Da li neko ima ovu graf, bas ovu verziju? Kako se ponasa, da li se previse zagreva? Kako se pokazala u igrama?
Kupio pre par dana, i odusevio se, crysis na HIGH detaljima, 1680x1050, 8AA, (sto mislim da su granice ove karte bez dodatnog kloka) radi ko lud. Posle visesatnog igranja temp 76c! Probacu na VERY HIGH!
evo vam testa...Sta reci ipak je super overclocked...:-) http://www.guru3d.com/article/gigabyte-geforce-gtx-260-so-review-test/1
Pomozite mi da li je OVA grafa bolja od MSI R4870-MD1G?
Sta mislite jel ova graficka bolja od Gigabyte Radeon HD 5770? Pls odgovor .
Ima za nijansu bolje rezultate, ali je trenutno 5770 mnogo bolja kupovina, zbog dx11, 45nm, manje troši struje, bolje se kolkuje, jefitinija je..
@ Sinisa. Nvidia je zaostala daleko iza ATI-ja,tako da je 5770 mnogo pametniji izbor,kao ogromni plus 5770 ima DDR5 memoriju i naravno veci protok...
ATI jeste bolji od nVidia-e i čak sam razmišljao da se prebacim...Međutim, juče sam probao Far Cry na ATI-u serije 4xxx i igra nije htjela da radi, dok je npr. na nVidia 7300gt skoro pa letila! Drajveri su čudo! Ali 'ajde, od primjera do primjera...Ja ostajem na nVidia-i. Ono što hoću da kažem jeste da se dx 11 često spominje kao prednost ATI-a, što i jeste, ali ne na kartici srednje klase. Kada izađu dx11 igre, ATI 5770 će se patiti da to sve potjera kako treba - svi testovi u kojima dotična kartica pokazuje dobre rezultate su dx9 i dx10(.1), u kojima je gtx 260 bolji od dotične kartice, tako da se nemojte previše nadati kada se dx11 masovno pojavi. Ako već hoćete ATI, sačekajte da se smanji cijena ATI 5850 ili eventualno 5830 (ako mu se cijena spusti na prihvatljivu razliku u odnosu na 5850). Dalje, primjetio sam da postoje mnoge greške u postovima - ATI 5770 nema veći protok (bandwith) - postoji formula za izračunavanje protoka! Dovoljno je reći da ATI 5770 ima protok od 75GB/s dok je dotični primjer gtx 260 (gigabyte "so") ima protok od 135.8GB/s! I da, memorija kod ovog gtx-a je podešena na 2484 MHz, a ne na 2350MHz...Na kraju evo i test u crysis-u http://www.guru3d.com/article/gigabyte-geforce-gtx-260-so-review-test/11. Ako hoćete dx11 grafičku karticu, sačekajte ATI 5830 ili neku nVidia-u, ako ne bude previše skupa, a ako ne, preporučujem bilo koji "nabudženiji" gtx 260 (ovaj gigabyte ili samo "oc" verziju, msi frozr, ili gainward gs)...
Koja je bolja graficka ova ili ati 4890 ???
4890, ali da li je pametno kupovati 4890 ili gtx260 pored atijeve 5xxx serije i novih modela nvidie iz srednjeg segmenta koji se očekuju za par meseci, čak i atijeve 6xxx serije koja se očekuje krajem godine?!
Samo da napomenem da je ovdje u pitanju superoverclocked verzija i da je, iako u nekim testovima lošija od ati 4890, globalno gledajući bolja kartica...Nisam lično testirao, ali se po netu mogu naći raznorazni testovi...
....iskljucivo mi treba za igrice,meni su je svi preporucili ispred atijeve 4890 naj vise zbog drajvera,kvaliteta komponenti od kojih se ona sastavlja i od sirove snage na dx10 igricama na max podesavanjima i zbog physics-a....pa rekoh da se malo raspitam ,ako neko zna unapred mu hvala ;-)
Sve što su ti rekli je tačno! Ova kartica jeste skuplja od svih ostalih gtx 260, ali je zato i najbolja! "so" kartice prolaze najrigoroznije testove i pravljene su od najkvalitetnijih komponenti (bar tako kažu i nemam razloga da sumnjam) i ako imaš keš, slobodno kupuj! Međutim, ako se baviš klokovanjem, mogu ti preporučiti i običnu verziju, gv-26oc-896h-b, koja se vrlo lako klokuje do gtx 280 (provjereno) a koja je do prije par dana bila oko 150evra - možda još negdje ima...Ako nećeš da klokuješ, "so" je najbolji izbor u kategoriji dx10 i cjenovno višoj srednjoj klasi (dx11 ima stvarno dobrih ideja, ali koje su prezahtjevne čak i za gtx 470 a za koji malo ko od nas ima novca tako da se javlja logičan izbor kupovine jake dx10 kartice koja će sve dx 10 igre samljeti. Kada na to dodamo da će se skoro sve buduće igre, ili bar one vrijedne pažnje, praviti i za dx10, onda nema tu šta da se puno razmišlja...)!
Hvala,hvala onda ipak gtx 260 soc ;-)
Nije problem. Mislim da se nećeš pokajati - upari je sa nekim jačim procesorom i min 4gb ram-a i moćeš da igraš 90% igara na full hd rezoluciji i visokim podešavanjima...
Ostale komponente su AMD athilon x4 2.8 i 4gb kingston 1600mhz hiper x memorije itd ....ja mislim da je to dovoljno?
@Mirko - I vise je nego dovoljno.Ja ovu graficku (kod mene default 680 / 2500 Mhz!) teram sa X2 - 240 ( 2 x 2,81), ddr2- 4 gb @1066...A uz to se klokuje ko blesava!Kod mene sve igrice prosto lete na 24" monitoru (1920 x 1080) sa svim detaljima na max!Teram je sa napajanjem ThermalTake modularno 500 w.Qupuj!Nema greske!Definitivno graficka za naredne dve-tri godine!Moja preporuka! +:Super grafikcka -:nema mana
Ne kažem da je loša kartica, ali davati 200e, kad za razliku od 30e imate 5850 sa kojom ova ne može da se poredi, mislim da je to ludost!
Ova graficka ili hd 5750 ??? Koja je bolja ?????
3% posto bolja od gtx 275 standard a dosta bolja od 4870 i neshto bolja od 4890
Po performansama u dx9/10 se ne mogu porediti - gtx260 će dotičnog ati-a uništiti, čak i da nije "so" verzija kao ova ovdje! Jedina prednost ati 5750 je dx11 od koga neće imati apsolutno nikakve koristi kao entry lvl kartica - na njoj će igre kilavo raditi bez obzira na dx...Da ne bi bilo zabune, govorim o max podešavanjima i full hd rezoluciji...E sad, ako neko nema keša za nešto bolje...onda by all means... +:Za Cobra
Može li neko da mi objasni šta je "overclock"? Kako sam shvatio to poboljšava performanse ali mi nije jasno šta se tu radi i kako?
Overklok je procedura kojom uz pomoć dodatnog softvera (programa), kao što je npr. riva tuner vrši dizanje frekvencije (brzine rada) grafičkog procesora - gpu, memorije i sada i shader jedinica (do nVidia serije 8xxx ujedinjeni šejderi nisu postojali kao zasebna cjelina)...Dizanje se radi do trenutka kada sistem postaje nestabilan, tada se vrši dizanje napona (već ekstremnije klokovanje i nije preporučeno početnicima - da ne bude nejasnoća klokovanje uopšte nije preporučeno početnicima, možda samo uz softver koji dolazi uz nabudženije kartice koji će automatski ograničiti spaljivanje kartice). Prilikom klokovanja dolazi do velikog zagrijavanja kartice tako da je potrebno obezbjediti dobro hlađenje (zato su custom kartice uvijek bolje za overklok) i dobru napojnu jedinicu koja isporučuje stabilan nivo snage bez varijacija! Visina kloka dosta zavisi od same kartice, tj. od njenog kvaliteta - varira od primjerka do primjerka...Na kraju, sam proces se odvija tako što npr. gpu koji na default vrijednostima radi na 655 mhz polako dižemo na gore do granice stabilnosti sistema - npr. 780mhz, onda isto tako za šejdere i za memoriju. Klok se radi sa ciljem postizanja boljih perfomansi i čisto radi poređenja gtx260 se 'ladno može klokovati do nivoa gtx 275 pa čak i gtx280 što je finih 20% ubrzanja! Joše jednom napomena, ne pretjeravati sa klokovanjem jer može doći do spaljivanja kartice što garancija ne pokriva!!!
Hvala!
A koliko bi se napajanje preporucivalo za bas ofu graficku bas ovaj model? (ja imam 600w)
Dovoljno ti je 600W.
molim vas ljudi za pomoc....treba mi graficka solidna za nekih 11000 din...dvoumim se izmedju gainwardove GTS250 zanimam me dali se kod grafickih gleda TAKT ili MEMORIJA ?? treba mi da bih igra igre tipa GTA 4 NFS SHIFT FARCRY 2 CRYSIS NBA2k10 itd...i da mi kazete za ovu sumu novca koja je best :)
Za 11000 dinara nećeš imati nekog pretjeranog izbora, ali ipak ga ima...U toj klasi ti je gts 250, ati 4850 i ati 5670 (modeli sa 1gb)... Ja bih se odlučio za gts 250 (ati 5670 podžava dx11 ali u većini slučajeva neće moći da potjera igre u dx11 režimu na zadovoljavajući način). Čisto radi poređenja, na gts 250, call of duty 4 je radio na full hd rezoluciji i max podešavanjima i pritom izbacivao preko 40fps-ova (na medium mašini)...A što se tiče brzine, gpu vs memorija, oboje je vrlo važno, ali ipak je memorija ta koja više utiče na performanse u igrama...
Da se nadovežem na Oblivionov post, imaš i 5750, koja je bolja od GTS250, a ima dx11..
imam budzet za graficku neki 230 e i nzm sta da uzmem dali da idem na ATi svi hvate ATI-eve graficke iliu da ili na Ove Nvidia kartice GTX... ili da sacekam kar godine da izadju neke nove pls neki savet...
GIGABYTE GeForce GTX 460 1GB GDDR5 GV-N460OC-1GI...ili da sačekaš još 2 meseca kada bi trebalo da se pojave ati kartice serije 6xxx pa da vidiš šta oni nude. Ako ne želiš da čekaš ovo je definitivno najbolji izbor (vrlo moguće da će biti najbolji izbor i kada se pojavi nova ati serija)!
Najbolje ti je da sačekaš još 2 meseca, u najgorem slučaju će cena GTX 460 da padne..
Sve ove graficke iz serije 200 su dobre MILANE, ako mozes nadji gtx295, to je trenutno mozda najjaca graficka danas, ako ne gledaj da uzmes ili 285 ili 280... sta nadjes! za 11.000 mozes naci npr 280, koji je odlican, ili npr 260 za nekih 8000 ako mozes naci.