Protokol, predložen od strane kompanije Ericsson, omogućava proizvođačima da na jednostavniji način obezbede korisnicima prenosnih računara širokopojasnu mobilnu konekciju. Zajednička saradnja na kreiranju protokola je inicijativa kompanija okupljenih u USB Implementers Forum-u. Proizvođači koji implementiraju protokol, više neće morati da instaliraju drajvere za integrisane mobilne uređaje ili druge slične aplikacije pošto će podrška za protokol biti integralni deo Windows-a 8. Nove generacije Ericsson mobilnih modula podržavaju novi protokol. Takođe, Ericsson je sarađivao sa partnerima kao što su AMD, Intel, NVIDIA i Texas Instruments. Rezultat te saradnje je podrška za novi protokol koju Ericsson moduli imaju.