
Još jedno Mini-ITX kućište kompanije CBI koje zaslužuje pohvalu. Odličan kvalitet izrade i atraktivan dizajn su dovoljni da ovo kućište možemo preporučiti onima koji planiraju da naprave HTPC konfiguraciju. Cena ovog modela ide u prilog tome da se stvarno ne mora izdvojiti velika suma novca za kvalitetno kućište.
Imamo priliku da testiramo još jedno CFI kućište u Mini-ITX formatu. Model ABI-A6719 je nalik na neku skupu HiFi komponentu i sigurno će se dopasti onima koji traže pogodno kućište za HTPC konfiguraciju koja će se dobro uklopiti u ostale komponente kućnog multimedijalnog sistema. Pored dizajna, treba istaći i kvalitet izrade ali i cenu koja će i više nego povoljna. Za sada, imamo dosta toga pohvalnog da kažemo, a pogledaćemo i malo bolje da vidimo šta to sve nudi ovo kućište.
Ključne karakteristike
- Atraktivan dizajn, nalik na HiFi komponente
- Kvalitet izrade
- Cena
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
CFI Group CBI-A6719 - Format: Mini-ITX
- Uređaji: 1x 5.25" eksterno, 1x 3.5" interno
- Napajanje: 150W ATX (FCC/CE)
- Težina: 2.2Kg Hlađenje: - Pozadi: 1x40mm
- Dodatno: 2x USB i 2x audio konektori
- Dimenzije: 225x75x315mm
CFI Group CBI-A6719
Ovo kućište je vrlo kompaktnih dimenzija od 225x75x315mm, i na prvi pogled vrlo verovatno da neće svi odmah pogoditi da se radi o kućištu. Prednja maska je napravljena od vrlo kvalitetne crne plastike, i izgleda kao da se ispod krije LCD ekran. Ostatak kućišta spolja je napravljen tako da izgleda kao da je od brušenog aluminijuma, tamne boje, i što se dizajna tiče, dobija vrlo visoke ocene. Napred stoje dve maske od kojih jedna sakriva USB i audio konektore, dok je iza druge prostor rezervisan za optički uređaj. Power taster i statusna dioda su lepo integrisani sa prednje strane, i ovo kućište stvarno odlično spaja funkcionalnost i atraktivan dizajn.
Sa gornje i bočnih strana vidimo proreze za ventilaciju, što je dobra stvar pošto dimenzije kućišta ne dozvoljavaju neko ozbiljnije rešenje za hlađenje, koje ruku na srce i nije potrebno. Posle odršravljivanja par šrafova sa zadnje strane, poklopac se ceo skida, i dolazi se do unutrašnjosti koja je zahtevala neke kompromise zbog dimenzija kućišta. Konkretno, ležište za optički uređaj i hard disk (mogu stati samo po jedan 5.25" i 3.5" uređaj) se nalaze iznad ploče, pa će pre instalacije matične ploče morati da se prvo skinu. Pozadi vidimo i jedan 40mm ventilator koji bez ikakvih problema hladi Mini-ITX konfiguraciju. Ugrađeno je napajanje kapaciteta 150W, koje ima dva SATA konektora, a u pakovanju se dobija i dodatni Molex na SATA adapter kabl.
Rezime
Mini-ITX konfiguracije su takvih dimenzija da se mogu smestiti u kućišta ne veća od video rekordera, koje u ovom slučaju izgleda fantastično i stvarno mislimo da će se sjajno uklopiti među postojeće audio i video komponente kućnog multimedijalnog sistema. Kvalitet izrade kućišta je odličan, pa model CBI-A6719 stvarno zaslužuje pohvale i preporuke za sve koji prave HTPC konfiguraciju.
Conclusion
Mini-ITX configuration can be placed in small cases, looking fantastically with excellent conditions to fit right into existing audio and video components of home multimedia system. Build quality is fantastic so CBI-A6719 deserve all the praise and recommendation for all those users who want a HTCP configuration.
Testirani proizvod je uzorak.
Asbis ustupio: CFI Group CBI-A6719
zvanični sajt: www.asbis.rs