| Identifikacija | Proizvođač | Lenovo |
| Serija | IdeaPad |
| Model | IdeaPad Slim 5 16AHP10 83HW001KYA |
| Izgled | Forma | PC |
| Dimenzije | 356.6x250.6x16.9 |
| Masa | 1.69 |
| Komponente | Procesor | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Takt procesora | 5.1GHz |
| Dijagonala ekrana | 16 |
| Rezolucija ekrana | 2880x1800 |
| Tip ekrana | OLED |
| Grafička kartica | AMD Radeon 780M |
| RAM memorija | 32GB |
| Kapacitet diska | 1000 |
| Rotacija diska | SSD 0 |
| Vrsta hard diska | SSD |
| Baterija | 60Wh 100W USB-C |
| Povezivanje | Komunikacija | Bluetooth 5.2 Wi-Fi 6 (WLAN 802.11ax) |
| Portovi | HDMI out |
| Unos | Numerička tastatura Qwerty tastatura Touchpad |
| Čitač kartica | microSD |
| Dodatne funkcije | Kamera |