| Identifikacija | Proizvođač | Acer |
| Serija | Aspire Go |
| Model | Aspire Go 16 AG16-71P NX.JTHEX.00Q |
| Izgled | Forma | PC |
| Dimenzije | 357.4x253.9x17.9 |
| Masa | 1.65 |
| Komponente | Procesor | Intel Core 7 150U |
| Takt procesora | 5.4GHz |
| Dijagonala ekrana | 16 |
| Rezolucija ekrana | 1920×1200 |
| Tip ekrana | IPS |
| RAM memorija | 24GB |
| Kapacitet diska | 1000 |
| Rotacija diska | SSD 0 |
| Vrsta hard diska | SSD |
| Baterija | Li-Ion 53Wh 65W |
| Povezivanje | Komunikacija | Bluetooth 5.1 GigaLAN Wi-Fi 6 (WLAN 802.11ax) |
| Portovi | HDMI out RJ-45 |
| Unos | Numerička tastatura Qwerty tastatura Touchpad |
| Dodatne funkcije | Kamera |