitam dal bi on pravio usko grlo za ovu graficku

Goran
17.04.2012. @ 23:03 #23970801

Ovo u Em*i-ju nije twin frozr vec obicna MSI 6870 sa jednim vent-om. Bucniju karticu nikada nisam imao :) Twin Frozr je puno bolja ali ima nesto losiji auto fan profile, ali sa ventom podesenim na 46% (potpuno besumna) ne prelazi 65-70c u full load-u. Twin Frozr da, ali ovu nikako ne mogu da preporucim, osim ako vam ne smeta buka. Odah mi je bilo sumnjivo twin frozr za 140e je nemoguce. +:Hladjenje -:Malo losiji auto fan profile

Nenad
28.12.2012. @ 15:05 #c9b8b9b4

Dali neko moze da mi kaze zasto nemam napredak sa ove kartice ali fabricki clock je 920mhz na GPU sa 4870hd 1gb??? npr u Modern warfare 3 imao sam preko 30 fps sa 4870 a sa ovom isto tako do 35??? dali mi je procesor ili maticna usko grlo? imam core duo e8400 i g41-p28 MSI maticnu, bio bi zahvalan ako bi neko mogao odgovoriti... hvala.. +:PITANJE -:pitanje

uroskm
12.04.2013. @ 16:06 #51557a29

Zbog procesora, to je star procesor, nebitno sto mu je brzina 3.0ghz.Ukoliko mozes da izdvojis 200e uzmi Asrock 970 pro3 i neki procesor iz serije FX 6xxx i Uzmi 2x4gb ram, tek tada ces primetiti drasticnu razliku izmedju 4870 i ovde :)

tomix
22.11.2013. @ 15:39 #d0b59d34

Moze li ovagraficka na napajanje LC power 6550 550w.. uz to ostatak kompa : phenomII 545 otkljucan u b45 x4 3ghz, 4gb ddr3 1600mhz , 320gb i maticna GA-M68MT-S2 Socket AM3

nexi
08.02.2014. @ 17:38 #96e313dd

jel moze da se namesti ova 2 venta na obicnu da ima jedan vent,mislim samo da se skine maska i stavi sa 2 venta???

Kimi
15.06.2014. @ 17:35 #19fa7d2e

Igram dosta igrica i racunar radi 16 sati dnevno, ali se ipak trudim da mi komponenete sto duze traju. Redovno cistim racunar od prasine (na 3-4 meseca).. Kupio sam grafiku u januaru 2012, u pocetku radila kao sat... posle nekog vremena kuleri poceli da se deru kao nenormalni,sta cu... skinuo,podmazao.. Nakon toga svaki put kad bih je cistio morao sam i da podmazujem ventove(pocela trosi ulje :P ) dok posle 2 i po g rada nije otkazala. Da napomenem, otkazala je dok je racunar bio u idle-u. +:Ne preterano bucna, ako se ventovi podese ne prelazi 70c -:Otkazala posle 2 i po godine

Igor
28.02.2015. @ 07:04 #a5978c26

Uzeo polovnu Twinfrozer III, kartica ima odlicno hladjenje, plus je i kuciste lepo ventilirano pa se u igrama ni ne oseti.. A naravno, podesavanja svena full, tu nema govora. +:ozbiljna graficka, nisam se pokajao -:trosi 150w

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan