Na radnom doručku u beogradskom restoranu Smokvica, kompanija Ericsson i Elektrotehnički fakultet u Beogradu, predstavili su rezultate zajedničkog istraživanja pod nazivom „Umreženo društvo“. Da razvoj mobilnih tehnologija i njihova efikasnija upotreba pozitivno utiču na ekonomski napredak države, smatra 68% ispitanika. Više od jedne trećine ispitanika, reklo je da internet koristi svakodnevno između dva i četiri sata, a skoro 25% njih više od šest sati dnevno. Najčešće su online kod kuće i na poslu, dok 33% anketiranih kaže da koristi mobilni internet u prevozu. Što se tiče očekivanja ispitanika o načinima na koje će šira upotreba mobilnih tehnologija i servisa pomoći razvoju društva, 72,2% je istaklo da bi se to, pre svega, pozitivno odrazilo na unapređenje rada državnih institucija i smanjenje birokratije.