| Identifikacija | Proizvođač | Lenovo |
| Serija | ThinkPad P |
| Model | ThinkPad P16v Gen 3 21RS0001YA |
| Izgled | Forma | PC |
| Dimenzije | 361.5x248.6x19.5 |
| Masa | 2.1 |
| Komponente | Procesor | Intel Core Ultra 7 255H |
| Takt procesora | 5.1GHz |
| Dijagonala ekrana | 16 |
| Rezolucija ekrana | 1920×1200 |
| Tip ekrana | IPS |
| Grafička kartica | NVIDIA RTX Pro 500 |
| RAM memorija | 32GB |
| Kapacitet diska | 1000 |
| Rotacija diska | SSD 0 |
| Vrsta hard diska | SSD |
| Baterija | 90Wh 140W USB-C |
| Povezivanje | Komunikacija | Bluetooth 5.4 GigaLAN Wi-Fi 7 (WLAN 802.11be) |
| Portovi | HDMI out Thunderbolt 4 |
| Unos | Joystick Numerička tastatura Qwerty tastatura Touchpad |
| Čitač kartica | SD |
| Dodatne funkcije | Kamera Kensington brava Čitač otiska prsta |