logo
vule

Gainward Radeon HD 4870 512MB GDDR5 HD4870-512-TV-DD

14.09.2008. @ 14:23   #Komentar #Grafička karta #Gainward

Poseduje ddr5 i radi ko zmaj. +:cena,karakteristike,stabilnost

11 komentara

xenia
21.09.2008. @ 10:03 #3264ee47

E vule od koliko wati imas napajanje? Ja imam thermaltake 460W jel mi to dovoljno za ovu poluzver od kartice :)? +:cena je ok -:neznam nemam je :(

Sasa
28.09.2008. @ 12:43 #c2760305

Pre par dana sam kupio 4870 Golden Sample razvaljuje kako radi ali ima taj mali 70 mm ventilator koji se vrti konstantno na max i stvarno se jako cuje dok je veci 80 mm necujan.Ako neko zna kako da se smanji broj obrtaja na manjem ventilatoru...pa..svi predlozi su dobrodosli.Inace stvarno vrh kartica! -:Mali ventilator

Sasa
01.10.2008. @ 23:57 #b0647f89

Problem sa ventom resen!Drugar mi je modovao kabal, prikljucio ga na kontroler COOL DRIVE 4 i sad mogu da uzivam u tihoj kartici i vrhunskim performansama!

vule
28.10.2008. @ 16:02 #a675d108

Xenia imam corsair tx750,ali to sam stavio zbog gomile drugih stvari u kompu,mislim da ti je dovoljno neko napajanje od 500w odnosno sve zavisi shta imash i ti u kucishtu,preporuchio bih ti corsair zato shto ima kablove i za crossfire i stvarno je prepuno snage za relativno male pare.

Xenia
04.11.2008. @ 18:38 #35de9db7

Hvala na obavestenju.....ali opak cu sacekati da padne cena napajanju od 850W pa posle ne moram da brinem oko novije grafike. Imam 2 HDD 640aaks , ploca asus P5qc Intel 7200 C2D , 4 GB dragon 800Mhz , 2 DVD-rezaca pioneer , monitor PW1191 , cak mi i mouspad trosi struju (thermaltake) , tastatura saitek Eclipse II svetli u 3 boje :) Kucishte Thermaltake Xaser VI FULL tower 3 ventilatora u kucistu :)

Alen
10.11.2008. @ 20:22 #091b6c66

Moze li ati 4870 na maticnu plocu asus m2n - sli, kazu da izbacuje iz igrica jer ovakve maticne ne mogu da podrze preveliku brzinu kartice. Dali je to istina, imali iko takav problem ???????? +:Cena je ok

Stevan
25.11.2008. @ 14:04 #7e94fb20

extra kartica,dobra cena,sve extra samo me zanima da li moze u kuciste cooler master RC 590 KKP6 GP od 460 W. Uz to bih stavio 500 gb hd, 4 gb ram,core2quad Q6600,asus p5q pro maticna ploca?Please odg. +:pogl. komentar -:pog.l komentar

vule
03.12.2008. @ 23:41 #00a7a0db

Mislim da ova kartica troshi negde od 130 do 215w,lichno mislim da bi radilo ali bi mogao da je pochastish nekim napajanjem :)

Stefan
16.05.2009. @ 21:33 #2eb02e4e

Samo za lika koji je pitao za napajanje-> ne trosi ona vise od 150-160W a za konfu ce da ti bude dosta 500W. Ja imam mnogo vise stvari od tebe pa sam sa Chieftec-om 450W gurao sve zivo tako da slobodno nemoj da razmisljas o 850W jedino ako ne planiras neki X2 GPU, jos 5-6 HDD uredjaja i neki quad koji ces da kloknes preko 4GHz. Za lika koji pita za plocu M2N SLI-> nece da ti izbaca ako imas pouzdano napajanje 500W+ i ako procesor nije usko grlo(bar c2d oko 3GHz). Za lika sto pita za vent-> pogledaj ponovo ovde na IT Svetu link za 4870GS gde je neko napisao u odgovorima kako da se ne cuje mali vent toliko. -:nemoras da citas ako neces :)

Cole
24.07.2009. @ 01:54 #6190783b

ljudi pomagajte. Imam sledecu konfig: napajanje chieftec 650 wati (uzeo pre par dana), gigabyte ga965p-dq6 rev 1.0, 2x1gb mem na 800 mHz apacer, procesor intel core 2 duo e6600 2.4 gHz, 2x300 gb hdd WD, i dva monitora 19 inca simens. Kupio sam ati 4870 1gb gddr5 i odradio sistem. Sad mi nesto blokira komp, sto se nije desavalo nikad, i kad izadjem iz igre nakon par sekundi mi zablokira kursor misa na 2-3 sekunde i opet proradi. Uopste ne radi kao pre... Da li neko zna sta moze biti problem jer me uzasno ovo nervira i ne znam sta da radim :S -:MOLIM ZA POMOC

cccccc
10.12.2011. @ 01:16 #89c541ed

Za lika Cole# Nesto je "trulo u drzavi Danskoj " :-) jesi resio problem,sta je bilo?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan