logo
gorcilo007

Gigabyte GeForce GTX 470 1280MB GDDR5 GV-N470SO-13I

30.09.2010. @ 19:45   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

ima li neko ovu masinu objasni nam kako u praksi polece ikojom brzinom leti,koliko (stuje )goriva teosi

46 komentara

laki
07.11.2010. @ 10:07 #80f29ea9

ova grafa je bolje klokovana od ostalih gtx 470 modela i bolje se hladi jer ima 3 kulera...trosi kao i sve gtx 470 (215W)... +:@gorcilo007

KOBE23
19.11.2010. @ 16:58 #bd698f16

imam jedno pitanje: Dali se vise isplati uzeti ovu GIGABYTE GeForce GTX 470 1280MB GDDR5 GV-N470SO-13I ili pak ovu GIGABYTE GeForce GTX 460 1GB GDDR5 GV-N460SO-13I ???

laki
22.11.2010. @ 20:08 #7f4bb194

u odnosu cena/performanse pobedjuje gtx 460...ali gtx 470 je i ovako jaca od gtx 460 za oko 10-15% a ovo je jos SOC verzija-super overclocked...tako da ova je bolja za oko 20-25%...a kod razmislis i vidis da ova moze da se klokuje jos (da prelazi 800mhz) i tako je vrlo blizu gtx 480...

Lost
23.11.2010. @ 12:36 #1aa1599d

Da li ova graficka moze da radi na napajanju Cooler Master 650W + ostatak konfiguracije je: 4x1GB DDR2 800MHZ, Intel E8500, 2x1TB WD.

Darko
23.11.2010. @ 15:08 #59ad49c9

GTX 470 se loše klokuje, bučna, grejeje se i mnogo troši struje, mnogo ti je bolja varijanata neka OC verzija GTX 460. GTX 470 nikad ne može da bude ni blizu GTX 580. +:ZA lakija i Losta

Darko
23.11.2010. @ 15:10 #56b08034

Pardon, GTX 480.

laki
23.11.2010. @ 19:59 #3c495bbe

to za grejanje,buku i potrosnju stoji ma da ova je ima 3 ventilatora samim tim je dosta tisa i hladnija od ostalih gtx 470...a moze da se klokuje do 800 mhz i tako je vrlo blizu gtx 480 ali je i dalje sporija...

viktor
25.11.2010. @ 16:55 #a676a1fa

Imam ovu kartu odlicna je uspeo sam sa 1.087v om da ubrzam gpu do 870mhz tad mu se temp nije prelazio 90 c sa automatskom reg. obrtaja 23000p u vantageu sa 965be na 3900mhz svaka preporuka +:snaga , temperatura , OC , tih

sale
25.11.2010. @ 21:27 #1ce9cb2d

viktore daj neke detaljnije informacije...jeli totalno tih,koliko poena u uningine heaven,na koliko igras crysis,metro 2033 dali je dovloljna da sve najzahtevnije naslove gura na maximum bez ikakvih problema. +:@viktor

viktor
26.11.2010. @ 08:36 #5b5003b3

Danas cu postaviti te rezultate

dragan
26.11.2010. @ 14:40 #6c05ef0d

koje su dimenzije

viktor
26.11.2010. @ 15:27 #db52cf9d

dva slota zauzima, duzi od referentnog gtxa za 3cm

viktor
26.11.2010. @ 16:48 #20b5e983

Tacna duzina mu je 29cm , unigine heaven 2.1 1920x1080 8xaa, 16xaf, dx11, extreme tess. prosecni fps 24 a ukupan score je 597, to je na defaultu nista nije kloknut ostatak konfa je phenom2 x4 965, asus m4a79 deluxe 2x2gb 1066 patriot viper, samsung 1tb hdd , chieftec cft14s 600w, asus vw 22"i lcd lg 32".Kad zavrsava benchmark temp mu je 71c meren sa zadnjem msi afterburnerom metro 2033 sad instaliram

viktor
26.11.2010. @ 16:58 #9e3449cc

metro 2033 1920x1080 dx11, very high settings, 4xaa, 16xaf fps se krece izmedju 20-30fps, ovo je izuzetno zahtevno podesavanje u stvari ne moze vise samo res

laki
26.11.2010. @ 17:10 #969660a5

na kojoj rezoluciji?

laki
26.11.2010. @ 17:10 #f8bddd5c

i staje li u ovo kuciste COOLER MASTER HAF 912 Plus RC???

viktor
26.11.2010. @ 17:38 #a6b477f3

napisao sam 1920x1080, inace imam chieftec dragon kuciste , taj nema dole slotove za hdd . Duzina kartice je 29cm sad sam merio

laki
26.11.2010. @ 18:40 #0643eff5

da li ti znas da li staje ili ne staje u COOLER MASTER HAF 912 Plus RC??? xD

viktor
26.11.2010. @ 19:02 #d0cfc8d3

moze da stane ali samo kad izvadis gornji deo onog drzaca za hdd koji inace sastoji od dva dela upravo zbog toga. sa tim fijokom moze 5870 koji je 28cm a ovaj je 29cm

sale
26.11.2010. @ 22:54 #a96ce031

a ova ima openGL 4.1 a 5870 3.2, u cemu je razlika i sta uopste sluzi openGL?

ja
28.11.2010. @ 20:55 #81d4dbd1

da li moze da stane u kuciste gardian 921 hocu da je uzmem zanima me duzina i sirina reko ste da je dugacka 29 cm kolka je sirina jer na vratima imam jedan kuler manji i da li ste zadovoljni perfomansama sa ovom karticom hvala na odgovoru

viktor
29.11.2010. @ 08:32 #22558e9b

Sa performansama sam zadovoljan kad je kartica kloknut skoro isto kao gtx480 samo se ne greje i ne cuje se npr.black ops 1920x1080 ultra high sa 16xaa fps je 60-91

laki
29.11.2010. @ 14:20 #bf5a6303

na koliko je klokovana...i da li se npr u crysisu,metrou na max cuje i greje? +:@viktor

viktor
29.11.2010. @ 16:52 #a95bfe84

gpu sam uspeo da ubrzam do 870mhz sa podizanjem napona na max mem nisam toliko ganjao samo do 3600mhz tad mu temperatura u furmarku ne prelazi 87c ali vec se malo cuje ipak je to ogromno ubrzanje za fabricki 607mnhz.Sa ovim taktovima i p2x4965 oc3900mhz uspeo 23000 boda u performance rezimu sa ukljucenom physicsom.U igricama ne cuje se

dragan
29.11.2010. @ 19:47 #4b40831d

oce li mi neko reci dimenzije ljudi ako moze da znam da li da je kupujem i kako se ponasa ako se ne klokuje

ivan
29.11.2010. @ 22:51 #425f378a

pozz narode zanima me imoja ploca podrzava 2.0 pci exspres da li moze ova graficka da ide na moju plocu ga p55a-ud3

Maarko
30.11.2010. @ 12:01 #f67d1fe4

Nebitno je koja je verzija PCI expresa, može sigurno.

dragan
30.11.2010. @ 17:37 #4adc0c1c

ovo sam dobio odgovor od gigabajta GV-N470SO-13I is H=42.5, L=291.1, W=126.9 mm ovo su dimenzije kartice tacne

a
03.12.2010. @ 01:09 #b6178fb7

koje napajanje ljudi uzeti za ovu karticu teba mi hitno odgovor

viktor
03.12.2010. @ 08:29 #6bd4ce39

Napaljenje od min 500w ali kvalitetan corsair, chieftec, antec itd

d
05.12.2010. @ 01:07 #26041332

jel moze coole master neki jer mi treba po grani od 12v 20 A mora biti jace od 550w

viktor
05.12.2010. @ 13:15 #959829d7

samo nemoj extreme power 500w taj sam imao zuji kao usisivač sad imam chieftec cfts 600w nečujan i tera kartu ocovaniu sa quad coreom

a
08.12.2010. @ 22:42 #0fd54be1

uzeta danas radi savrseno tera ga lc 600w h12 bez problema za sada ali treba vece kuciste da bi stala +:tiha lako rukovanje -:velicina zahteva prostor tezina

laki
16.12.2010. @ 23:10 #3b8fc050

realno ko ce kupiti ovo sad kad ima gtx 570 koja je samo 30 eura skuplja a daje bolje rezultate od gtx 480 jos je hladnija i dosta je tisa od ove...

dimke
28.12.2010. @ 14:16 #3d17eaf3

preskupa za perfomanse koje nudi eto samo sto je gigabajt uspeo da malo bolje resi sistem hladjenja dok kod ostalih proizvodjaca postoji i taj problem Za 35 do 37000 kolko se krece gtx 470 moze da se uzmu 2 460 u sli realno koje jedu i 480 - icu a blizu su i 570 -ici tako da nije isplativa kupovina ove serije +:resenje hladjenja -:preskupa jos malo kesa i gtx570 moze da se uzme

laki
03.01.2011. @ 00:33 #55e35b8c

druze 470 se krece od 230 do 280...gtx 460 SLI jede i gtx 570 koja je po performansama malo jaca od gtx 480 stim sto je problem oko buke i hladjenja resen...i GTX 570 je trenutno najjaca kupovina...tako da je tvoj komentar suvisan...

viktor
03.01.2011. @ 15:26 #b51e36f8

imam ovu karticu vec dva meseca kupio sam za 28000din jako sam zadovoljan moze ocovati do besvesti ja sam uspeo gpu880mhz mem tamo do 1800mhz zajedno sa p2x4965 processorom postize 1853 bodova u 3dmark11 extreme rezimu pa moze da se uporedi

zdeno
19.01.2011. @ 14:58 #1b1dd3e6

Dali je ova graficka bolja od ASUS HD6870/DC +:Pitanje? -:molim odgovor!

viktor
19.01.2011. @ 19:06 #ac77ed1c

bolja je, ja ga imam radi perfektno

zdeno
21.01.2011. @ 21:11 #e8a503f4

treba pocetkom meseca da je kupim pa me interesuje nesto u vezi ove grafe +:viktore kako mozemo da se cujemo?

viktor
25.01.2011. @ 17:59 #65373773

sta te interesuje? moze na mail mesco@stcable.net

Lost
29.01.2011. @ 18:03 #4e3d31de

Ova graficka sa ovim hladjenjem je super!!!!!! Ali ja cu ipak da sacekam GTX 560 Ti OC.. :D manje trosi od ove, 900/4200 mhz je brzina, hladnija je, bolje ce da se klokuje, a za ovu kintu ce biti gigabyte GTX 560 ti SOC jezgro 1000 MHz/ memorija 4500Mhz...kidace sve!

viktor
29.01.2011. @ 18:55 #c8aa017c

istina gigabyteova soc verzija je vrh ja imam ovu kartu dalje neverovatne rezultate kad je kloknut i temp mu je maja negu reference sad ga ne bi uzeo ni ja sacekao ki 560 . dobio sam o 3d11 extreme rezimu 1865 bodova sa p2x4 965 pa poredjajte

Dimke
29.04.2011. @ 15:51 #c5516a1b

Odlicna karta dobro resen sistem hladjenja ali mislim da je preskupa nisam siguran kolko je sad u prodavnicama kad se zna da je u prodaji gtx 560 ti koja je ekonomicnija i malo brza ali ako se naidje na popust odlicna kupovina, pa cak i ako se polovna nadje +:Odlicna

Shomy
15.05.2011. @ 15:36 #92322d7d

Ljudi zasto kupovati ovu graficku, kad imate za jos manje para (256.89 evra) GTX 480 Twin frozr II koja je duplo bolja i hladnija, i moze vise da se clockuje, ima 384 bita i vecu memoriju i veci takt memorije!? +:Solidna

viktor
18.05.2011. @ 19:03 #b80c3d9c

Imam kartu 8 meseci kupio ga nov za 28hilj. naljbolja karta dosad sto sam imao 12 i po redu klokuje se do besvesti i ne greje se jako sam zadovoljan

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan