logo
ludak

GEIL 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 GV34GB1600C8DC

20.04.2009. @ 12:40   #Komentar #RAM memorija #GEIL

kakva je ova memorija,posto sklapam novi komp

11 komentara

stefan
14.11.2009. @ 18:41 #85598da7

da li neko ima iskustva sa ovom memorijom?? misljenja? +:pitanje! -:pitanje!

pajko
27.11.2009. @ 15:11 #471c98e7

Dali neko zna kako bi ovu memoriju prepoznala ploca koja podrzava ddr3 na 1333 mhz maksimalno?Kako bise ponasala ploca i cpu sa jacom memorijom? +:nemam iskustva

Petar
27.11.2009. @ 21:03 #1d3678de

@pajko Memorija bi ti radila na frekvenciji koja je max podrzana na maticnoj, u tvom slucaju 1333mhz

Emkill85
22.02.2010. @ 18:26 #60d735d4

Memorija je ok .Brzina je super 1600 mhz za te pare je ok ,Mana je latencija ipak ovo je prva jeftina memorija koja ima latenciju 9.Jedina falinka je to sto neradi na mojoj ploci 790xtA-UD 4 AM3 USB 3.0 DDR 3 mislim ploca je zakon i dosta sam je platio ali ova je ram memorija mrzi :-( +:Mnogo izdrzljiva memorija -:Neradi na sve ploce ili sam ja baksuz :-(

Ziks
09.03.2010. @ 12:37 #7b1ced3c

Memorija je extra, imam 790XT-UD4P, radi super. Prije ove koristio sam na drugoj ploci GEIL DDR2 ULTRA i vec tri godine radi perfektno, tako da GEIL kao brand nije upitan. Moja preporuka. +:Topla preporuk

Ziks
09.03.2010. @ 12:38 #38dd43f5

Ovoj memoriji je latencija 8, ne 9 kako si naveo. Gigabyte ploca po default-u stavi na 9, tako da moras rucno podesiti latencije. Ovo ti govorim, jer bukvalno imamo istu plocu, samo sto kod tebe postoji USB3.0 i S-ATA III. +:Samo za @Emkill85

Ziks
09.03.2010. @ 12:40 #dc6415d0

Pokusaj staviti frekvenciju memorije na 1333, stabilnije ce ti raditi + update-uj BIOS. +:Jos jedan savet za @Emkill85 (Jesam dosadan :) )

Dejan
13.03.2010. @ 09:38 #9ff1c8a4

U cemu je problem sa ovom memorijom i ovom plocom???Na modulu pise 1.6v i prvo sam imao problem dok nisam provalio da mi bios daje default 1.5v.Kad sam sav srecan podigao voltazu na 1.6v i default podesavanjima 9-9-9-28(samo digao mnozilac na 8 da dobijem 1600)dobijam plave ekrane!!Sad treba da ispitam da li radi sa jednim modulom posto je u pitanju 2x2gb kit.Evo jutros sam imao 3 plava ekrana na FABRICKIM podesavanjima i kada sam spustio na 1333(na 6.66 podesen ram u bios)sve je proradilo iz prve.Neki savet??Inace vidim da nisam jedini ni kod nas a ni u svetu sa problemom sa ovom memorijom.Na sajtu GEIL pise 1,5-1,6v za memoriju to jest proverite na stikeru koja je,da li bi uopste vredelo eventualno je podici na 1.65v? +:nemam pojma -:takodje problem sa ga 790xta ud4

sydious
27.03.2010. @ 20:35 #2c7cbb06

Brate @Emkill85, a i ti brate Dejane, sad ste me izbedacili do bola :P!!! Upravo sam ovih dana planirao da pazarim istu plocu a i na ovu memoriju sam se namerachio... I shta sad? Ajde bacite reply kada vidite ovaj post pa javite shta ste uradili! Da ne bacam pare za dz... Dodushe, tamo gde nameravam da pazarim i ostale komponente, bili su vrlo susretljivi te su mi ponudili da sklope mashinu i da je testiraju da bi se uverio da sve radi kako treba... Nemam pojma... Ajde bacite reply! Hvala! Respect! +:@Emkill85; @Dejan

Emkill85
09.04.2010. @ 00:12 #0dbfa423

samo ti lepo kupi Kingston HyperX i nemas problema radi super a znaci kupio si istu plocu ko ja evo radi kod mene super dere igrice rade fantazija samo nemoj ovu ima da kukas cekao sam reklamaciju 45 dana POLUDEO sam brate samo KINGSTON SRBINA SPASAVA :-) +:Brate sydious -:Help stize :-)

Emkill85
09.04.2010. @ 00:15 #46b670a4

Sve sam probao brate nije ram bio na 8 latenciju to te nelazem majkemi sve sam bio pokusao i u auto i sa njegovom latencijom 28.8.8.8 tako neki k i samo mi se restartovala masioona non stop upalim li MUZU odma res upalim li igicu res ma neka ide u k HYPERX je HYPERX KINGSTON JE KINGSTON i plus mogu da stavim i vise od 1600 MHZ a ploca je EXTRA +:Za Ziks -:J B G S ra nja se desavaju

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan