logo
Ivan

Asus Ares Radeon HD 5870 4GB GDDR5 ARES/2DIS/4GD5

26.10.2010. @ 23:58   #Komentar #Grafička karta #Asus

Najbolja kartica ikada. -:NEMA,PUSTI SNOVI

30 komentara

nik311296
27.10.2010. @ 16:47 #d6993047

Ama ova je najaca graficka za sad +:Brutalna sila

Joker
07.11.2010. @ 15:59 #e0885441

Korisna jedino za Eyefinity sa 6 monitora, gde bi dodatna memorija dosla do izrazaja. Ali jedino u Crossfire sa bar jos 2 ovakve. Jer sama je sporija i od obicne 5870, na normalnim rezolucijama. -:1300 € za 4 GB Vram-a ? Kartica je sporija od regularne 5870 . A nijedna igra ne koristi 4GB Vram. Retke su one kojima treba vise od 1GB. To su obicno ne-optimizovani portovi kao GTA4. Koji vuce do 1,5GB Vram-a . A kartica nije FireGL, tako da se ne isplati ni za profesionalne aplikacije.

laki
08.11.2010. @ 22:41 #b9b93139

nisi u pravu ova kartica ima 2 GPU 5870 sto je cini najbrzom iz AMD-a (brza od 5970)...kartica dolazi u koferu koji lici na one iz filmova kad se pljacka banka i nema mnogo primeraka...zbog toga je i ovolika cijena ali ovo moze da kupi samo neko ko ne zna sta ce sa parama pa se preserava...jer ova kartica daje samo malo bolje rezultate od 5970 a skuplja je skoro troduplo...za ove pare moze se uzeti i7 sa 5970 i eto savrsene konfe za naredne 3 godine...

Joker
09.11.2010. @ 11:07 #d1c29a34

Moja greska. Upravu si! ovo je X2 verzija ! Nisam obratio paznju, posto ASUS ima ROG verziju i single GPU 5870. ROG matrix ... dok je ovo ROG ARES. Ali ipak, kao sto I sam kazes .. skoro 3 puta skuplja od 5970 a mozda tek 15-tak posto brza. -:Neopravdana cena/performanse

Raptor I
12.11.2010. @ 13:30 #93fe35cd

moze ova graficka de se ubode u rampage III extreme maticnu plocu

laki
13.11.2010. @ 00:16 #3f6a04f7

moze da se ubode ma da bi ja pre u rampage III extreme ubo dve novcanice od 500 eura i povezo u crossfire i jednu od 200 eura da radi physx...xD

laki
19.11.2010. @ 15:05 #1ff085db

ja ne bi ni jedno ni drugo,za ovu sam vec naveo razloge a gtx 295 ne podrzava dx11 i ne bi je nikad uzeo bolje uzeti 2Xgtx 580 koja je najbrza single gpu kartica u rangu sa 5970 samo sto jos ima i bolje tehnologije...50 eura je jeftinija dakle 900 eura dve gtx 580 i to je neki maximum koji za sad ne prevazilazi ni 2x 5970 a jeftinije je...

Draco666
29.11.2010. @ 17:02 #ba9d7abb

2x256 bita ima

MarkedOne
01.12.2010. @ 16:13 #7e34215c

Ljudi pa ovo zauzima 3 PCI-E slota!Ovo za 2 novcanice od 500e u crossfire rezimu jeste pravo poredjenje za ovu karticu!ASUS ga je sad vala preterao sa cenama!Za te pare mozes da kupis Intelov i-7 procesor sa UD-7 maticnom plocom i uzmes GTX 580 ili HD 6870...

Emkill85
26.12.2010. @ 18:31 #677db2c5

Ova grafa ima 512 bita i 4 giga gledoa sam i citao i mogu da vam kazem da je super grafa ALI, uvek to ali XD za nju treba jos para da bi dala rezultate znaci mora i7 da radi Mada (opet to mada) XD cak i njegova snaga nemoze da ga zadovolji Ova graficka je zeljna snage. A i onako kada pogledate za ove pare moze da se kupi nov i dosta jak kompjuter, ili Da se kupe neka polovna kola golf 2 ili zastava pa da oistanu jos pare ili 3 zastave XD da se ode na more 5 godine uzastopca. Daj ASUS bas si preterao sa cenom mada lepo je upakovana ono profesionalski u akt tasnu NICE. :D XD +:lepa,Snazna,Zgodna ali nije zenska :D -:Skupo za ove pare mogu ?

Holy Smoke
29.12.2010. @ 17:17 #5286cece

Vidim da ovde mnogi ne znaju skoro pa nista o ovoj grafickoj karti! Ovo je Asus izbacio kao limited edition, ako se ne varam prica je bila da ce uraditi oko 1000-2000 primeraka. Iskreno zacudilo me je sto je uopste dospela do naseg trzista. Ali verovatno je i jedini primerak u zemlji :P Ova karta mozda ne vredi ovoliko za nas smrtnike, ali itekako vredi za npr. benchmarkovce, koji ce da obaraju rekorde ili za ati/amd kolekcionare. Naravno to su ljudi koji imaju para ;) Tako da ne pricajte bzvz sta se sve moze za te pare, jer ona za nas i nije namenjena ;) +:Najbrza na svetu -:nije za nas smrtnike

Uros
02.01.2011. @ 02:23 #91bb8cf8

Ljudi ovo je suludo kupiti. Za ovaj novac možete lepo kupiti 2xGTX 580 i ako nemate matičnu za SLI mod, ostatak para (malo više od 300 eura) je sasvim dovoljno za ultra dobru matičnu koja podržava SLI.

Moj tata
03.01.2011. @ 18:57 #cf3693c3

Ma sklopiti ceo sacunar sa i7 procesorom i nekom grafickom koja je hladna ko zmija na 1920x1080p rezoluciji! +:Papreno slupa, kao da je od platine napravljena -:A pri tom nije mnogo jaca od 5970 4gb koja je 3 puta jeftinija od nje. Bullshit

hiki
11.02.2011. @ 14:23 #c9b1b903

Ko od vas "strucnjaka" ima ovu karticu??

sasa
20.02.2011. @ 15:23 #92d28377

Na vrlo glup nacin uproscujete stvari - te za ove pare ima ovo te za one pare ima ono. Ova stvar je luksuz i koriste je profesionalci a ne klinci da igraju igrice. Imate kartice za igrice od 150e pa se lozite do sutra. Ova kartica je pored ludackih performansi prvenstveno zanimljiva jer moze da podrzi cak 6 monitora paralelno u izuzetno visokoj rezoluciji tako da sa njom jednom mozete da napravite veliki video wall sto za 1200-1300e nije previse jer cete i dalje imati odlicne performanse. Samo se lozite kao ludaci a nista ne znate.

sasa
22.02.2011. @ 21:05 #a75fce06

~32% brza od 5970.Limited edition.extra cooling ,307gb/s, 4gb.... +:kralj performansi

Toza
01.03.2011. @ 23:18 #a97ba7ff

Kad bi imao lovu ovo bi ukrstio sa Rampage III Extreme i sa jedno 6GB rama i procesorce od 3.33GHz dovoljno

Enthusiast
06.03.2011. @ 12:13 #9585d08e

Ovo je limited edition karta, i Asus ju je napravio samo da bi se hvalisao pred svojim fanovim a. Inace, ne da nije isplativa, nego je ne bih uzeo ni da kosta 600e. Recimo da se uzmu 2x6950 2gb za nekih 460e i stave se u CF rezim(i naravno flashuje bios u 6970) i imate mnogo jacu karta za troduplo manje para. Ovo je bullshit kao i Asus mars i ostali vanzemaljci...

Marko
15.03.2011. @ 14:25 #8b2c6259

Evo vam test, ttp://www.itsvet.com/tekst/asus-ares/3915/

Milos
16.03.2011. @ 17:18 #7b234374

Zivite u iluzijama!!!!!! Ovo nije ni priblizno najbrza katrica na svetu!!! Ati je daleko iza Nvidie!!!! Pogledajte njehove Quadro 6000 ili Quadro Plex 7000! To su prave kartice za profesionalce. Vec su mi obrisali dva posta jer uticem na necije snove.

sasa
16.03.2011. @ 19:47 #775aefe0

Nije ovo profesionalna kartica kao Quadro serija. Za profesionalce ATI je namenio Firepro seriju koja uopste ne zaostaje za nVidia, cak naprotiv.

...
10.04.2011. @ 07:41 #22d78102

Sasa pa i Eyefinity X6 podrzava 6 moinitora pa kosta 300-400e. A sve ostale mogu 3-4 monitora.

goci
30.04.2011. @ 04:00 #39973303

Ne sviđa mi se boja a cuo sam da mnogo trosi struju .

sasa
30.04.2011. @ 12:53 #f65b88df

@... Sta je Eyefinity x6?

Dark Lone
02.05.2011. @ 12:19 #989df58a

Ukratko da moze da podrzi 6monitora i da se svih tih 6monitora ponasa kao jedan veliki. ATI Eyefinity multi-display technology1 Six independent display controllers Drive up to six displays simultaneously with independent resolutions, refresh rates, color controls, and video overlays Display grouping1 Combine multiple displays to behave like a single large display4 Bezel Compensation6 +:za Sasu***

nykyhd
30.08.2011. @ 11:58 #a1f022c9

Zasto li se brukaju ovom cenom-.- GTX 295 CO OP Edition je razbucala ovo

Pero Trokadero
22.09.2011. @ 05:24 #e1e0a2e3

Koja je najbolja solucija sto se tice Maticne ploce za I7 2600K 3.4 GHZ Hitno potreban odgovor ! Hvala unapred. +:Pitanje ? -:Pitanje ?

Stefan
04.10.2011. @ 12:18 #1f091eef

Kad sam video kako je graficka upakovana, dao bi za nju i 2k eura da imam za bacanje. stvarno je perverzija. preformanse govore same za sebe, ali me je odusevilo pakovanje. +:Luksuz -:nje za nas smrtinke

vlado nk
19.10.2011. @ 20:07 #92261a6d

Pa ako hocete monstruma imate ga. +:ludacka snaga,pakovanje

krmak-snob
01.01.2012. @ 16:38 #be3a3d59

Jedva skupih pare, odvajao sam od usta i stedeo godinu dana, radio dva posla. Ali eto sudbine nema vise u prodaji. Crnjak. -:steta sto nije skuplja

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan