Hantol Olimpia HC300G

Još jedno kućište manje poznatog proizvođača Hantol-a. Midi Tower model koji je skoro Tool Free dizajna, sa multifunkcionalnim LCD-om na kome se mogu prikazati temperature ključnih delova konfiguracije.

Na test nam je stiglo još jedno kućište kompanije Hantol, proizvođača iz Kine koji je u poslednje vreme dostupan i na našem tržištu. Ovo kućište spada u Midi Tower modele, standardnih dimenzija i sa interesantnim dodatkom u vidu multifunkcijskog LCD ekrana na kome se prikazuju neke sistemske informacije. Iako generalno gledano, ova kućišta imaju ni malo lak zadatak da se izbore sa konkurencijom koja je dosta duže prisutna na tržištu, pa je i kupci samim tim lakše prepoznaju, ipak na svojoj strani ima ono što je mnogima možda i najbitnije, a to je cena.

Ključne karakteristike

  • Veoma povoljna cena
  • LCD displej

Utisak kvare

  • Kvalitet završne obrade nije tako impresivan

Specifikacija

  • Format: Midi Tower
  • Uređaji: 4x 5.25" eksterno, 4x 3.5" interno, 1x 3.5" eksterno
  • Napajanje: nema Hlađenje: - Bočno: 1x 120mm
  • Napred: 1x120mm (opciono)
  • Pozadi: 1x120mm (opciono)
  • Dodatno: 2x USB, 2x audio
  • Dimenzije: 198 mm (W) x 450 mm (H) x 500 mm (D)
  • Težina: 6 Kg
  • Dodatno: Multifunkcijski displej

Hantol Olimpia HC300G

U suštini, ovo kućište izgleda dosta atraktivno, u crno sivoj metalik kombinaciji boja, sa displejom koji dominira prednjom stranicom. Plastika od koje je ova prednja maska napravljena nas nije oduševila i deluje da je to moglo da bude i mnogo bolje urađeno. Vidimo da postoje dve maske za 5.25" optičke uređaje, uz dodatna dva 5.25" slota (za ukupno četiri), kao i jedno ležište za eksterni 3.5" uređaj. Negde na sredini kućišta je i plastični poklopac ispod koga su dva 3.5mm audio konektora i dva USB porta, kao i Reset taster, dok je Power nešto veći i smešten pored. LCD je dosta prostran i izgleda atraktivno kada se upali ispod njega su i funkcijski tasteri kojima se podešava prikaz), a na raspolaganju su tri temperaturna senzora koja se mogu koristiti merenje temperature ključnih delova sistema (kao što su procesor, grafika, hard disk).

Bočna stranica ima prozor od pleksiglasa, i tu je montiran 120mm ventilator, dok u ostatku kućišta nema drugih ventilatora (što je malo neobično) ali zato ima mesta za po jedan 120mm napred i pozadi. Stranica se skida odvrtanjem dva thumbscrew šrafa, posle čega može da se zaviri unutra. Ono što prvo primećujemo je da napajanje stoji gore, kao i da se kartice fiksiraju za šasiju običnim šrafovima. Ovo poslednje je baš šteta pošto za sve ostalo neće trebati šrafciger. 5.25" uređaji se fiksiraju plastičnim polugama, dok hard diskovi (kojih staje četiri) imaju plastične nosače, koji su doduše nešto grublje obrade i bez ikakvih silikonskih odbojnika kako bi se vibracije i buka umanjili.

Rezime

Pošto je u pitanju standrdno Midi Tower kućište, prostora ima dovoljno za neke standardne konfiguracije, dok će za malo veće grafike verovatno morati dobro da se izmeri. Hantol Olimpia je solidno kućište koje spada u budžetske modele (što se najbolje vidi po prilično povoljnoj ceni), pa iako finalna obrada nije baš bespekorna, lim debljine 0.8mm daje dovoljnu čvrstinu i robustnost, da neće biti mnogo zamerki. Voleli bi smo da je ugrađen još neki ventilator, ali je proizvođač očigledno ostavio kupcima opciju da odaberu ili možda iskoriste neki koji već imaju.

Conclusion

Since this is a standard Midi Tower case, there is enough space for a standard configuration, while the slightly larger graphics must be measured. Hantol Olimpia is a solid case within the budget models (which is best seen by its reasonable price), so even though the final processing is not irreproachable, 0.8mm thickness sheet metal provides sufficient strength and robustness so there will be no complaints. We would like to see more fans, but developers apparently left option to choose or maybe to use existing one to buyers.

Preporučena cena (uključujući PDV, jun 2011.): 54€

Sampro ustupio: Hantol Olimpia HC300G
maloprodaja: Njegoševa 19, 011/307 50 60
zvanični sajt: sampro.rs