logo
Redakcija

Kina izbacuje sopstveni OS u oktobru

25.08.2014. @ 12:30   #Novost

Kina se nada da će predstaviti sopstveni operativni sistem do meseca oktobra čime će dodatno smanjiti zavisnost zemlje u odnosu na strane operativne sisteme kao što je Windows, objavila je vladina novinska agencija Xinhua. Operativni sistem koji još uvek nema naziv će biti ponuđen za desktop personalne računare sa planom da se kasnije proširi i na smart telefone. Kako se navodi u saopštenju ove novinske agencije, kraj podrške za Windows XP kao i zabrana korišćenja Windowsa 8 na računarima vladinih institucija ranije ove godine je otvorila potrebu da Kina kreira sopstveni operativni sistem za svoje potrebe.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan