
Dva proizvoda namenjena potpuno različitim korisnicima. PKC-700B je komplet tasture i miša koji je namenjen početnicima i manje zahtevnim korisnicima, dok je PKB-8000 veoma atraktivna i tanka tastatura vrlo plitkog hoda tastera koju će pazariti oni malo zahtevniji.
Kao ogranak Samsung-a, Pleomax je fokusiran na računarske periferije i optičke medije. Mi smo pogledali dve krajnosti ovoga puta, PKC-700B kombinaciju miša i tastature koja je namenjena početnicima i onima koji žele da što povoljnije nabave ove periferije, i PKB-8000 koja je tanka tastatura iz Zen serije periferija, koju odlikuje vrlo atraktivan izgled i izuzetno tanak dizajn.
Ključne karakteristike
- Jednostavnost i funkcionalnost modela PKC-700B
- PKB-8000 je vrlo atraktivna i udobna tastatura za dug rad
Utisak kvare
- Pleomax PKB-8000 je magnet za otiske prstiju
Specifikacija
Pleomax PKC-700B Tastatura - Interfejs: PS/2
- Dodatni tasteri: 3 (power, sleep, wake up) Miš - Interfejs: PS/2
- Senzor: optički
-
Dodatno: scroll točkić
Pleomax PKB-8000 - Interfejs: USB ili PS/2
- Dodatni tasteri: 8 internet i multimedija tastera
- Ostalo: debljina od svega 2.4 cm
Pleomax PKC-700B
Ovo je kombinacija optičkog miša i tastature za one kojima su potrebne što povoljnije, a opet kvalitetne periferije. Komplet je crne boje (postoji i bela verzija), a i miš i tastatura su napravljeni od mat plastike iste teksture, i vrlo su prijatni na dodir. Kako je ovo osnovni model, na računar se povezuje putem PS/2 interfejsa i miš i tastatura. Tastatura je klasični model, sa SPACE tasterom koji je malo deblji na sredini. Od dodatnih tastera postoje samo tri i to power, sleep i wake up. Tasteri su relativno tihi i mekani, pa će odlično odgovarati onima koji puno kucaju. Hod im nije previše dubok, pa možemo i konstatovati da sadrži apsolutno sve što je potrebno, kada je obična tastatura u pitanju.
Što se miša tiče, ovo je najobičniji optički miš, bez ikakvih dodatnih tastera, sa klasičnim scroll tasterom. Srednje je veličine, pa će dobro odgovarati svim veličinama šake. Kako je i on od mat plastike, otisci prstiju neće ostajati, kao uostalom ni na tastaturi, što je svakako veliki plus. Za pravilan rad nisu potrebni nikakvi drajveri, pa je samo potrebno povezati na odgovarajuće konektore koji su obeleženi bojom, i sve je spremno za rad.
Pleomax PKB-8000
Ovo je sve samo ne klasična tastatura. Napravljena je od pleksiglasa, koji osim što izgleda vrlo atraktivno prosto obožava otiske prstiju. Tastatura je malo većih dimenzija od klasične, ali zato znatno tanja debljine od svega 2.4 cm. Hod tastera je vrlo plitak, što će odgovarati svima koji dugo kucaju. Kao posledica plitkog hoda je to da se praktično ne čuje kada se po njoj kuca, što nam se posebno dopalo.
Iznad standardnih tastera se nalazi i osam dodatnih duguljastih i srebrnkastih tastera kojima se regulišu najbitnije funkcije vezane za Internet kao i multimedija u vidu kontrole zvuka. Ova tastatura nam se veoma dopala uz jednu napomenu da je vrlo pametno držati neku krpicu pored, pošto će vam trebati da svaki čas obrišete otiske prstiju. Sa računarom se povezuje preko USB ili PS/2 porta, a instalacija je veoma jednostavna i neće predstavljati problem ni početnicima.
Rezime
Oba proizvoda su odlična za ono za šta su namenjena. Prvi, PKC-700B je odlična kombinacija tastature i miša za manje zahtevne korisnika kojima je potrebno što jeftinije i jednostavnije rešenje. Sa druge strane, PKB-8000 je vizuelno izuzetno atraktivna i veoma udobna za kucanje, pa je možemo najtoplije preporučiti uz već rečenu opasku da je magnet za otiske prstiju.
Preporučena cena (uključujući 8% PDV, 2007.):
Pleomax PKC-700B 10€
Pleomax PKB-8000 22€
Direct Link ustupio: Pleomax PKC-700B i PKB-8000
maloprodaja: Direct Link partneri, spisak prodavnica na ovom linku.