logo
pera

Asus Radeon R9 270 2GB GDDR5 R9270-DC2OC-2GD5

14.03.2014. @ 17:46   #Komentar #Grafička karta #Asus

Zasto ove x270 imalu tako los klok u odnosu na Radeon 7870? +:GCN, kompatibilnost sa brdom naslova zbog slicnosti hardvera sa PS4 i xbox

13 komentara

pedja sa ledja
20.03.2014. @ 07:36 #120102a9

zato sto je serija x270 fabricki malo klokovana...

Mare
26.03.2014. @ 00:42 #adc8cf52

Da li je ovo zaista 270x ili je u stvari 270?(pogledajte cenu) +:Pitanje

nele
26.03.2014. @ 16:22 #abb5ca09

po oznaci R9270-DC2OC-2GD5 to je 270 bez X

Dusan
13.05.2014. @ 14:49 #b4bbcb1f

Pre par dana sam dobio kao zamenu za 7770. Odlicna graficka, izuzetno tiha, gotovo necujna i kada je fan na 100%. a fabrickim podesavanjima ne prelazi 65 C, a u GPU Tweaku mogu dodatno da se podesavaju krive hladjenja. +:Tiha, duplo tisa od 7770

chase
18.06.2014. @ 11:05 #513289c2

Ovo nije r9 270X ali lako moze postati, ovo je jedini model r9 270 na trzistu koji ima kapacitatore i induktore na nivou 270X verzije i samim tim je best buy sto se tice grafulje za 1080p gaming. Uz OC i malo tweaka voltaze imate r9 270x, ali samo kod asus-a, ostali proizvodjaci daju losiju memoriju, kapacitatore i induktore. Eto vam razlike izmedju r9 270 i r9 270x +:sve, brzina, rad pod opterecenjem

Vlada
24.06.2014. @ 11:04 #04c6cff2

Imam Chieftec napajanje od 500w,na jednoj grani 20 A na +12V i na drugoj isto,a ova graficka trazi 24 A na +12V,da li se amperi sabiraju ili moje napajanje ne moze da izdrzi ovu graficku?Molim za odgovor.

LOL
27.07.2014. @ 14:30 #dd8e7b3a

Da li da uzmem ovo ili gigabyte geforce gtx 660 2gb ddr5 za 155 evra?

Sava
30.07.2014. @ 20:32 #9d1b5ce0

Jel moze neko da mi preporuci napajanje za ovu graficku i za i5 procesor? Hvala +:pitanje

Milan
11.10.2014. @ 16:34 #2c4845ab

R9 270 ili GTX 750 za igrice ?

Milan
11.10.2014. @ 16:39 #ea8e6835

Tacnije ova ili asus gtx 750 Ti ???

Druid
27.10.2014. @ 13:54 #a8ff62ba

@ Vlada - Posto na dve grane ima po 20a, kombinovano verovatno ima bar 30a, tako da moze. @ LOL - Slicnih su performansi ova i GTX 660, ako ne planiras da klokujes ovu i ako je cena niza za GTX 660, slobodno je uzmi. @ Sava - Thermaltake Smart 530W, Super Flower Amazon 550w, a ako hoces nesto jeftinije ali dovoljno, recimo Chieftec GPS-500A8 ili neki LC Power 550-600W. @ Milan - Brza je r9 270 od GTX 750 ti, ali ako imas slabije napajanje uzmi 750 ti. +:Odlicna karta

RileNak
05.01.2015. @ 17:23 #040aad96

Skroz okej karta mada mislim da je za ove pare mnogo isplatljivije pronaci neku polovnu gtx 460, a ostatak dati na neki krsteni Athlon X4 jer u principu ne bi kaskalo mnogo u odnosu na ovu graficku uparenu sa nekim novijim procesorom jer su testovi pokazali da je gtx 460 slabija od ove za nekih 2 do 3 frejma po igri a daleko je jeftinija solucija! pozdrav svima! +:Nije losa, samo da je 70ak evra jeftinija

Druid
25.01.2015. @ 12:02 #662cc14d

Pomesao si GTX 660 sa GTX 460. Ova karta je mnogo jaca od matore GTX 460, koja je primetno sporija i od GTX 750-Ti. Pozz +:@ RileNak

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan