logo
Ogi

Gigabyte GeForce GTX 260 896MB GDDR3 GV-N26OC-896H-B

20.04.2010. @ 00:31   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

Kako se pokazala ova kartica u igrama kao sto su GTA 4,Crysis,Dirt 2?????

16 komentara

marko
20.04.2010. @ 10:21 #97d24008

Pokazala se odlično, samo za ove pare imaš 5770 koja je bolja kupovina od ove.

Pera Stalker
29.04.2010. @ 00:20 #92e0d31a

GTX260 - 448bit-na, 5770 - 128 bit-na Ima 216 shader jedinica !!!!!!! Sto je bitno za obradu texture i slike... i koliko vidim u nazivu ova je OC - Over Clock !!!!!!! BEST BUY

Oblivion
29.04.2010. @ 07:55 #81c68431

"OC" u nazivu znači "overclock", međutim u slučaju gigabyte-a je to malo drugačije - "oc" znači da samo ima 216 sp a ne i da ima povećane radne taktove. Radni taktovi su na def vrijednostima. Međutim, gigabyte ima i karticu sa povećanim vrijednostima a ona nosi oznaku GV-N26OC-896I, kojoj je gpu ubrzan na 650mhz i ima "so-superoverclocked" verziju koja je prava životinja (samo odabrani najkvalitetniji dijelovi, poslije čega se kartica podvrgava vrlo rigoroznim testovima), ali je zato i primjetno skuplja, pa ne mogu reći da se baš isplati kupovina, jer se i ova kartica može klokovati do nivoa "so" (mada se "so" može i još više klokovati) i pritom je 40evra jeftinija! Usvakom slučaju, mislim da je bolja kupovina od ati 5770 jer sam vidio koliko dx11 može biti zahtjevan i tu ati 5770 nema šta da traži, a u dx9 i dx10 je lošija od gtx 260, tako da...!!!

paka
30.04.2010. @ 01:55 #af7f880b

Moze li ova graficka da potjera battlefield BAD COMPANI 2 na max detaljima i max rezoluciji?????

Mirko
30.04.2010. @ 11:34 #81d2ffb5

Naravno da može..

paka
30.04.2010. @ 12:33 #299d2018

da ne znas slucajno koliko frejmova(na max setings) moze da ponudi na istoj igrici Mirko???

Mirko
30.04.2010. @ 12:50 #bad6117d

Bad Company 2 nije previše zahtevna, a ovo je sasvim solidna grafika, ne bi trebao da imaš ispod 30 frejmova.

Ogi
08.05.2010. @ 21:23 #3a98f428

Da li je bolja Gigabyte 4890 od ove kartice?????

Maare
10.05.2010. @ 11:32 #a5b7ac51

Nije bolja, bolja je od 4870.

Oblivion
10.05.2010. @ 12:21 #c701439b

Nije bolja i to najviše iz razloga što nisu ista klasa (u klasi sa ati 4890 je gtx 275, dok je u klasi sa ovom grafičkom karticom ati 4870)...

Oblivion
10.05.2010. @ 12:25 #d2fcace7

Izvinjavam se, nisam dobro pročitao ;) 4890 jeste bolja od gtx260 i to iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu u zagradi - nisu ista klasa... +:Izvinjenje

Zoo
21.05.2010. @ 00:52 #bb3f908b

Da li moze napajanje CM 550W da hrani ovu graficku? :D

Oblivion
21.05.2010. @ 11:21 #fbfd8433

STVARNIH 550W je sasvim dovoljno za ovu karticu...

bane
26.07.2010. @ 22:49 #a8e5813a

stabilna za svaki dan bez promene voltaze na 666/1404/1000

Assassin 555
28.08.2010. @ 19:54 #1ea7fbbc

Da li se moze na ovoj grafickoj kartici igrati Metro 2033 na max settings ?

Oblivion
31.08.2010. @ 09:06 #57c703c2

Dosta zavisi i od ostatka kompjutera! Jedan moj prijatelj ima Intel e8400 oc @ 4ghz, asus maximus formula 2, 2x2gb ddr2 geil evo one @ 1066mhz i gainward gtx 260 gs (memory oc @ 2500mhz) i ne može sve da potjera na max i full hd rezoluciji (naravno, u pitanju je dx9)!!!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan