| Identifikacija | Proizvođač | Acer |
| Serija | Aspire Lite |
| Model | Aspire Lite AL15-48P-R7VW NX.DTBEX.003 |
| Izgled | Forma | PC |
| Dimenzije | 360.6x234.8x16.9 |
| Masa | 1.45 |
| Komponente | Procesor | AMD Ryzen 7 5825U |
| Takt procesora | 4.5GHz |
| Dijagonala ekrana | 15.6 |
| Rezolucija ekrana | 1920x1280 |
| Tip ekrana | IPS |
| Grafička kartica | AMD Radeon |
| RAM memorija | 16GB |
| Kapacitet diska | 512 |
| Rotacija diska | SSD 0 |
| Vrsta hard diska | SSD |
| Baterija | Li-Ion 53Wh 65W USB-C |
| Povezivanje | Komunikacija | Bluetooth 5.1 Wi-Fi 6 (WLAN 802.11ax) |
| Portovi | HDMI out |
| Unos | Numerička tastatura Qwerty tastatura Touchpad |
| Dodatne funkcije | Kamera |