
MSI je predstavio i svoju verziju modela R7 250, koji dolazi u dual-slot varijanti, sa 1GB GDDR5 memorije. Kartica radi tiho i ne greje se mnogo, a kako se radi o entry level kartici, i performanse kao i cena su u skladu sa tim.
Na test je stigla MSI verzija nove AMD R7 250 grafike, pa iako se radi o modelu koji je na dnu lestvice (ispod koga je samo još R7 240), to ne znači da neće biti interesantan onima koji ne traže karticu samo za igranje najnovijih igara u visokim rezolucijama. MSI kartica odstupa malo od referentnog dizajna, ali u najpozitivnijem smislu, sa boljim hlađenjem, kvalitetnijim komponentama, što je i više nego dovoljno za karticu ove kategorije. Ono što je lepo videti je da proizvođači nisu customiziranje rezervisali samo za one najskuplje modele, već je sličan tretman tu i za one jeftinije kartice. Ovaj primerak košta oko 65€ u slobodnoj prodaji, tako da će biti odličan izbor za one koji traže noviju grafiku za multimediju.
Ključne karakteristike
- Vrlo kvalitetna izrada
- Custom sistem hlađenja
- Povoljna cena
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
- Procesor: 1000/1100MHz Boost
- Memorija: 1GB GDDR5 na 4600MHz (128-bitna magistrala)
- Hlađenje: aktivno
- Interfejs: PCI-E 3.0 x16
- Izlazi: D-Sub, DVI, HDMI
- Dodatno: DirectX 11.2 podrška, OpenGL 4.3, Mantle
MSI R7 250
Iako to nije bilo neophodno, MSI se odlučio da kartica bude dual-slot dizajna, što može biti malo nezgodno ako je u pitanju neko baš kompaktno kućište u kome je već gužva, no iza toga stoji itekako dobar razlog, a to je da se dobije što efikasnije (ali i tiše) napajanje. Čini se da je to odlično uspelo, a poveći 90mm ventilator sa posebnom Propeller Blade tehnologijom, što utiče na povećanje površine koja se aktivno hladi za oko 50%, dok se buka umanjuje za 20%. Znamo da kartica koristi Military Class 4 komponente, što u prevodu znači da se koriste komponente vrhunskog kvaliteta, kao što su recimo Solid kondenzatori i SFC (Super Ferrite Choke) elementi. Iako ne verujemo da će bilo ko koristiti ovu karticu za overklok, nije loše znati da je kvalitet definitivno iznad proseka.
Znamo već da kartica koristi Oland XT procesor koji je napravljen u 28nm procesu, sa skromnih 384 Shader-a, 24 jedinice za teksturu i 8 ROP-ova, pa se vrlo lako može videti razlika u odnosu na snažnije modele AMD-a. Ono što takođe znamo je da ovaj GPU nije nov, te da ga je proizvođač već koristio za Mobility 8000 seriju grafike (konkretno Radeon HD 8670 model koji je bio dostupan samo kao OEM varijanta), tako da neće biti nekih velikih iznenađenja po pitanju performansi. Ova kartica ne traži dodatno napajanje, a što se video izlaza tiče, imamo na raspolaganju po jedan D-Sub, DVI i HDMI, što je kako se čini i idealna kombinacija pošto neće morati da se koristi DisplayPort interfejs. Ovaj model je opremljen sa 1GB GDDR5 memorije koja radi na 128-bitnom interfejsu i na efektivnom taktu od 4600MHz. Što se osnovnog takta kartice tiče, očekivano je 1GHz, stim što u Boost-u ide do 1.1GHz.
Na narednoj stranici možete pogledati kako se kartica ponaša u ostalim testovima.
MSI je predstavio i svoju verziju modela R7 250, koji dolazi u dual-slot varijanti, sa 1GB GDDR5 memorije. Kartica radi tiho i ne greje se mnogo, a kako se radi o entry level kartici, i performanse kao i cena su u skladu sa tim.