
Veoma interesantna MSi grafička kartica koja dolazi u posebnom Twin Frozr pakovanju. Kartica je fabrički overklokovana, i ima odlične peformanse, uz efikasno hlađenje i praktično je nečujna u radu. Sa nestrpljenjem očekujemo da vidimo kolika će biti cena na našem tržištu.
Odmah posle predstavljanja najnovijih AMD grafičkih kartica sa X u imenu, dolazi red i na verzije bez X-a, konkretno model Radeon R9 270. Na naše veliko zadovoljstvo, umesto fabričke, referentne varijante, na test je stigla MSI R9 270 kartica iz Gaming serije, koja je dolazi već fabrički overklokovana. Konkretno, postoje tri moguća setovanja, OC, Gaming i Silent, tako da korisnici mogu sami odabrati ono koje im najviše odgovara. Ono što nam se takođe u startu dopada je to što kartica dolazi sa Twin Frozr sistemom hlađenja koji dobro poznajemo od ranije i što će biti garant tihog rada i dobrog hlađenja. Ono što možemo da vidimo je da R9 270 nišani GTX 760, uz osetno povoljniju cenu.
Ključne karakteristike
- Twin Frozr custom hlađenje
- Tih rad i odlične temperature
- Odlične performanse za ovu cenu
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
- Procesor: 1030MHz, Boost: 1120/1080/1050 MHz (OC/Gaming/Silent)
- Memorija: 2GB GDDR5 na 5600MHz (256-bitna magistrala)
- Hlađenje: aktivno, Twin Frozr
- Interfejs: PCI-E 3.0 x16
- Izlazi: 2x Dual-Link DVI, Display Port, HDMI
- Dodatno: DirectX 11.2 podrška, OpenGL 4.3, Mantle
MSI R9 270 Gaming 2G
Kartica je karakterističnog dizajna za Twin Frozr modele i masivan sistem hlađenja sa dva 10cm ventilatora sa specijalno dizajniranim perima koja treba da postignu što veći protok vazduha uz što manju buku. Kao i obično, kartica je dual-slot dizajna, sa povećim plastičnim oklopom ispod koga se naziru dve heat-pipe cevi. Sa zadnje strane nema backplate-a koji očigledno nije bio potreban, pogotovo pošto sa te strane nema dodatnih memorijskih čipova. Kartica ima jedan CrossFire konektor, tako da se može dodati još jedna u kombinaciju, a za napajanje koristi još samo jedan dodatni 6-pinski konektor, pošto je TDP 150W, što znači da će moći da rade i nešto starija i slabija napajanja (mada bi mi preporučili 400W kao minimum). Što se video izlaza tiče, imamo na raspolaganju dva DVI i po jedan HDMI i DisplayPort konektor, za veoma jednostavnu EyeFinity konfiguraciju sa tri monitora, od kojih ni jedan ne mora biti sa DisplayPort konektorom.
Pošto je u pitanju model iz Gaming serije koji je fabrički overklokovan, ne čudi mnogo što MSI koristi 4+2 fazno napajanje, uz korišćenje veoma kvalitetnih Solid kondenzatora i Super Ferrite Chokes elemenata koji rade dosta efikasnije, mogu da izdrže veće temperature i samim tim će i kartica imati duži radni vek. Ova kartica koristi GPU sa kodnim imenom Tahiti LE, koji je izrađen u 28nm procesu sa ukupno 2.8 milijarde tranzistora. Na raspolaganju je 1280 Stream procesora (2.37TFLOPS-a), 80 jedinica za teksturu (78GT/s) i 320 ROP-a (31.2GP/s). Kartica je opremljena sa 2GB GDDR5 memorije koja radi na 256-bitnom interfejsu, uz efektivnu brzinu od 5600Mz. Takt procesora osnovne verzije ove grafike je 925MHz, dok je MSI to podigao na 1030MHz i u zavisnosti od režima rada, od 1050MHz za Silent, pa sve do 1120MHz u OC varijanti.
Na narednoj stranici možete pogledati kako se kartica ponaša u ostalim testovima.
Veoma interesantna MSi grafička kartica koja dolazi u posebnom Twin Frozr pakovanju. Kartica je fabrički overklokovana, i ima odlične peformanse, uz efikasno hlađenje i praktično je nečujna u radu. Sa nestrpljenjem očekujemo da vidimo kolika će biti cena na našem tržištu.