
Odlična grafička kartica koja dolazi iz Gainward-a, potpuno redizajnirana ali sa referentnim vrednostima takta procesora i memorije. Ipak, pošto je hlađenje odlično rešeno, mesta za OC ima sasvim dovoljno. Iako je malo skuplja od ostalih GTX 560 Ti modela, razlika je potpuno opravdana.
Gainward je dobro poznat onima koji prate tržište grafičkih kartica, kao jedan od proizvođača koji tesno sarađuje sa NVIDIA-om i u svakoj generaciji GPU-ova ima neke od najbržih kartica u ponudi. Ovo je prva Phantom verzija grafike koju smo testirali, a u pitanju je prava poslastica pošto je to custom rešenje kojim je Gainward pokušava da napravi idealan balans između performansi i hlađenja. Ovo naravno nije jedina Phantom kartica u Gainward ponudi, a interesantno je da samo GTX 560 Ti model ima četiri varijante. Do nas je došao primerak sa 2GB memorije koji je na fabričkim taktovima, ali zato ima sjajan potencijal za dalji overklok. U ovom trenutku, Gainward-ove Phantom GTX 560 Ti kartice su vrlo verovatno i najoriginalnije verzije ove vrlo popularne grafike, pa iako jesu malo skuplje od ostalih "običnih" GTX 560 Ti, ipak vrede razlike u ceni.
Ključne karakteristike
- Custom sistem hlađenja
- Odlične performanse
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
- Procesor: CPU 822MHz, Shader 1645MHz
- Memorija: 1GB GDDR5 4008MHz (data rate), 256bit interfejs
- Hlađenje: aktivno
- Interfejs: PCI-E 2.0 x16
- Izlazi: 2x DVI, HDMI, D-Sub
- Dodatno: DirectX 11 podrška, CUDA
Gainward GTX 560 Ti Phantom
Prvo što se može primetiti jeste da sa dužinom od 7.5" ova kartica osetno kraća od referentne verzije (čak oko 1.5"). Ovo će odlično odgovarati onima koji imaju nešto manja kućište u koje novije i brže grafike teško mogu da stanu. U karakterističnoj (za Gainward) crvenoj boji je PCB, dok je sistem hlađenja potpuno prerađen. Dizajn je takav da u osnovi imamo dva 80mm vrlo tiha ventilatora, pa onda i ceo hladnjak koji se sastoji iz velikog broja aluminijumskih rebara, kao i četiri bakarne heat-pipe cevi. U odnosu na fabričko rešenje, očekuju se temperature niže za oko 11 stepeni i buka manja za čitavih 13dBA, što su impresivne brojke. Kartica na raspolaganju ima jedan SLI konektor, tako da se može dodati još jedna za bolje performanse.
Za napajanje, potrebno je priključiti još dva dodatna 6-pinska konektora, a kao video izlaze imamo na raspolaganu dva DVI, i po jedan HDMI i D-Sub, za povezivanje dva monitora (za tri će već biti potrebno imati SLI konfiguraciju). Za razliku od Phantom verzije sa 1GB memorije, ova dolazi sa fabričkim setovanjima takta procesora i memorije. To iznosi 820MHz za procesor i 1620MHz za Shader-e, odnosno 2004MHz za memoriju (efektivno 4008MHz). Koristi se 256-bitni memorijski kontroler. GPU ima na raspolaganju 384 CUDA jezgara, 64 jedinica za teksturu i 32 ROP-ova. Što se tiče potrošnje, ova kartica se ne razlikuje mnogo od ostalih GTX 560 Ti modela, dok je hlađenje primetno bolje od referentnih modela, u rangu Sapphire Vapor-X modela, stim što su ventilatori stvarno veoma tihi.
Odlična grafička kartica koja dolazi iz Gainward-a, potpuno redizajnirana ali sa referentnim vrednostima takta procesora i memorije. Ipak, pošto je hlađenje odlično rešeno, mesta za OC ima sasvim dovoljno. Iako je malo skuplja od ostalih GTX 560 Ti modela, razlika je potpuno opravdana.