ima li neko ovu masinu objasni nam kako u praksi polece ikojom brzinom leti,koliko (stuje )goriva teosi
ova grafa je bolje klokovana od ostalih gtx 470 modela i bolje se hladi jer ima 3 kulera...trosi kao i sve gtx 470 (215W)... +:@gorcilo007
imam jedno pitanje: Dali se vise isplati uzeti ovu GIGABYTE GeForce GTX 470 1280MB GDDR5 GV-N470SO-13I ili pak ovu GIGABYTE GeForce GTX 460 1GB GDDR5 GV-N460SO-13I ???
u odnosu cena/performanse pobedjuje gtx 460...ali gtx 470 je i ovako jaca od gtx 460 za oko 10-15% a ovo je jos SOC verzija-super overclocked...tako da ova je bolja za oko 20-25%...a kod razmislis i vidis da ova moze da se klokuje jos (da prelazi 800mhz) i tako je vrlo blizu gtx 480...
Da li ova graficka moze da radi na napajanju Cooler Master 650W + ostatak konfiguracije je: 4x1GB DDR2 800MHZ, Intel E8500, 2x1TB WD.
GTX 470 se loše klokuje, bučna, grejeje se i mnogo troši struje, mnogo ti je bolja varijanata neka OC verzija GTX 460. GTX 470 nikad ne može da bude ni blizu GTX 580. +:ZA lakija i Losta
Pardon, GTX 480.
to za grejanje,buku i potrosnju stoji ma da ova je ima 3 ventilatora samim tim je dosta tisa i hladnija od ostalih gtx 470...a moze da se klokuje do 800 mhz i tako je vrlo blizu gtx 480 ali je i dalje sporija...
Imam ovu kartu odlicna je uspeo sam sa 1.087v om da ubrzam gpu do 870mhz tad mu se temp nije prelazio 90 c sa automatskom reg. obrtaja 23000p u vantageu sa 965be na 3900mhz svaka preporuka +:snaga , temperatura , OC , tih
viktore daj neke detaljnije informacije...jeli totalno tih,koliko poena u uningine heaven,na koliko igras crysis,metro 2033 dali je dovloljna da sve najzahtevnije naslove gura na maximum bez ikakvih problema. +:@viktor
Danas cu postaviti te rezultate
koje su dimenzije
dva slota zauzima, duzi od referentnog gtxa za 3cm
Tacna duzina mu je 29cm , unigine heaven 2.1 1920x1080 8xaa, 16xaf, dx11, extreme tess. prosecni fps 24 a ukupan score je 597, to je na defaultu nista nije kloknut ostatak konfa je phenom2 x4 965, asus m4a79 deluxe 2x2gb 1066 patriot viper, samsung 1tb hdd , chieftec cft14s 600w, asus vw 22"i lcd lg 32".Kad zavrsava benchmark temp mu je 71c meren sa zadnjem msi afterburnerom metro 2033 sad instaliram
metro 2033 1920x1080 dx11, very high settings, 4xaa, 16xaf fps se krece izmedju 20-30fps, ovo je izuzetno zahtevno podesavanje u stvari ne moze vise samo res
na kojoj rezoluciji?
i staje li u ovo kuciste COOLER MASTER HAF 912 Plus RC???
napisao sam 1920x1080, inace imam chieftec dragon kuciste , taj nema dole slotove za hdd . Duzina kartice je 29cm sad sam merio
da li ti znas da li staje ili ne staje u COOLER MASTER HAF 912 Plus RC??? xD
moze da stane ali samo kad izvadis gornji deo onog drzaca za hdd koji inace sastoji od dva dela upravo zbog toga. sa tim fijokom moze 5870 koji je 28cm a ovaj je 29cm
a ova ima openGL 4.1 a 5870 3.2, u cemu je razlika i sta uopste sluzi openGL?
da li moze da stane u kuciste gardian 921 hocu da je uzmem zanima me duzina i sirina reko ste da je dugacka 29 cm kolka je sirina jer na vratima imam jedan kuler manji i da li ste zadovoljni perfomansama sa ovom karticom hvala na odgovoru
Sa performansama sam zadovoljan kad je kartica kloknut skoro isto kao gtx480 samo se ne greje i ne cuje se npr.black ops 1920x1080 ultra high sa 16xaa fps je 60-91
na koliko je klokovana...i da li se npr u crysisu,metrou na max cuje i greje? +:@viktor
gpu sam uspeo da ubrzam do 870mhz sa podizanjem napona na max mem nisam toliko ganjao samo do 3600mhz tad mu temperatura u furmarku ne prelazi 87c ali vec se malo cuje ipak je to ogromno ubrzanje za fabricki 607mnhz.Sa ovim taktovima i p2x4965 oc3900mhz uspeo 23000 boda u performance rezimu sa ukljucenom physicsom.U igricama ne cuje se
oce li mi neko reci dimenzije ljudi ako moze da znam da li da je kupujem i kako se ponasa ako se ne klokuje
pozz narode zanima me imoja ploca podrzava 2.0 pci exspres da li moze ova graficka da ide na moju plocu ga p55a-ud3
Nebitno je koja je verzija PCI expresa, može sigurno.
ovo sam dobio odgovor od gigabajta GV-N470SO-13I is H=42.5, L=291.1, W=126.9 mm ovo su dimenzije kartice tacne
koje napajanje ljudi uzeti za ovu karticu teba mi hitno odgovor
Napaljenje od min 500w ali kvalitetan corsair, chieftec, antec itd
jel moze coole master neki jer mi treba po grani od 12v 20 A mora biti jace od 550w
samo nemoj extreme power 500w taj sam imao zuji kao usisivač sad imam chieftec cfts 600w nečujan i tera kartu ocovaniu sa quad coreom
uzeta danas radi savrseno tera ga lc 600w h12 bez problema za sada ali treba vece kuciste da bi stala +:tiha lako rukovanje -:velicina zahteva prostor tezina
realno ko ce kupiti ovo sad kad ima gtx 570 koja je samo 30 eura skuplja a daje bolje rezultate od gtx 480 jos je hladnija i dosta je tisa od ove...
preskupa za perfomanse koje nudi eto samo sto je gigabajt uspeo da malo bolje resi sistem hladjenja dok kod ostalih proizvodjaca postoji i taj problem Za 35 do 37000 kolko se krece gtx 470 moze da se uzmu 2 460 u sli realno koje jedu i 480 - icu a blizu su i 570 -ici tako da nije isplativa kupovina ove serije +:resenje hladjenja -:preskupa jos malo kesa i gtx570 moze da se uzme
druze 470 se krece od 230 do 280...gtx 460 SLI jede i gtx 570 koja je po performansama malo jaca od gtx 480 stim sto je problem oko buke i hladjenja resen...i GTX 570 je trenutno najjaca kupovina...tako da je tvoj komentar suvisan...
imam ovu karticu vec dva meseca kupio sam za 28000din jako sam zadovoljan moze ocovati do besvesti ja sam uspeo gpu880mhz mem tamo do 1800mhz zajedno sa p2x4965 processorom postize 1853 bodova u 3dmark11 extreme rezimu pa moze da se uporedi
Dali je ova graficka bolja od ASUS HD6870/DC +:Pitanje? -:molim odgovor!
bolja je, ja ga imam radi perfektno
treba pocetkom meseca da je kupim pa me interesuje nesto u vezi ove grafe +:viktore kako mozemo da se cujemo?
sta te interesuje? moze na mail mesco@stcable.net
Ova graficka sa ovim hladjenjem je super!!!!!! Ali ja cu ipak da sacekam GTX 560 Ti OC.. :D manje trosi od ove, 900/4200 mhz je brzina, hladnija je, bolje ce da se klokuje, a za ovu kintu ce biti gigabyte GTX 560 ti SOC jezgro 1000 MHz/ memorija 4500Mhz...kidace sve!
istina gigabyteova soc verzija je vrh ja imam ovu kartu dalje neverovatne rezultate kad je kloknut i temp mu je maja negu reference sad ga ne bi uzeo ni ja sacekao ki 560 . dobio sam o 3d11 extreme rezimu 1865 bodova sa p2x4 965 pa poredjajte
Odlicna karta dobro resen sistem hladjenja ali mislim da je preskupa nisam siguran kolko je sad u prodavnicama kad se zna da je u prodaji gtx 560 ti koja je ekonomicnija i malo brza ali ako se naidje na popust odlicna kupovina, pa cak i ako se polovna nadje +:Odlicna
Ljudi zasto kupovati ovu graficku, kad imate za jos manje para (256.89 evra) GTX 480 Twin frozr II koja je duplo bolja i hladnija, i moze vise da se clockuje, ima 384 bita i vecu memoriju i veci takt memorije!? +:Solidna
Imam kartu 8 meseci kupio ga nov za 28hilj. naljbolja karta dosad sto sam imao 12 i po redu klokuje se do besvesti i ne greje se jako sam zadovoljan