logo
Bubi

MSI Radeon HD 5450 1GB GDDR3 R5450-MD1GH

11.03.2010. @ 00:10   #Komentar #Grafička karta #MSI

Ima li neko ovu graficku? Interesuju me utisci. Hvala!

17 komentara

Srki
03.11.2010. @ 23:54 #435950b7

Da li ova kartica ima 64 ili 128 bita ???

Marko
04.11.2010. @ 12:10 #a510e7ff

64 bita-a.

Sok
27.01.2011. @ 16:53 #84f6c839

Valja li ovo kupovati?Kako se pokazala sa novijim igrama?Ogrubili je zbog 64bit...

Pero
12.02.2011. @ 20:53 #072f94eb

Ja imam ATI 5450 XFX 1 GB DDR2...pokazala se kao odlicna graficka kartica..Moze da gura sve novije igrice...Zasto svi mislite da je kartica losa ako ima 64 bit memorijski interfejs???..Memorija kartice jeste vazna ali nije presudna, najbitniji je procesor kartice.....Ova kartica podrzava directX 11, ima dobar procesor,1GB memorije je sasvim dovoljan da gura sve novije igrice, naravno ako imash dobar procesor i bar 2GB RAM-a....Moja preporuka je ova graficka kartica... :))))

Johnycky
17.08.2011. @ 21:45 #f4749cb8

Sjajna mogu sve nove igrice, a uz nju imam 3 gb ram ddr3 i intel pentium dual core e5700 3,00 GHz +:sjajna

Priki
04.12.2011. @ 22:00 #7f821c3a

Sta mislite da li moze PES 12 na ovaj komp ova graficka, 3 gb rama, intel pentium 4 2.80 GHz ? :)

reli666
09.01.2012. @ 19:49 #6f441da5

ćao drugari zanima me kako ova kartica radi sa kubuntom 11.10 ne koristim Windows,pa me zanima .... :)

marko
28.07.2012. @ 22:24 #6e982262

ODLICNA JE, s' obzirom da mi je konfiguracija jako slaba, procesor Intel Celeron 1.8, RAM 1GB DDR2, uz nju igram NBA 2K12 na high...

Coa
28.10.2012. @ 15:44 #80e5adbd

Ne bih se slozio sa tim da moze da gura sve najnovije naslove,i ako moze te je medium ili low a koja je svrha igrati igrice na low,za gejming treba malo vise zavuci ruku u dzep ..:)

Expert
01.02.2013. @ 19:18 #b8defbc9

Glavni problem kartice je memorijski interfejs. Samim tim nije predvidjena za igranje. Naravno ja kao neiskusan, izmedju Radeon 4650 i 5450 izabrao sam 5450 (uvalili su mi ovi iz Win-Win-a). To se kasnije ispostavilo,vise-manje kao greska. Al' sta je tu je. Dakle da predjemo na stvar. Meni na rezoluciji 1366 x 768, sa AMD Atlonh-om i 2GB RAM-a DDR2, gura PES 2013 na high, LoL na medium detaljima (FPS je 60 uz povremeni pad), NBA 2K12 na high, osim vsync koje je iskljuceno, Call of Duty: MW1,MW2,MW3 na medium, Blur na high, WoW VOTLK na medium, Crysis 1 na low-medium, FIFU-u 12 na medium...Sve u svemu sama arhitektura kartice nije predvidjena za gejming, al' to ne znaci da se uz neki solidan CPU i RAM ne moze poterati neka novija igrica, naravno ne na high podesavanjima. Inace kartica se malo vise greje, jer ima pasivno hladjenje(ukljucuje se po potrebi), tako da je tempretura od 45-60 stepeni(moj licni rekord je 69 stepeni). Takodje karticu je besmisleno kupovati ako je u pitanju monitor veci od 19''. Al' s obzirom na cenu kartice, ova kartica je sasvim solidna. +:GPU,DirectX,DDR3 -:64 bit memorijski interfejs (8 GB/S up to 12,8 GB/s)

Expert
01.02.2013. @ 19:19 #78e2466e

P.S. AMD Atlonh 250 X2 3.0 GHz je u pitanju, a RAM radi na 800MHz.

v1per
28.03.2013. @ 07:07 #ddc8e55f

ja je imam i sve novije naslove teram na low-med kako koji i prezadovoljan sam

Aleks.
22.01.2014. @ 14:07 #2931330f

Dali bi gurala napajanje od 300w?? hvala i pozdrav +:Pitanje..

Aleks
27.01.2014. @ 17:47 #76e5195a

Kartica je dosta doba..i ako je pasivno hladjenje gura svoj maximum i ne pregreva se..za sada je gurala na high naslove iz 2010,2011 te..pes 13 bez problema...sne u svemu ja ne igram neke nadrkane igrice..ali grafa je ok. +:Odlicna kartica za ove pare.

Aleksandar Coa
09.02.2014. @ 19:12 #ad420db5

Da li ova graficka moze da radi na:intel core duo 2.20 x2,ploca:P5LD2-X/1333,2 giga rama ddr2,400w napajanje??? HVALA VAM UNAPRED!!!

mika
17.04.2014. @ 15:36 #074ca3e8

Imam ovako sistem 2gb rama ddr2, process 64x2 dual core 4.400+2.30 , hd 5450 msi ddr3 grafu (tj ova o kojoj pricamo) i da vam kazem, zadovoljava moje potrebe za sada..ove najnovije igre cak i na medium pokrece, i za sada nemam neke zamerke.Naravno tehnologija je nemilosrdna pa ce se iz mesec u mesec jace masine praviti, tako ce se i jace konfiguracije kupovati. +:po meni dobra kartica , za koju cenu sam je inace platio

MSI_Guy
08.12.2014. @ 11:53 #9b3cf66f

@Aleksandar Coa Moze naravno :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan