Kako se pokazala ova kartica u igrama kao sto su GTA 4,Crysis,Dirt 2?????
Pokazala se odlično, samo za ove pare imaš 5770 koja je bolja kupovina od ove.
GTX260 - 448bit-na, 5770 - 128 bit-na Ima 216 shader jedinica !!!!!!! Sto je bitno za obradu texture i slike... i koliko vidim u nazivu ova je OC - Over Clock !!!!!!! BEST BUY
"OC" u nazivu znači "overclock", međutim u slučaju gigabyte-a je to malo drugačije - "oc" znači da samo ima 216 sp a ne i da ima povećane radne taktove. Radni taktovi su na def vrijednostima. Međutim, gigabyte ima i karticu sa povećanim vrijednostima a ona nosi oznaku GV-N26OC-896I, kojoj je gpu ubrzan na 650mhz i ima "so-superoverclocked" verziju koja je prava životinja (samo odabrani najkvalitetniji dijelovi, poslije čega se kartica podvrgava vrlo rigoroznim testovima), ali je zato i primjetno skuplja, pa ne mogu reći da se baš isplati kupovina, jer se i ova kartica može klokovati do nivoa "so" (mada se "so" može i još više klokovati) i pritom je 40evra jeftinija! Usvakom slučaju, mislim da je bolja kupovina od ati 5770 jer sam vidio koliko dx11 može biti zahtjevan i tu ati 5770 nema šta da traži, a u dx9 i dx10 je lošija od gtx 260, tako da...!!!
Moze li ova graficka da potjera battlefield BAD COMPANI 2 na max detaljima i max rezoluciji?????
Naravno da može..
da ne znas slucajno koliko frejmova(na max setings) moze da ponudi na istoj igrici Mirko???
Bad Company 2 nije previše zahtevna, a ovo je sasvim solidna grafika, ne bi trebao da imaš ispod 30 frejmova.
Da li je bolja Gigabyte 4890 od ove kartice?????
Nije bolja, bolja je od 4870.
Nije bolja i to najviše iz razloga što nisu ista klasa (u klasi sa ati 4890 je gtx 275, dok je u klasi sa ovom grafičkom karticom ati 4870)...
Izvinjavam se, nisam dobro pročitao ;) 4890 jeste bolja od gtx260 i to iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu u zagradi - nisu ista klasa... +:Izvinjenje
Da li moze napajanje CM 550W da hrani ovu graficku? :D
STVARNIH 550W je sasvim dovoljno za ovu karticu...
stabilna za svaki dan bez promene voltaze na 666/1404/1000
Da li se moze na ovoj grafickoj kartici igrati Metro 2033 na max settings ?
Dosta zavisi i od ostatka kompjutera! Jedan moj prijatelj ima Intel e8400 oc @ 4ghz, asus maximus formula 2, 2x2gb ddr2 geil evo one @ 1066mhz i gainward gtx 260 gs (memory oc @ 2500mhz) i ne može sve da potjera na max i full hd rezoluciji (naravno, u pitanju je dx9)!!!