logo
Lesa

Hitachi Deskstar 500GB 7k 16MB SATA300 HDS721050CLA362

08.06.2010. @ 15:48   #Komentar #Hard disk #Hitachi

Ima li neko ovakav hard? Zvuci jeftino za ono sto pruza. Razmisljam da ga kupim ali ne znam kakav je u praksi.

32 komentara

Goran
13.06.2010. @ 00:34 #4b53a532

Koristim duže vremena hitachi hard diskove i to na dvr uređajima za video nadzor gde su hardovi izloženi extra mučenju sa hitachijem nikada nisam imao ni jedan problem tihi su hladni i brzi tako da ti toplo preporučujem ovaj hard nećeš se pokajati rade bezprekorno +:HLADAN BRZ TIH

Zeljko
25.08.2010. @ 01:11 #f9466ba7

Slazem se sa goranom :) extra hdd +:Tih,brz

aca vtec
07.09.2010. @ 19:09 #0eb48ddb

pola godine,pun bed sektora,sve u svemu krs,ne preporucujem ga za bekap podataka,zaobidjite ovaj hard disk pri kupovini........

jabre
16.09.2010. @ 13:45 #12b599c8

ovaj ACA-vtec izgleda je neka konkurentska firma hitaciju ha ha . Koji lik. WD su za otpad a ne za prodavnice. Par mojih drugara ima WD i cupaju kosu od njih. Nema nema pa na mesec dva dana pada sistem. Ja imam hitachi i nikad nikakvih problema nisam imao sa njim.

Goran
27.09.2010. @ 19:11 #d1803319

Aca vtec......E Aco Aco koliko hard diskova prođe kroz tvoje ruke na godišnjem nivouja nesmem ni da pričam imam jednu puno veliku kesu garancija svaki drugi treći dan po jedan hard je u mojim rukama i baš bih voleo da vidim taj tvoj Hitachi pun bad sectora :)to bi za mene baš bila pojava bolje reći doživljaj takav Hitachi još nisam sreo.Kakav WD oni zeleni još nešto i valjaju a plavi je najgori lom koji sam video svaki ispušta neke visoke frekvencije dok radi a od toga boli glava kao i od njegovog rada malo glavi malo zeza sad hoću sad neću.Moj savet je Hitachi i Seagate što se tiče 500 GB tu nema promašaja.Pozdrav svima +:Hladan tih brz odličan odnos cena kvalitet

Baki
29.09.2010. @ 17:21 #d6aebe41

Ni ja naravno nemam problema sa hitachi-jem uzeo sam ga naravno zbog cene prvo 320 gb pa posle i ovaj... na dve masine kod mene su obe i... da kucnem u drvo...

Vlada
23.10.2010. @ 21:57 #fb6790d2

I ja mislim da je Hitachi dobra kupovina i planiram da kupim ovaj. Na laptopu imam Hitachi hdd i nikada nisam imao problem s njim. Imao sam WD koji sam kupio pre 4 god ali je počeo da klikće odmah nakon isteka garancije od 3 godine (maler...). Nakon toga sam kupio SEAGATE SV35 Series 35.5 500GB SEAGATE, 7k 16MB SATA2 koji je već nakon nepunih godinu dana upotrebe počeo da otkazuje, nekad se desi da čujem motor u njemu kao da "zaleće" rotaciju. Po S.M.A.R.T rezultatima vidim da mu se bliži kraj, planiram da ga uskoro reklamiram.

lile
13.11.2010. @ 15:36 #90e5dda2

ma, sve je bolje od usr...g WD!

alibaba
01.01.2011. @ 16:43 #e760683c

Koliko sam ja upucen Hitachi je uvek bio jedan od najboljih proizvodjaca elektronskih komponenti, logickih i integrisanih kola. Bio je jedan od prvih, ako ne i prvi koji je uveo mosfet tehnologiju u elektronski svet (davno to bese).Jedina mana je sto nije medijski eksponiran (citaj isforsiran) kao ostali proizvodjaci. U svakom slucaju toplo preporucujem Hitachi, jer sam imao iskusta sa njim. Hitachi HDD od 7 godina i ko zna koliko radnih sati torture jer je koriscen na lokalnom serveru i dan danas radi. WD od tacno 3 godine i 17 dana na istom mestu, zakucao (prvo lupao-kasljao kao lud, a na kraju crkao) i bacen u kantu.Takodje imam jos nekoliko uredjaja od Hitachija (uvezeni bas iz japana) koji nisu vezani za racunare vec za hi-fi ozvucenje i mogu reci samo, HITACHI. +:Hitachi

Djole
20.01.2011. @ 16:21 #23c30bae

Veliki oprez kod ovog modela...kupio sam jedan i pri prvom paljenju kompa pokazalo se da uopste ne radi...posle njega je stigao drugi totalno isti koji bio malo bolji nego prethodni, radio je celih deset minuta i onda Vecnaja Pamjat!!! Mozda je meni zapala neka losa serija ali treci put stvarno nisam mogao da se cimam i uzeo sam WD Caviar Blue 500 GB. Western Digital i njegovi modeli jesu budjavi i pocinju da krce i pucketaju posle nedelju dana ali bar rade... +:Nemam pojma -:crkava brzo

Dragan
06.02.2011. @ 02:29 #23edf8b3

Relativno kratko ga imam, ali sam se iznenadio koliko je hladan i stvarno se ne greje ni pri većim opterećenjima. Ostale osobine su u rangu ostalih HDD. Razlika se tu ne može primetiti sa strane korisnika, jedino ako se vrte neki testovi onda bi dobili neke brojke koja ništa ne znače u realnom radu prosečnog korisnika. +:hladan

danijel@
07.03.2011. @ 01:39 #96ba2d93

Dali ovaj hard radi na MSI K9n2 cf ploci posto je tamo u pitanju Sata- II ??? unapred hvala... +:pitanje... -:pitanje...

danijel@
07.03.2011. @ 02:08 #b7c6e210

Dali ovaj hard radi na MSI K9n2 cf ploci posto je tamo u pitanju Sata- II ??? unapred hvala... +:pitanje... -:pitanje...

bili
07.03.2011. @ 20:56 #d7fcaee9

ovo je sata II disk

daijel
08.03.2011. @ 01:18 #4d8e00bb

bili@ hvala mnogo.

djoko
30.03.2011. @ 23:24 #5d314700

apsolutno preporuka tih,ladan ko spricer,stalno na vrhunskom nivou sto se tice kvaliteta i pouzdanosti. ova gospoda sto im je crko hitachi(verovatno)su neshto zajebala,jer zaista kroz ruke a i drugarov servi je prosla tona pokvarenih hd-ova i ni kilo HITACHI :) Wd 75 %,ostalo uglavnom maxtor i samsung.Posle svega preporuka za Hitachi i Segate. -:nishta

Goran
04.04.2011. @ 18:41 #3ecf70e5

Upravu si Djoko Hitachi radim već 4 godine na uređajima za video nadzor što znači 24 h rada za 4 godine nijedan nema nikakvih problema zaboravio sam šta znači crko hard disk dok sa WD milion problema radi 3 meseca dobo i kreću problemi glavi muči se spori sektori i na kraju error nema više.Gomilu WD sam pobacao i li nosio na reklamaciju neki su u garanciji menjani i po tri puta gde sam imao baš problema za reklamaciju.Moja preporuka je HITACHI i SEAGATE,WD ni na poklon samo lepo izgleda plavo zeleno crno plavi ispušta neke visoke frekvencije crni tandrče ko traktor možda im je zeleni bolji ili se tako meni učinilo :) :) +:Brz tih hladan

mile ns
09.04.2011. @ 00:17 #70406a5a

OK ljudi molim vas za pomoc i poprilicno mi je hitno jer je pitanje dana, nedelje kada ce mi riknuti stari maxtor p-ata hdd. Naime imam staru plocu asus p5p800s (intel ) koja podrzava sata1 ali te diskove je skoro ne moguce naci vise ( bar meni nije uspelo ) iako ih par ovde navedeno na itsvet ali proverom dalje vidim da su stamparske greske u pitanju. Procitah da se bez problema moze nakaciti Sata2 na sata1 plocu pa se u device menageru spusti transfer rate na 150 ili tako nesto. E sad zavisi valjda i od hdd-a da li ce podrzati a i od cipseta. Pitanje je ono sto mi vi koji ste kupili ovaj hitachi mozete reci i pomoci da li na njemu ima bilo kakav džamper da se prebaci na sata1 ili nesto slicno ? naravno bilo koji savet na ovu temu dobrodosao ? Bukvalno nemam kesa da se bavim novim maticnim i plocama sto dalje vuce i cpu i RAM tako da trazim samo resenje sa novim hard diskom, hitno, hitno. Hvala !!! +:hitachi -:tek treba da saznam

Ivan
20.08.2011. @ 09:50 #0c8febd2

Odličan disk za smešne pare, WD ima u poslednje vreme dosta reklamacija, kao i Samsung.Hitachi diskove imam oduvek i nikada mi ni jedan nije crkao. +:tih, brz, hladan -:za sada nikakve mane

Mitar
30.08.2011. @ 16:16 #eb6b107a

Imam ga vise od 1 godine i radi savim zadovoljavajuce odnosno 3733 radnih sati sto je sto je oko 155 dana konstatnog rada! +:pouzdan,brz -:ponekad se cuje krcanje

bili
15.02.2012. @ 18:14 #b954e377

disk je dobar,ali ja sam ga platio 35 evra pre godinu dana. ko tu koga?

E
25.05.2012. @ 16:45 #6f53dcc7

Potopile se fabrike Bili koje rade elektroniku i zato su sada HDD skupi :S +:Za Bili -:potop :S

misa
09.09.2012. @ 16:33 #58a97590

tih, hladan, brz, vec drugu godinu gura. placen 33 evra. +:extra hdd

Marko
16.02.2013. @ 12:27 #a6e1dd35

Zna li neko kakav je ovo hdd,koja mu je brzina prenos podataka(ako moze neko poredjenje sa drugim modelima i proizvodjacima)?

Marko
16.02.2013. @ 13:08 #877892e3

Zna li neko kakav je ovo hdd,koja mu je brzina prenos podataka(ako moze neko poredjenje sa drugim modelima i proizvodjacima)?

SALE94
13.04.2013. @ 11:21 #1bc1713d

Jako dobar hard disk poprilicno brz maksimalnu brzinu sam postigao sa 4 manja avi fajla, zajedno zauzimali 700mb prebacio sam ih iz foldera u folder, brzina je isla 115mb/sec maksimalna. A minimalna kad je u pitanju prebacivanje iz foldera u folder je bila 30mb/sec kada ima zilion fajlova u folderu. Mozda i manje al to sam zabelezio. +:Hladan jako brz i tih -:nema ih

Yoyimbo
15.08.2013. @ 13:01 #efd96d9e

Izuzetan hdd. Kupio sam ga pre dve ipo godine za 4089din u winwin-u i to mi je jedna od najboljih kupovina.:D Chak je i garancija za njega na 3godine a ne na 2 kao kod ostalih!!!!Radi mi kao sistemski i razbija.Brz, pouzdan i relativno hladan.Kod mene ne prelazi 40stepeni kad mi je otvoreno kucishte mada sam skoro instalirao coolere koji mi hlade hdds pa je temp max35.Inache imam i spinpoint F3 1TB ali je ovaj znatno bolji.Bar je takav moj utisak..Ako josh postoji negde ova serija, kupujte bez razmishljanja! +:IZUZETAN HDD

Boha
05.01.2014. @ 17:13 #d7076fc7

Posle 2 plava wd koji su crkli tacno 731 dan, znaci 1 dan posle garancije, rekao sam nikad vise wd, i sada sam po preoporuci par drugara i citanja na forumima odlucio za Hitachi, uzeo sam slican model ovom samo zadnji broj je razlika, i moj je sata600.

Aleks
21.01.2014. @ 12:08 #7faa070e

Extra hard..koristim ga dosta dugo i radi bez ikakvih problema...moja preporuka. +:Dobar tih pouzdan

Daca
28.01.2014. @ 00:24 #bcbc7456

najjaci hard koji je hitachi ikada napravio!!! prezadovoljan sam sa njim!!! +:extra hard moram da kupim jos jedan! Brz tih pouzdan!!

Korisnik
08.07.2014. @ 14:25 #59f08a08

Koristim ga 4 godine, i za svo ovo vreme mnogima sam ga preporučio. I danas mu ništa ne fali, nema bad sektore... Ipak, razmišljam o SSD-u da mi zameni sistemsku particiju. +:Odličan kvalitet i performanse -:ipak nije SSD (((

Micko
23.03.2015. @ 13:34 #57a82f63

Koristim ga vec 2 godine i nikakav problem nisam jos uvek imao, brzo kopira fajlove, ne cuje se, nijedan bad sector jos uvek, u starom kompu imam jedan Hitachi koji je radio punih 11 godina i tek od skoro poceo da stuca, tako da sta da vam kazem osim da ce vas garantovano sluziti bar celu jednu deceniju, sto je od obicnog hard diska kao mehanickog uredjaja i vise nego dovoljno! Svaka preporuka za Hitachi diskove!!! +:Odlicna cena, vrhunski kvalitet, tih, brz i hladan!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan