Stigla je moja sledeca graficka . DX 11 i dosta snage a jeftina . Postavicu komenatar kakva je kad je isprobam
mislim da je realna cena ove graficke oko 10.000 din. Slabija je dosta od 4890, a slicne su cene. Zamislite kakve ce tek buduce igrice biti zahtevne. Ne isplati se kupovati je sada. Jedini plus je DX11 -:cena, performanse,128bit
ko voli CFX u racunaru plati ove dve 260e i ima bolje performanse od 5870 koja je 306e
da li se isplati uopste kupovati ovu graficku il nesto bolje -:128 bitna magistrala
Ako ti je frka, isplati se , ako imaš vremena, mnogo je bolje sačekati da 5850 padne ispod 200e.
Ljudi ima li smisla prelaziti sa Asus GF 8800GT na ovu karticu?
Mislim da nema smisla. Imam istu karticu kao i ti i ne bi prelazio na ovu. Ova jeste malo bolja, ali ne za doplatu od 100e. Ako već misliš da menjaš, idi na 5850 da stavarno osetiš razliku. Što se mene tiče i dalje igram sve na very high tako da je neću menjati još bar 9 meseci, čekam 6xxx seriju ati kartica :)
a znali neko kada ce da opadne cena 5850 i na koliko otprilike
Posle Nove godine bi trebala da bude 200e. Ispod 200e će biti od prilike u februaru, martu..
Treba mi pomoc u vezi ove graficke kartice. Pre nje sam imao nvidiu 9600gt 512MB i imao sam u CoD4 (multiplayer) od 170 do 250 fps. Sad sa ovom karticom koja je mnogo brza imam isti broj fps, cak mi se cini da je i manji nekad. Da li je moguce da mi je procesor slab za ovu graficku??? reinstalirao sam windows, najnovije driwere i nista se nije promenilo...Proc. je Athlon 64 5000X2, radi na 2,61GHz, ploca K9N 570, 2GB RAM 800MHz, napajanje realnih 600W. Mora li ipak jaci procesor?
imam ati 3870 dali se isplati prelaziti na ovu karticu ili treba sacekati novije verzije
Imam ekvivalent tvojoj kartici 8800GT, i dalje igaram sve igre na very high na full hd moniotoru, tako da ako ti se baš žuri pređi na ovu. Ako imaš vremena i strepljenja sačekaj da Nvidia izbaci svoje grafike, pa da padnu cene Atiju i lepo uzmeš 5850 i stvarano osetiš razliku.
gorcilo ,pogledaj ovo pa sam rasmisli ...sto se tice nekih performansi ,malo je bolja ova 5770 od 3870 ,ali opet uz ovu dobijas i dx 11 ,eyefinity (ako ti je to potrebno) itd itd ...mada ako ti se ne zuri i ako si u mogucnosti ,bolje uzmi 5850 ili 5870 (zavisi koliko si finansijski u mogucnosti) ,mada budi siguran da uz dobre ostale komponente ( Procesor , ram ,dobra maticna...) ova 5770 ce ti biti odlicna ...ovaj malisa u crysisu (gde obicno nVidia vlada) izvlaci 29fps-a u dx 10 na 1980x1200 ...eeej zapitajte se malo ko ima toliki monitor ,sta ce ti vise ? poznato je da je crysis trenutno najzahtevnija igra i da najvise muci graficke ,ako ovako dobro radi na crysisu ,kako li tek radi na igrama tipa COD ,UT ,WOW ili sta ja znam sta vec igrate ...bruka ! nemojte da vas buni magistrala od 128bit-a ,ova graficka ima veci bandwidth od 4850 a u rangu je sa nVidijinom gtx 260 koja imamagistralu od 448 bita ...nije sve kao sto se cini na prvi pogled :)
link za gorcila ,tek sad vidim da ga nisam okacio ------------- http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=615&card2=547
Hvala na pomoći,ali ja neznam sta muči moj računar,u crysu ja nemam problema,ali dirt 2 i pankiller 3 me posle jednog nivoa izbace iz igre,call of duty 6,jedva radi na minimum rezolucije.imam phenom 9550,ati gigabyte 3870 sa512 rama,4giga kingston rama i plocu gigabyute ma78gm-s2h,napajanje 500 w.Trebalo bi sve da leti ali nije tako.Menjao sam drajvere na grafickoj ali nema efekta. ima li neko rešenje
ako je 9550(2.2ghz) to ti je slabo za igre,najcesce koriste 2 jezgra koja su u tvom slucaju poslabasna, prbaj malo da ga overclockujes pa vidi, a mozda ti je i sistem los +:@gorcilo
Ne slažem se saxom, zbog slabijeg cloka procesora može da gubi oko 5 fps u igrici do maksimalnih 10, čovek kaže da mu jedva radi na minmalnoj rezoluciji i da ga izbacije iz igrica, tako da sigurno nije do procesora. Pogotovo pošto mu radi crysis a ne radi dobro u call of duty 6 koja je skoro duplo manje zahtevna. Ako neupeš da nađeš uzrok, reinstal sistema ti ne gine.
pa na niskim rezolucijama ti vise radi procesor nego na visokim, pogledaj testove i videces kolika je razlika u frejmovima na niskim a koliko manja na visokim rez sa razlicitim procesorima, mada ovde opet nesto smrdi, koji su ti driveri?
Jel se isplati ovo cudo? Kupujem racunar sada i razmisljam o ovoj karti, ne bih uzimao nesto mnogo skuplje.. Pa sad vi meni recite dali valja karta. Gledao sam testove na netu i po njima je u rangu sa karticama koje su dosta skuplje od nje ali ovde sad vidim vase komentare tj da ne radi bas lepo i da ne vredi ovoliko..
Naravno da se isplati, trenutno best buy do 150e.
A da uzmem gigabyte ili sapphire, imam gigabyte maticnu, jel to nesto znaci, mislim jel optimizovana za gigabyte ploce ili je apsolutno sve jedno? I zna neko mozda kada ce da izadje 5770 vapor-x ista ovakva samo sa boljim hladjenjem, ima je u evropi al nema nesto kod nas
Proizvođač je nebitan, nebih ti samo preporučio msi, gledaj samo cenu i garanciju. VaporX je malo bolja, ako ti se ne žuri sačekaj nju, možda dok stigne padnu i cene običnim.
Kupjena pre desetak dana. Temperatura OK. Sa otvorenim kućište dostigla je 72 stepena. Inace sa jedinim kulerom (Nanoxia 90mm) koji je montiran sa bočne leve strane i duva u grafiku, temp. je uvek ispod 70 stepeni i sa najzahtevnijim igrama kao sto su Dirt 2, COD4-MW, STALKER, ....... inače ovo je revizija 2 kartice i nema referentni oblik, već je otvorena i sa većim kulerom, koji je veoma tih i pokriva ga zvuk Nanoxie. Po nekim testovima koje sam gledao pre kupovine, kartica je tiša i hladnija od toliko hvaljenog Sapphire VaporX-a. +:Hladjenje, buka -:128 bitna magistrala, a i cena
Moze li pristojno da se igra na 1980x1020????
zavisi koje napajanje imas,i to mnogo,narocito u kombinaciji tok nezasitog x4 i extremno nezasite 3870! spora su jezgra za dans iako ih ima 4 ali najveci problem je to sto je 3870 toliko zgazena kartica od strane ovih novijih igrica da je to cudo. samo 9600 ima duplo vise teksturnih jedinica od 3870,mislim da je 9800gt i dalje baja za nju. 4850 je vec neka druga prica,da ne ispadne da sam na strani nvidie jer i nisam. ati hd3xxx je korak napred za atija ali i dalje veliki promasaj. sa hd4xxx ati staje uz nvidiu. mada ja ipak mislim da je napajanje jer nije da ti secka nego ne radi. +:@gorcilo -:@gorcilo
x4 ~ 125W min 3870 ~150W MIN MIN imas 24 pina? proveri v2 12v granu sta znam,al sve sto je u spec po tdu ili max preko 100W za mene nije :) +:@gorcilo -:@gorcilo
U čemu je razlika između Gigabyte-ove R577D5-1GD-B i R577UD-1G ? Zna li neko gde ima da se kupi na čekove?
Kupio sam ovu graficku pre 20 dana, sve igrice gura na max bez problema, a moze i da se klokne solidno. Smatram da za ovoliko novca nema bolje graficke. topla preporuka svima +:Za te pare best buy
moze neko iskreno da mi kaze jer ima problema sa drajverima
Kao prvo nemoj mesati rec "jer" i "jel", zbog toga sto imaju sasvim drugacija znacenja. Problemi sa drajverima 57xx seriju su uspesno reseni jos krajem proslog meseca. Tako da za drajvere nema brige. U medjuvremenu su izasli i drajveri koji daju i 7% bolje rezultate(to je ova 8.12 serija drajvera). Pozz
Instalirao sam drajver 8.12, ali tek sa "zakrpom" koja je inace duplo vece od drajvera kartica je najzad proradila kako treba. Pojavio se izgleda i 8.20 drajver, ali znajuci ATI-ja, cekam povratne informacije sa foruma pre nego sto je instaliram. -:Drajveri
koja je bolja ova gigabyte radeon HD 5770 1gb ili sapphire radeon HD 5770 1gb vapor x jedino sto sapphire ima takt 860mhz i 4800mhz a ggabyte 850mhz i 4500mhz jedino me to muci
Ljudi hocu da kupim ovu kartu i zanima me koja je razlika izmedju ove i druga dva gigabajtova modela? Ja sam vec narucio i nemam pojma sta cu da dobijem tj. koju od te tri¿ pa zato pitam.
koja je razlika izmedju ove grafe i gtx260, cene su slicne?
ja imam ovu grafu, ovde je greska da je frekvencija memorije 4500mhzm posto kod mene pise 4800mhz. tacnije, frekvencija rama je 1200mhz, ali posto je u pitanju ddr5, mnozi se sa 4 i dobija se prava vrednost! sve preporuke, grafa je zmaj! +:@markoroot
Ova je tehnološki mnogo bolja (dx11, 45nm, manja potrošnja i buka, hdmi..), dok gtx260 ima oko 10-15% bolje rezultate. Iskreno ja bi se pre odlučio za 5770.
Hvala druze
al je dooobraaaaaa. totalno odusevljen :))) +:performanse
e da li ovu graficku mogu da uparim sa i7 920 2.66 8mb 4gb ram ddr3 kingstton ,intel dh55tc.da li cu izvuci punu snagu procesora i graficke
Naravno da će izvući maksimum..
Da li se uz ovu grafu dobija kupon za igricu {DIRT 2 i slicno},inace mislim da je grafa zmaj. +:PITANJE -:PITANJE
imao sam ovu graf i sve je radilo na high detaljima, rezoluciji sa AA bez problema(mislim na igre). ali posle nekog vremena kad god udjem u korel nakon nekoliko min. ekran mi poplavi, pocrni, pobeli...(kako kad). odnesem ga ja kod prodavca(ceo komp mislim) oni kazu da graf nije u redu i zamene mi je sa hd 5750 :( nisu imali vise 5770-i . i hd 5750 je odlicna ali ipak imao sam bolju. a sto je najgore ovi iz servisa mi nisu vratili pare(razliku izmedju ove 2 graf). sto se tice igara sve mi je radilo u full-u. da li neko zna sta je bilo u pitanju? poz p.s. graf je odlicna ali ja nisam mao srece da kupim ispravnu :( p.s. 2 konf mi je intel core2duo e7500, 2 gb ddr3 ram i 450w, imaju li ovi problemi kakve veze sa konf?
Idi u servis i traži drugu 5770 ili razliku u kešu, koja je 20-25e, zeznuli su te.
Ima veze tih 450W ... meni se sa 450W napajanjem gasio komp i plaveo , beleo ekran itd i u radu u windowsu a kamoli igrama... mislim da je sa grafom sve bilo u redu ali da su iz straha u sservisu zamenili :( +:Odgovor za Gunnera, nemam ovu graf -:Ne znam
Ne moze da izgura GTA IV na full detaljima na 1920*1080 :(((
Odlična grafička...!!! +:Vredi je imati -:Za sad ništa.
Da li ce sa AMD 64 x2 4200 + 2.2 Ghz izvuci max???
Da li bi se uklopila sa athlon II x2 250 procesorom i lc power 550w?
naravno da nece sa AMD 64 x2 4200+ da izvuce max Treba ti barem neki athlon II tipa 435
kako bi se ova grafa uklopila sa E8400 3.0 , gigabyte ep 45 ds3, 4gb ddr2 800 , dali je dovoljna konfa za nju , a to isto vazi i za gtx 460 . Dali ?
dowoljna je marko
Da li znate koju naj bolju graficku da stavim na ovaj procesor ( Intel Pentium Dual CPU E 2180 @ 2.00 GHz , 2 GB RAM )
Da li moze ova graficka da podrzi ( Intel Pentium Dual CPU E 2180 @ 2.00 GHz , 2 GB RAM ) ?
Da li će moći u matičnu ASUS P5KPL SE
Može na bilo koju matičnu, samo da ima PCI x16, tako da može i na tu Asus.
Da li može da se uklopi sa Intel Dual-Core E5400???
Kupljena pre godinu dana. Rev. 2.0 pa nema referentno kućište, već je otvorena sa Betmobil poklopcem sa ventilatorom. Za sada radi odlično, pu, pu, pu, da ne cuje zlo. Tiha je jako, temperatura neznatna i u najzahtevnijim igrama. Normalno, nije u rangu HD6850, ali kad je kupljena bila je mrak za te pare. I dalje važi, za ove pare je zbilja dobra investicija. +:Tiha, brza, hladna -:jos joj tražim mane
Da li je dobra ova graficka za igrice ? Zato sto zelim sve da igram u fulu na high . ?
Da li ova graficka ima CrossFire???
Jel moze neko da mi preporuci graficku do 150e za ovu konfiguraciju: amd phenom x4 b965, asus a4m890gtd pro, 4 Gb mushkin rama, kuciste nzxt lexa s sto se tice hladjenja kuciste je kao stvoreno za to.
Za oko 150e imaš GTX 460 768MB, desetak evra više ti košta 6850 (koja je po meni najbolja), jeftinije su 5770, GTS450 i 5750. +:Za XeroX
Posto je ova karta