logo
Kosta

Gigabyte Radeon HD 4870 1GB GDDR5 GV-R487-1GH-B

02.01.2009. @ 20:00   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

Ne znam neke standarne temperature za ovu graf, ali kad stavim sve na auto, neka srednja temperatura grafichke je izmedju 73 i 78 stepeni C, montirao sam i 8'' kuler na vrata kod izduva da izvlachi vreo vazduh, ali nije pomoglo, pa sam ruchno namestio da se kuler grafichke vrti na nekih 1800 obrataja, pa je temp spala na nekih 60 i manje stepeni...osim toga, nikakve zamerke... :) -:Hladjenje (makar po meni)

11 komentara

SB
04.01.2009. @ 10:26 #3b1c39f1

O ovoj kartici sam dugo razmisljao, ali sad kad je imam,sve najbolje.Testirao am je na GTA IV i moze da iskoristi neverovatnih 984 MB!!! U prevodu to znaci da GTA moze da se igra na rezoluciji 1680 na maksimalnim detaljima bez ''bagovanja''.Jedina zamerka je ventilator, koji je malo bucniji nego sto sam ocekivao.Kartica vredi pare i moja preporuka svim ljubiteljima zahtevnih kompjuterskih igrica! +:Stvarno iskoristavasvaki bajt na kartici

SB
20.01.2009. @ 14:48 #e180dbbe

Kada nista neradi grafa kod mene dostize i do 78 stepeni C , a kad je u funkciji mozete zimi da grejete sobu od 6-7 kvadrata. Samo vodeno hladjenje pomaze! -:Hladjenje

iska
02.02.2009. @ 22:44 #19b066ee

Ljudi, i ja sam imao isti problem ali sam ga resio veoma jednostavno! Skinuo sam nove drajvere i catalist i sad sa njima drzim kuler na 30% i temperatura mi je oko 55 stepeni C. kad igram igrice podignem kuler na 35 do 40% i ne prelazi 65 stepeni C. Jeste malo bucniji kuler kada se bas nalozi ali vredi! E ovo ne vazi za one koji ikaju Zalmanove kulere posto on ne moze rucno da se podesava vec automatski! +:Odlicne perfomanse u igrama! -:Bucan kuler pri visokim obrtajima

Dusan
12.03.2009. @ 02:42 #b3f2016a

clock memorije je 3600,ne znam zasto je ovde 750,kako god....nego a sam ovu grafu kupio pre 2 dana....a maximalni clock za gpu core je 1100....jel tu nesto ne valja ili sta???? +:Odlicna grafa

SB
08.04.2009. @ 22:51 #021c14ff

Prvo ti druze hvala nego ja nisam hteo nista da diram na kuleru!Sad znam da cu! :0 A sto se tice toga Dusane ne moj to da diras nije da je nemoguce mozes ti to da podesavas u Control Centru ali neka stoji oko hiljadu za svaki slucaj!!! +:Super! Craysis! Da ne pricamo! :) -:Bio kuler sad i nije vise sem sto je malo bucniji!

Skrillex
29.05.2014. @ 21:48 #599ecfd7

planiram da kupim ovu graficku veoma uskoro. Ukratko,zelim da pitam nekoga ko je vec dugo koristi da mi kaze isplati li se uzeti ili ne.Inace moja konfiguracija je : Maticna : ASrock ALive XFife , Procesor : AMD AthlonX2 4200+ 2.2 GHz , : HDD : 500 gb hitachi , napajanje ja mislim da mi je 400w kinez i memorija 3 gb ddr2. Moze li se uklopiti ova graficka kartica u moj kompjuter? Hvala unapred! +:cini mi se kao odlicna! -:treba mi savet

Sasa
31.05.2014. @ 09:30 #3a1c2a13

Druze pozdrav e ovako ja imam ovu karticu tj sada se upravo prodaje jer sam presao na jacu Ona ce ti biti ok sto se tice svih komponenti ali ce biti problem sa tim napajanjem moj ti je savet da predjes na 450 ili 500W! Inace sto se tice same grafe ona je zver sve igrice pojede! +:za Skrillex

Skrillex
31.05.2014. @ 23:52 #c0dae77d

Hvala sasa na savetu! Posto je to stara graficka,i cena je automatski niska + polovna,ja sam gledao neke oglase ima da se nadje za 4.500 hiljade,za kolko bi je ti prodao,i da li je sapphire,msi ,powercolor jer mi je to jako bitno! :)Pozdrav +:za sasu

Sasa
01.06.2014. @ 18:38 #4b067657

Pa pazi tu im je cena od 5000 pa kako se nadje moja je ko ova sa slika ista! Nema razlike tu sve one imaju iste performanse veruj mi! Pa zavisi sve od dogovora! +:Skrillex

Skrillex
02.06.2014. @ 03:29 #862be4fc

znaci lego bi neki kinez napajanje od 500w? ima za 1.300 dinara nov u prodavnici da se kupi gledo sam... plus ova grafa,mislim da bi bila idealna kupovina! Inace sam gamer,nemam para sad za neku masincinu i ludinicu od graficke,ali ovo ce da posluzi siguran sam! :) ja sam iz Beograda,ako si i ti ,moze licno, i ako moze da se proba,jer imao sam svakakva iskustva ne bi da rizikujem....kako bismo mogli stupiti u kontakt? pozdrav

Sasa
04.06.2014. @ 09:59 #6a27d46b

Mozemo druze preko fejsa moba 065-538-44-29 Javi se pozzz +:za Skrillex

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan