Ja sam kupio ovu karticu pre 2 mseca. Pri igri kartica dostize i do 85 C . Pa me interesuje da li je to za nju normalno? Ni jedna mi se nije grejala kao ova.A to sam primetio jedino kad igram Far Cry 2. +:Pitanje
Kada sam citao testove za 4850 u digitalu,pre nekih mesec dana,mislim da je najava bila za sariju 4800 rekli su da mu je radna temperatura~100 C,tako da mislim da je to kod tvoje karte normalno,jos ih ima 2,tako da moguce da je to razlog...Uglavnom ja imam N9600gt silent,i ona sa hladnjakom klokovana sada radi na oko 55 stepeni,leti je bilo oko 70...Medjutim za Atija je normalno da radi na vecim temperaturama,ali je po meni on lider sto se tice proizvodnje grafickih karti.Svi uredjaji,oni koji se bave frafickim dizajnom,i sl. koriste Ati. Inace kod nas nema modela koliko i u Evropi...Tamo ima mnogo boljih kartica,cija cena je astronomska u odnosu na nase standarde!I Ati je po meni pravi izbor grafickih karti.Ja sam trebao da uzmem HIS-ov model 3870,medjutim on je bio rasprodat u rekordnom roku,i to bas kad sam ja sklapao kompjuter,sto je bilo moje veliko razocarenje.Tako da sam usao u prvu radnju i uzeo N9600 gt.
Inace zaboravio sam da napomenem da su radne temperature u igrama,i da datim vrednostima treba oduzeti oko 15,ako se racuna nominalna temperatura....
Ljudi zanima me ako mozete da mi pomognete da li je bolje uzeti ovu karticu kaja je samo malo skuplja od 5870 ali je x2 ima ih 2. Ali su performanse malo sporije? Mozee li mi nekako neko pomoci oko izbora. Hvala
Nije bolje uzeti ovu karticu, sam si rekao da je sporija i skuplj više troši struje i više se greje, bučnija je. 5870 pored toga što je jača, manje troši struje, jeftinija ima direkt X11. Lepo ti sačekaj do nove godine, kad će 5870 biti ispod 300e i kad izađu modeli drugih firmi...
Hvala Darko na savetu. Verovatno cu te i poslusati pa cu sacekati do Nove godine na bolje i jeftinije modele. Video sam da izlazi kartica 5870 ali x2, kao bice 2 ove sada sto je kao jedna. Bice malo skuplja oko 500 dolara, ali vredece svaku paru kada bude bacena na najzahtevnije renderinge. Dotle cu sakupljati novce. Hvala Darko na savetu. Znas li mozda za rendering koja je kartica najbolja?
jer bolje uzeti ovu ili 5870???
5870!
JER BOLJA OVA ILI 5870 I ZASTO>
5870 definitivno. Kao prvo ima bolje rezultate, manje troši struje, samim tim manje se greje, tiša je i više će ti trajati, podržava DX11 i uopše novije thnologije, npr. 45nm i na kraju jeftinija je. http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5870-review-test/ +:Za Youngera