Advokati kompanije Ericsson podneli su tužbu protiv Samsung-a zbog navodnog kršenja prava na patente. Švedski proizvođač telekomunikacione opreme navodi da je odluka o podnošenju sudske tužbe donesena nakon što dve kompanije nisu uspele da postignu dogovor o obeštećenju. Samsung je tokom 2001. godine licencirao Ericsson-ove patente, a ovi sporazumi obnovljeni su 2007. godine nakon čega je licenca istekla. Ericsson navodi da je Samsung odbio da obnovi ugovore o licenciranju uprkos činjenici da i dalje koristi njihove patente.