| Identifikacija | Proizvođač | Asus |
| Serija | VivoBook |
| Model | VivoBook 14 X1404VA |
| Izgled | Forma | PC |
| Dimenzije | 324.9x213.9x17.9 |
| Masa | 1.4 |
| Komponente | Procesor | Intel Core i3 Gen. 13 |
| Takt procesora | 4.5GHz |
| Dijagonala ekrana | 14 |
| Rezolucija ekrana | 1920x1080 |
| Tip ekrana | IPS |
| Grafička kartica | Intel UHD |
| RAM memorija | 8GB |
| Kapacitet diska | 128 |
| Rotacija diska | SSD 0 |
| Vrsta hard diska | SSD |
| Baterija | Li-Ion 3 cell 42Wh 45W |
| Povezivanje | Komunikacija | Bluetooth 5.3 Wi-Fi 6E (WLAN 802.11ax) |
| Portovi | HDMI out |
| Unos | Qwerty tastatura Touchpad |
| Dodatne funkcije | Kamera |