
Još jedna kartica iz osnovne, budžetske kategorije koja je namenjena manje zahtevnim korisnicima. Gigabyte je uradio odličan posao, a kartica radi tiho i za uloženi novac pruža sasvim pristojne performanse.
Za one koji ne traže najsnažnije grafičke kartice na tržištu i koji hoće malo i da uštede, dobra vest je da postoje sasvim pristojna rešenja i po dosta povoljnijim cenama, posebno ako najnovije igre i visoke rezolucije nisu prve na listi prioriteta. GeForce GT 630 je predstavljena još 2012. godine, kao model iz niže srednje klase, koji ima dovoljno snage za igre, ali ne i one najzahtevnije naslove ili visoke rezolucije. Kao što to obično biva, i NVIDIA je pribegla takozvanoj re-branding taktici, pošto je model GT 630 ništa drugo do poznatog GT 440 kome je još malo produžen život.
Ključne karakteristike
- Koristi GF108
- Pristojne performanse
- Tih rad
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
- Procesor: 902 MHz
- Memorija: 2GB GDDR3 (128 bits), DDR3 1800MHz
- Hlađenje: aktivno
- Interfejs: PCI-E 2.0 x16
- Izlazi: DVI, D-Sub, HDMI
- Dodatno: DirectX 11 podrška, CUDA
Gigabyte GV-N630D3-2GL
Iako NVIDIA u ponudi ima par verzija modela GT 630, Gigabyte je ovu karticu bazirao na referentnom dizajnu sa GF108 procesorom koji koristi Fermi arhitekturu, dok mogu da se pronađu i oni sa GK107 odnosno Kepler procesorom. Jasno je da je cilj da se potroše zalihe ovih starijih čipova, no u svakom slučaju, pred nama je Gigabyte kartica u single-slot dizajnu, kod koje je PCB Low-Profile formata i jedino analogni D-Sub konektor kvari tu sliku, no uz odgovarajuči bracket i šrafciger se i to može rešiti bez većih problema, stim što se u pakovanju na žalost ne dobija rezervni bracket (za razliku od nekih modela koje smo mogli da vidimo ranije).
Kartica ima i prilično jednostavan sistem hlađenja, sa malim aluminijumskim hladnjakom i ventilatorom, dok najveći deo kartice pokriva crni plastični oklop. Pošto je TDP kartice svega 65W, nema potrebe za dodatnim naponskim konektorom, dok proizvođač preporučuje minimum 300W za sistemsko napajanje. Kartica spada u Ultra Durable 2 kategoriju, što znači kvalitetnije komponente od proseka, kao što su Low RDS(on) MOSFET, feritne prigušnice napona i dizajn sa kompletnim Solid kondenzatorima. Pored pomenutog D-Sub-a, na raspolaganju su i DVI i HDMI video izlazi, što će odlično odgovarati onima kojima treba setup sa više monitora, a ne bi da investiraju u nove modele sa DisplayPort-om.
Još jedna kartica iz osnovne, budžetske kategorije koja je namenjena manje zahtevnim korisnicima. Gigabyte je uradio odličan posao, a kartica radi tiho i za uloženi novac pruža sasvim pristojne performanse.