Zasto ovako drzi cijenu? -:grijanje,cena
@Vlado, zato što još uvek šije sve modele od 300 i kusur evra. U dobro ohlađenom kućištu ne prelazi 87°C na sobnoj temperaturi 26°C. +:Neverovatno Moćna karta -:Grejanje
E sad je super,cijena je odlicna!!!!! +:sve,cijena -:nista,cijena je PRAVA
Zna li neko koje je boje PCB?
Predpostavljam plavi :D, mozda i crn ali male su sanse.
da li ona ima 1gb ili 1.5 gb ?
ima 1.5gb memorije...ako imas dobro provetreno kuciste uzimaj :) +: za gejming je extra -:malko veca potrosnja i uslovno receno temperatura
Zanima me dal vredi menjati msi 4890 cyclone soc za nju i ako vredi dal bi uz Phenom 1100t,6Gb mushkin napajanje CHIEFTEC APS-550S moglo da iznese sve bez problema
Nikako ja nju ne bi stavljao na 550W kombinaciji sa x6 cpu-om. Bolje idi na 6950 1GB ili GTX 560 Ti. +:@shappa
@shappa uzeo bih jace napajanje da sam na tvom mestu,ali trebalo bi da radi na 550w...inace kartica ja bolja od 6950 1gb i od gtx 560ti ..... ako se bude grejala kupi artic cooling kuler i resies problem -: temepratura ali resava se lako problem
Zaboravio sam da sponem kuciste mi je CM storm enforcer ako nesto znaci
GTX 480 jeste jača od GTX 560 Ti i 6950 1GB, ali u proseku oko 15%, dok troši skoro 100W više i osetno se više greje i bučnija je. +:@Milan i Shappa
darko slazem se da trosi vise,jeste bucna i greje se ali za 40 e imas artic cooling gpu kuler koji ce je ohladiti i stisati i u full loadu nece preci 60stepeni bice i manja temperatura.....a pogleday testove za igrice u dx11 na full hd rezoluciji i vecoj ,u nekim igrama ima vise fps-a i od gtx 570 a moze vise da se oc od gtx 570 pa vidi...o sli mogucnostima da nepricamo....a gtx 570 u sli rezimu je ocajno slaba.... ja sam gledao testove...idi na nvidia.com pogledaj testove ove grafe i gtx 570 i bice ti jasno....pozz
imas super kuciste skini hdd kavez i prednji 200mm vent ce duvati i hladiti ti grafu,uzmi za 20e jos jedan 200mm vent i stavi gore da iduvava vazduh i miran si sta god da uzmes video sam kuciste i extra je za 90e samo su vratanca malko klimava...kakvi su tvoji utisci o kucistu shappa?? +:shappa
e da uzmi msi gtx 480 bolja je i jednog razloga,vise se oc zato sto ima otkljucan core voltage pa moze mnogo vise da je klokujes ali ce i trositi malo vise ali vredi....i da bilo koje napajanje od 650w i vise ce gurati ovu grafu ali da je modularno a ako mislis oc mora jace bar 700w. +:shappa
dosta je 600w, 650w ce da gura sli
nema sanse 650 da izgura sli......750w najbolje za sli moze i 700w ali to je minimum....a za 600w za singl moze to je ok.
za sli treba 1kw napajanje.
Ne vrijedi ovoliko,pa za 190 eura imate Ati 6950,koja malo trosi i puno je jeftinija. +:drajveri -:cijena,slab overclock,potrosnja
Ova ili 6970?Za igrice ne maximum
Jedna je sasvim dovoljna, cak i za bf3 u full hd rezoluciji sa 64 igraca na high 50fps, a ko hoce da poleti nek pljune 600 ojra za 590-tku + 1000w psu. +:750w za sli je dovoljno
ja sam uvek bio za single gpu ali me nervira kad neko tvrdi da za sli gtx480 netreba jace napajanje od 650w....gtx480 se pokazala boljom odgtx570 ako igrate u dx11 na full hd ali za jednu ti treba 650w ako imas malo bolju masinu.....a sto se tice gtx590 uz jaku masinu ti netreba vise od 750w ako neces klokovati nista ako planiras oc procesor treba jace bar 1000w sto napisa doktor...bolje uzeti ovu za 290e ili gtx580 za 400e uz napajanje od 750w cft od 90e nego gtx590 600e i nap 1000w od 200e. +:dr. hardwer
alo ljudi onaj ko ima gtx 480 sli mora imati oc procesor ako hoce da ima max.performanse sto znaci da MORA imati jako napajanje jer ce vremenom trebati da klokuje i gpu a onaj ko misli da to sve moze uraditi sa napajanjem manjim od 1kw neka proba rizikovati ja imam cooler master 1200w i planiram u skorije vreme gtx 480 sli i necu da rizikujem sa napajanjem,napajanje je temelj racunara.
Vidim dosta zanimljivih komentara ali za ovu kartu 650w je knap kada pravite gamerski racunar...izuzetno se greje u pitanju je referentni model a za ove pare uzme se HD6970 i kulirejshn...jeste malo jaca od gtx 570 sto je sramno za tu seriju karte jer su obogaljili gtx580 i napravili 570... neznam dali se jos moze nabaviti i koja je cena ova od 330 evra sigurno je nerealna za ovu kartu 250 plafon!!! Imas na youtube.com covek gura ove 2 na 850w brend napajanje tako da nema svrhe za 1KW!
Pusti youtube i dodji kod mene da vidis kako rade referentne karte gtx 480 sli,ako predju gde 80 stepeni ja cu da ti ih poklonim,ja nista ne pricam napamet i steta je sto pojedini ljudi pricaju gluposti za ovu kartu a verovatno je nikad nisu ni testirali,radeon 6970 je odlicna karta samo kad jednom vidis kako igrica izgleda sa nvidia PhysX posle ti je smesna i ne igra ti se... +:ZA DIMKE-TA
kolko ja znam AMD karte ne podrzavaju fiziku tako da neznam kako si mogao da upalish tu opciju na 6970 ocigledno nisi upoznat sa mogucnostima te karte...gtx480 je podosta sporija karta od pomenute a akada su referentni modeli u pitanje obe se greju ko zmajevi licno testirano a ja nemam interesa da uzimam tudje stvari ali veruj mi nebih zeleo da ti ja testiram kartu jer isla bi i preko 80 c nasiroko....drugo kad stavish gtx 480 u sli dobijesh tea pec, i brzinu naravno sto nije sporno xeexex :D
A gde sam ja to rekao da sam upalio fiziku na amd-u?Ocigledno je da ti ne vidis dobro ili ne znas da citas kako treba.A to da je gtx 480 PODOSTA sporija od 6970 pricaj nekom drugom.Velika je steta sto je ljudima dozvoljeno da zbunjuju ovde ljude prilikom odabira kupovine nekih karti samo zato sto favorizuju neki drugi brend.Evo ja licno imam gtx 480 sli i pobijam svaku glupost koje ovde pojedinci iznose ko ne veruje neka se javi i licno dodje kod mene i uveri se svojim ocima . +:ZA DIMKE-TA